Author Topic: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!  (Read 7567 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #15 on: 09/April/2015 »
Taj rad.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #16 on: 11/April/2015 »
Da budem potpuno jasan, ovo sve što sam napisao se odnosi ISKLJUČIVO na poštene poslove jer je najbolje kad se na pošten način zarađuju dobre ili velike pare a posao na kruzeru je upravo jedan od takvih poslova.

Ne može baraba koja prodaje drogu da kaže da "zarađuje" puno ili milione i da na taj način gura svet napred i pokreće svetsku ekonomiju iz 2 razloga. Prvo, zato što on nije zaradio nijedan jedini dinar jer taj ko prodaje drogu svoje pare nije zaradio nego je stekao kriminalom a drugo, zato što je od tog njegovog "posla" gomila ljudi stradala i dosta života je upropastio i dece otrovao rasturanjem droge.

Na sličan način, ne može se reći ni da fabrika duvana ili alkoholnih pića doprinosi razvoju nacionalne ili globalne ekonomije iako je posao u fabrici duvana npr. sa zakonske strane pošten ali sa moralne i zdravstvene je loš zato što fabrika duvana jeste da zapošljava i na neki način hrani npr. 100 ljudi ali sa druge strane truje i dugoročno ubija na hiljade ljudi i zato je od jedne takve fabrike mnogo veća šteta nego ekonomska ili svaka druga korist.

Ili npr. politička bitanga koja pokrade milione i kupi Ferari, Bugati ili Mečku i doprinese razvoju fabrike automobila i nahrani stotine zaposlenih u fabrici automobila i kooperavitivi i njihove porodice u Nemačkoj, Italiji ili Japanu al zato sa druge strane ojadi milione ljudi na Balkanu, državne fondove i budžete i uvede čitave države u siromaštvo, bedu i dužničko ropstvo. Ni to nije nikakvo guranje sveta napred nego je to čist lopovluk i kriminal.

Dakle, u ovoj temi mislim samo na dobre, korisne i poštene poslove od kojih svi imaju koristi, i pojedinac koji dobro zarađuje i država kroz direktnu ili indirektnu naplatu poreza i doprinosa i unapređenje nacionalne ekonomije i svet kroz razvoj globalne ekonomije i povećanje stope godišnjeg rasta BDP-a planete.

Postavljam pitanje vama-zašto radite? Da biste preživeli i platili troškove i račune ili da biste vadili svet iz krize i gurali zemlju i svet napred?
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #17 on: 11/April/2015 »
Govoris o guranju svijeta naprijed koji nas je bombardovao 1999. 1995. i jos milion puta kroz istoriju.  :neceici:
Sve dok je ovaca, bice i vune.  :giggle:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #18 on: 11/April/2015 »
Grešiš, NIJE nas bombarodavao svet nego su nas bombardovale 13 zemalja nato-a.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%90%D0%A2%D0%9E_%D1%81%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%B5_%D1%83_%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B8_%D0%A1%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%B0

A na svetu ima oko 190-200 zemalja, znači veći deo sveta od 180-190 zemalja sveta nas NIJE bombardovao.

A drugo, postoji spisak zemalja čije proizvode ja bojkotujem (DA PRECIZIRAM-NJIHOVU KUPOVINU) upravo zato što su nas bombardovale ili pomagale u zločinačkoj agresiji ili generalno, zbog zločinačke istorije uperene protiv Srbije a to su uglavnom glavne nato zemlje kao što su SAD, Britanija, Nemačka, Turska... Ali to je sad druga tema i neću da širim priču.

I ne brini, trudim se da što manje pomažem zemlje koje su nas bombardovale, barem one glavne među njima i ako ne mogu da ih oštetim, neću bar ni da im pomažem. Da si pažljivo čitao temu video bi da sam kupio Tošiba laptop i da kad kupim kola (pogotovo kad kupujem nova) ne pada mi na pamet da kupujem nemačka kola nego japanska poput Tojote ili Mazde baš zbog toga što nije realno da siromašni Srbin pomaže bogatu Nemačku ili Ameriku s obzirom na to šta su nam sve ove 2 zemlje radile kroz istoriju  i šta nam i dan-danas rade.

Dakle, nije mi padalo na pamet da kupujem američki laptop ili nemački televozor i baš zato sam kupio japanski Tošiba laptop i savetovao kupovinu Panasonic televizora... Što bi kupovao nemačka kola ako već mogu japanska s obzirom i da su bolja, izdržljivija a Japan nas nije bombardovao? Usisivač sam kupio Samsung...Dakle baš zbog toga što si ti rekao, Mečka i BMW-ne, Toyota i Mazda da, iPhone ne, Samsung, LG  i Lenovo da, Apple ne, Toshiba da, Nivea i Erdal ne, Hemel da, Grundig ne, Panasonic, Samsung i LG da, nemačko i američko ne, japansko, južnokoreansko, kinesko (dobro), švajcarsko i naravno srpsko da.

A drugo, kad sam radio u GR i pitaju me ljudi jel masiram Nemice ili Amerikance, i ja sam im rekao naravno da da ali u tom slučaju njihove pare idu meni i kasnije u Srbiju i bitno je da se poštuju pravilan smer i tok novca a to je da američki i nemački evri idu meni i kasnije u Srbiju a ne da moje pare idu u Nemačku, Ameriku i još neke zemlje, da ne širim sad temu...

Isto tako, da unapred odgovorim na pitanje, kad se sutradan zaposlim na "američkom" brodu (koji, BTW, nije američki nego je registrovan na nekim tamo Bahamima), i ako se zaposlim u američkoj SPA kompaniji, da, radiću ali i u tom slučaju ćemo poštovati pravilan smer kretanja novca a to je da američke pare idu meni i posle u Srbiju a ne da moje pare kupovinom američke robe odlaze u Ameriku. To bi bilo loše.

Ja čak kod kuće ne koristim ni američki operativni sistem Windows iako je besplatan nego koristim Linuks Ubuntu.


Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #19 on: 11/April/2015 »
Pa te zemlje koje su nas bombardovale su upravo i najjace ekonomske zemlje, a imaju udjela u svakoj kompaniji pa i u tim japanskim koje si nabrojao. A procitaj malo istoriju i vidjeces da su ti isti japanci bili na strani Njemacke u 2 svetskom ratu i odgovorni su za smrt milione ljudi, toliko o tvom moralnom trosenju novca. Naravno ja nemam tako fanaticne poglede na svijet i kada nesto kupujem gledam kvalitet, a ne listam udzbenike iz istorije, mada bi ti trebao malo da ih prelistas ako zelis da se drzis licnih price koju si naveo u ovoj temi. Fino se ti busas i siris patriotizam, a vjerujem da u kuci imas na stotine americkih proizvoda. Prica ti je malo jaca od kisele vode.  :D
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #20 on: 11/April/2015 »
Pa ja bilo šta da napišem na ovom forumu, ti ćeš uvek biti protiv i kad bih napisao da je sad noć u Srbiji ti bi rekao da je dan samo da bi meni terao inat i kontru. Al to govori o tebi a ne o meni.

Nikad me nisi video i upoznao a sudiš o meni i veruješ da imam stotine američkih proizvoda u kući, ne znam samo na osnovu čega ti to "veruješ" ali ako te baš zanima, u kući nemam NIJEDAN američki proizvod. A ti kad bi gledao kvalitet, upravo zbog toga bi i kupio japanska kola jer su ti japanska kola po svim kriterijumima bolja od nemačkih i američkih. I ajde kaži mi po čemu je to IPhone bolji od LG Optimus, Lenovo ili Samsung-a. I kad će to Nemci u tehnici i automatici da prestignu Japance koji su ispred Nemačke i Amerike bar 20 godina po tehnološkom napretku. Hoćeš možda da mi kažeš da je Nivea kvalitetnija od Hemela? Pa pogledaj samo sastav Nivea-e i sastav Hemela pa uporedi ako uopšte znaš šta je Hemel a trebalo bi da znaš pošto ga ima i u Bosni. Hoćeš možda da kažeš da je Erdal bolji i kvalitetniji od Hemel kreme za zaštitu kožne obuće i galanterije. Pa uporedi naš Hemel i nemački Erdal i videćeš da je Hemel 100 puta bolji i kvalitetniji u odnosu na Erdal kremu za obuću. Hoćeš možda da kažeš da je Grundig TV bolji od LG-ja. Hoće to al za 100 godina.

I navedi mi američko učešće i njihov ekonomski udeo u Toyoti, Toshibi, LG-ju, Samsung-u i Lenovo ali konkretke podatke i procente a ne tvoja nagađanja, negativne pretpostavke i nekakva "verovanja". Mani me toga, molim te, sa mnom ćeš da diskutuješ ili normalno ali sa činjenicama i konkretnim i objektivnim podacima i argumentima ili nećeš da diskutuješ uopšte.

A moj pogled na svet nije fanatičan nego objektivan i realan a ti mi reci šta od ovoga što sam napisao do sada nije tačno. A upravo si ti prvi pomenuo istoriju u ovoj temi a kad smo već kod japanske istorije, Japanci prema Srbima kroz istoriju nisu činili NIKAKVE zločine a na netu imaš dosta linkova o tome koliko Kinezi mrze Japance i kako Kinezi i Južnokoreanci pozivaju na bojkot japanske robe i da sam Kinez, i ja bih verovatno bojkotovao japansku robu i mrzeo Japance ali nisam Kinez nego sam Srbin i nemam nijedan razlog da bojkotujem japansku i koreansku robu a pogotovo s obzirom na razvoj Japana u oblasti elektronike, robotike i automatike. Japanci nama ništa nažao nisu uradili a Ameri i Nemci jesu. Da sam Severnokoreanac, ja bih verovatno bojkotovao južnokoreansku robu s obzirom na istoriju ali nisam. Da sam Južnokoreanac, ja bih bojkotovao Tojotu i ne bih sad pisao na Tošibi ali nisam. Japan i Južna Koreja nisu ništa loše uradili Srbiji u Drugom svetskom ratu a Samsung ti je jedna od najboljih a možda i najkvalitetnija marka u oblasti bele tehnike.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #21 on: 11/April/2015 »
I nisu ti SAD i Nemačka ekonomski najjače zemlje na svetu, ukupno najrazvijenija zemlja na svetu ti je Norveška,

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

A što se tiče ekonomske jačine, najveći BDP po glavi stanovnika na svetu ti ima Lihtenštajn

http://ieconomics.com/liechtenstein-gdp-per-capita

pa Luksemburg

http://ieconomics.com/luxemburg-gdp-per-capita

Pa Norveška

http://ieconomics.com/norway-gdp-per-capita

pa Švajcarska

http://ieconomics.com/switzerland-gdp-per-capita

Ni Lihtenštajn ni Luksemburg nas nisu bombardovale. Norveška jeste.

Švajcarska i Austrija su ti razvijenije zemlje od Nemačke, imaju veći BDP po glavi stanovnika i bolje plate:

http://ieconomics.com/austria-gdp-per-capita

http://ieconomics.com/germany-gdp-per-capita

I zato mnogi Nemaci idu u Švajcarsku da rade. Ni Austrija ni Švajcarska nas nisu bombardovale, nisu članice nato-a, s tim što je Austrija činila gnusne zločine prema nama u okviru Austro-ugarske u 1.S.R. al naravno mnogo manje od Nemačke. Mnogo naših živi i radi u Austriji i Švajcarskoj, Austro-ugarska je pokušala da okupira Srbiju, nije uspela, raspala se, Srbi su pokušali da okupiraju Beč-uspeli su.  :yahoo:
1 moj rođak sad radi u Švajcarskoj, mnogo bolje zarađuje nego u Srbiji i odatle velikom brzinom gura svet napred, u svakom slučaju, brže nego iz Srbije!   :banana:

Prema tome, demantovao sam te u 2 tvrdnje: Da nas je bombardovao (ceo) svet i da su zemlje koje su nas bombardovale ekonomski najjače na svetu.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #22 on: 11/April/2015 »
U pravu si, nisu prve na listi najjacih ekonomskih zemalja pogresno sam se izrazio, ali su svakako u vrhu i vuku ti sve konce na svetskoj ekonomskoj sceni. Kazes nisu japanci nista nazao ucinili nama, a bili su na strani Njemacke, samim tim su opravdavali njihove zlocine. To je isto kao da ja prislonim pistolj na glavu ali ne povucem ja obarac, nego neko drugi i po tvome razmisljanju ja nisam nikako kriv niti sam saucesnik u zlocinu. Ti si kontradiktoran, s jedne strane pricas o guranju svijeta naprijed, o utopstickim idejama, kako sve treba da bude bajno i sjajno, a s druge strane govoris kako samo treba kupovai srpske proizvode i siris mrznju prema americkim i drugim proizvodima. Odluci se covjece vec jednom, u sukobu si sa samim sobom.
Imam ja jednog komsiju sa slicnim razmisljanjima, jeste da sjedi po 16 sati ispred prodavnice na gajbi Jelen piva, ali pije samo Jelen i koristi srpske proizvode, identicna shvatanja imate.  :D
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #23 on: 11/April/2015 »
Ne vuku zapadne zemlje sve konce u svojim rukama u svetu. Tu su ti i BRIKS, Kina ti je sve jača, Rusija je mnogo jača nego pre, imaš i ODKB, formira se Azijska banka...Znači nije svet više unipolaran kao što je nekad bio.

Opet ti je poređenje loše, na koji način je nama Japan prislonio pištolj na glavu? Kako može Japan Srbiji ili Jugoslaviji da prisloni pištolj na glavu kada je bio hiljadama kilometara daleko od Jugoslavije, kada nema NIKAKVE interese ovde u ovom delu sveta, nema vojsku, nema baze, nema ništa, niti ih je imao. To što si ti rekao nije tačno jer kad bi Japan prislonio pištolj Srbiji na čelo, to znači da bi na neki način pretio Srbiji ili ugrožavao je, pogotovo u Drugom svetskom ratu. Japan NIKAD nije pretio Srbiji, ni Jugoslaviji! NIKAD nas nije bombardovao ili okupirao! Dok Amerika i Nemačka jesu. U tome je razlika. Zato ne treba kupovati BMW nego Tojotu. I plus zato što je Tojota izdržljivija, stabilnija...

Drugo, naravno da širim patriotizam i to je normalno jer je patriotizam ljubav prema sopstvenoj zemlji. I ne širim mržnju prema američkim proizvodima nego bojkot jer Amerika nije činila loše samo nama nego većem delu sveta. Nemačka isto. Pa nije Nemačka činila zločine samo protiv Jugoslavije nego protiv CELOG sveta i zato mnogi narodi imaju razloga da bojkotuju kupovinu nemačke robe a pogotovo Srbi/Jugosloveni.

A kad kažem da treba gurati svet napred, mislim da je svet globalno selo i ti hteo, ne hteo, guraš svet napred kad kupiš bilo šta, od žvake do jahte, samo je pitanje koga više guraš napred i pomažeš, zapadni svet koji te je manje više bombardovao ili istočni koji nije ili svet u globalu. Npr. ja mrzim MMF ali jbg. kad platim porez ili doprinos budžetu, moja država uzme i plati ratu kredita MMF-u i ja tako nažalost, nevoljno pomažem i finansiram i MMF. Ali to već nije u mojoj moći. Ali je poenta u tome da što više pomažeš prijatelje a što manje neprijatelje onoliko koliko je u tvojoj moći, naravno.

Npr. ja ne mogu direktno da utičem na sporazum koji je moja vlada potpisala sa Microsoft-om da im plaća licencu za Windows u srpskim državnim institucijama ne znam ni ja koliko para godišnje i ja kad kupim žvaku u prodavnici u Ćupriji automatski finansiram i Microsoft, indirektno i nevoljno, naravno ali zato ja lično kod kuće ne moram da koristim Windows nego koristim Linuks. Ne moram da kupim (kad dođe vreme) Nike patike nego mogu švajcarske, i naveo sam ti još milion primera kako umesto proizvoda iz tih zemalja koje su nas bombardovale, možemo da kupujemo švajcarsku, japansku, koreansku i kinesku robu (kao npr. Lenovo).

Pa hvala Bogu da ću da protežiram srpsko. To je normalno i to je dobro. To je domaća roba i naravno da ću da preferiram domaće ili bar ono što se proizvodi u Srbiji. Kad god i gde god mogu. I da se razumemo, nisam ja neki toliki humanista i dobrotvor pa da radim pre svega za svet. Ne, ja pre svega radim za sebe, pa za svoju porodicu, kuću, svoju zemlju (pošto sam uvek veći deo para koje sam zaradio u inostranstvu nosio u Srbiju) i svet, prvensveto onaj deo sveta koji nas nije bombardovao i činio zločine prema nama a to je veći deo sveta. I smatram da je to normalno. Npr. dok sam radio u GR, manji deo para sam ostavljao u GR i tim parama pomagao grčku ekonomiju i vadio GR iz krize a veći deo para sam odneo u Srbiju i na taj način pomagao Srbiji da izađe iz krize. A svim tim parama sam gurao i guram i dalje svet napred.

A što se tiče morala i principa, ponavljam, svet ti je globalno selo i povezan sa svih strana i uvek kad kupuješ i trošiš ti pomažeš i Ameriku i Nemačku i Rusiju i Kinu i Japan i Hrvatsku i Srbiju, samo je pitanje koga više a koga manje. Da bih ti plastično to objasnio vratiću se na ovaj moj Tošiba laptop i na koji način sam vadio svet iz krize kupovinom običnog laptopa od oko 35-36 000 dinara:

Japanski proizvod-podižem japansku ekonomiju

Proizveden u Kini-pomažem kinesku ekonomiju i lebom radim Kineze koji rade u fabrici.

Uvezen iz Nemačke, što sam tek kasnije saznao,-NAŽALOST-pomažem nemačku ekonomiju tj. 'lebom ranim radnike u distributivnom centru tj. uvoznoj firmi i njene vlasnike.

Ima američki procesor Intel-nažalost, pomažem i američku ekonomiju ali mnogo manje nego kad bih kupio Apple.

Kupio sam ga u Čačku, pomažem čačansku privredu.

Dovezen dostavnom službom-pomažem čačanskim i ćuprijskim radnicima dostavne službe.

Kupovali su gorivo usput, ako su kupili na OMV-u, pomažem austrijsku privredu, ako na NIS-u, NIS je ruski a radnici su srpski, pomažem ruskoj privredi i Srbima.

Plaćen PDV-podižem BDP Srbije...

I na taj način sam pomogao ceo svet ali ja biram dal ću više da pomažem Japance i Kineze ili Amerikance i Nemce. A mislim, najbolje bi bilo kad bismo mi u Srbiji imali kvalitetne laptopove, televizore i kompjutere, i da ga proizvodi srpska firma u Srbiji ali to, nažalost, nije tako.

A tek koliko ću da pomognem svet, kad budem kupio Tojotu npr. ili druga japanska kola, e sad zavisi gde se proizvode, u Kini, Meksiku ili negde drugde, znači ima da pomognem sve te zemlje kao i kooperativu posredno.

A drugo, pogledaj bilo šta što kupuješ, ogromna većina velike robe ti se proizvodi u Kini, dok se nešto proizvodi u Maleziji, Indoneziji, Vijetnamu i drugim istočnim zemljama. Mala roba ti se proizvodi svud redom, u Srbiji, Hrvatskoj, istočnoj Evropi... I sad, pogledaj npr. četkice za zube ili neku stranu kozmetiku i piše ovako: Proizvođač je npr. britanski ili nemački, španski, proizvedeno u Poljskj, Češkoj, a uvezeno iz Slovenije ili šta ti ja znam. Znači retko gde možeš da nađeš nemački proizvod proizveden u Nemačkoj i uvezen baš iz nemačke ili američki proizvod proizveden u Americi i uvezen iz Amerike nego ti se sve živo proizvodi u Kini i na Istoku a uvozi ko zna odakle. Kola Kola i Pepsi ti se npr. proizvode tj. pune u Srbiji i šta ti ja znam. Znači nacionalnost vlasnika fabrike je jedna ili mešana, proizvod je napravljen u drugoj zemlji, uvezen iz treće, prodat u četvrtoj i ti kupovinom 1 proizvoda možda pomažeš ekonomije više zemalja a samim tim celog sveta i u tome je poenta ove teme.

 I još nešto, ne možeš da mrziš Kinu a da kupuješ robu koja je napravljena u Kini, ne možeš da mrziš Ruse a da se greješ na ruski gas ili koristiš plastiku koja se pravi od ruske nafte. Ili npr. EU je uvela sankcije Rusiji ali se i dalje greje na njihov gas. To je licemerno. Znači manje je licemerno da mrziš Ameriku a nosiš Nike patike nego da mrziš Rusiju i Kinu a voziš kola ili se voziš, greješ se na ruski gas, a svud oko tebe u kući su stvari od plastike i one proizvedene u Kini.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #24 on: 11/April/2015 »
Nema potrebe da nas iko bombarduje, kljuka gmo hranom, zaprašuje nano-aluminijumskim česticama iz vazduha, sami sebi smo dovoljni da se istrebimo kroz koju deceniju.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #25 on: 11/April/2015 »
I ovo je delimično tačno.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #26 on: 11/April/2015 »
najjači ste mi vi licemjeri koji bojkotirate američke proizvode ali su vam dragi amerićki dolari (poslodavci).... :waiting:

"It always seems impossible until it's done"

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #27 on: 11/April/2015 »
Ako se poštuje pravilan smer novca o čemu sam ja već pisao i ako se radi pošteno, to nije licemerno.

A drugo američki dolari se zarađuju u skoro svim brodskim kompanijama, samo na MSC se zarađuju evri. Što se mene lično tiče više volim evre od dolara, lepši su  i jača valuta a i ja sam Evropljanin ali nije toliko bitno koja valuta se zarađuje koliko je bitno na koji način se te pare troše.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline katica1401

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kad ja radim i zara?ujem, CEO SVET ide napred!
« Reply #28 on: 12/April/2015 »
veci idealista od Tite.  :rofl:

Potpisujem ! hahaha  :uzdravlje: