Author Topic: Koji budget daje Carnival za pozitivan reimbursement leta avionom?  (Read 5157 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Dakle ja i moj dragi smo dobili razlicite karte za isto odrediste, koje nam je Carnival poslao.
U principu letimo u isto vrijeme ali razlicitim avionima, glupost ali nema veze.
Pisala sam Carnivalu i odgovorila mi je ovo:

"Good day
 
Please be advise that as per company policy, we don’t accept flight/ticket requested.  
With this said, if you wish to fly together, you will need to make your flight arrangements and request reimbursement, for what CCL pays for a ticket from you home to the homeport, once you’re onboard your next ship.
 
Also, if you decided to do this, you will be responsible for any cancellation penalty fee that your ticket might have.
 
Kindly do let us know what you decide to do.
 
Regards,"



Mene sad zanima, makar vjerojatno to necu ni napravit sad, ali za povratak sigurno hocu, jer kad smo se vracali imali smo iste letove sa razlicitim sjedalima pa sam i to nadoplacivala, nebitno;
Koji je postupak?, koji budjet daje Carnival za to i kak da to saznam?

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Od kad je Carnival poceo placati karte za avion?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Refundiraće ti onoliko koliko bi oni platili kartu da su je uzimali za tebe/vas, taj deo cene će ti vratiti.

A ovo što si napomenula da si nadoplaćivala... nisi valjda plaćala promenu sedišta? To se radi besplatno na sajtu avio-kompanije.

Od kad je Carnival poceo placati karte za avion?
Od pre 2 godine.

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Ma Prince jesam, platila sam 50 $ da sjedimo zajedno, budala, nisam ja znala za to. Stali smo u red za luggage drop i onda sam isla pitat tetu koja je stajala tam kod onih aparata za printanje boarding passa da je pitam jesmo u dobrom redu, na sto mi je ona rekla da jesmo al da moram tu izvadit boarding pass. I onda je uzela putovnice i pokazala nam mjesta koja su rezervirana , naravno odvojeno i ja je pitam jel moze zajedno, moze za 50$ :pad:. I uzela sam samo za prekooceanski, za ova dva nisam. E da, i onda smo saznali da presjedamo i u Atlanti.Drugi put cu znat...

Sad je idem Zgb-Ams-NYC-Orlando i pise na karti da kosta 391.60$, a on ide Zgb-Frank-Orlando i pise 466.50$, mada ne vjerujem da ce tak direktno letit bez da ubace jos neko presjedanje. Da, znam da oni pokriju iznos koji bi kao oni platili ali ne znam kolko je to, dragi kaze da misli da je to do 800$, da mu se cini da je to rekla zenska iz MSA na onom orientationu koji smo imali zadnji dan.
 
Nema teoretske da sad nadjem kartu za 400 $ :neceici:

Al ok, sad je tak kak je, al za povratak cu kupit sigurno, s tim da nakon sign offa planiram otici malo u NYC ako sve bude po planu, pa nemam pojma kak se to izvodi s kartama, budemo vidjeli....

Hvala ti Prince po milijonti put :-*

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako nisi videla ovu temu Specijalne cene aviokarata za parove, pogledaj... možda ti pomogne.

Kao što sam tu napisao, ne znam nikakve detalje, samo sam preneo iz Carnival-ovog biltena (dakle, to je zvanično i podržano je od strane Carnival-a)... raspitaj se u MSA office-u.

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Jesam, jesam, vidjela sam i to, vec mi je i taj tvoj post spremljen pod favorites. :yahoo: Morat cu se raspitat u MSA, do koliko pokrivaju i ostalo, pa onda poslat upit suncanoj...ima nasih na brodu koji preko njih kupuju karte i sve je ok svaki put, ali ni ja te detalje ne znam jer me tad iskreno nije ni zanimalo, al sad je druga pjesma. Tenkisc :banana:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir

Offline D10S

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Kako kazu,zasto jednostavno kada moze komplikovano  :pad:

To je samo let a ti se zamaras sa tim,ako ne letite istim avionom to ne znaci da se vise vidjeti necete  :hehe:
Uzmi sta ti zivot pruza prosto jednostavno,samo sebe teretis tim stvarima promjena ovo ono  b00/
Better to fight for something than live for nothing.

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Pa nije da se zamaram,al mi nije ni drago sto ne putujemo zajedno,pitam samo da saznam za opcije a mozda i nekom informaciju bude korisna u buducnosti...A i baksuzi smo koje su vec probali razdvojiti na brodu kad su nam nove ugovore dali i to meni za brod u australiji a njemu valor. Tad sam se isto morala zamarat s tim al eto...Zato volim pitat. ;)

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk


Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff

A ovo što si napomenula da si nadoplaćivala... nisi valjda plaćala promenu sedišta? To se radi besplatno na sajtu avio-kompanije.

zar se mogu promijeniti sjedala samo tako na sajtu? jel uvjet da postoji slobodno mjesto na letu ili? sumnjam da se može odabrati tuđe rezervirano sjedalo?

"It always seems impossible until it's done"

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re:
« Reply #10 on: 08/April/2015 »
Pa vjerojatno mora biti slobodno mjesto da bi se mijenjalo. Tak je bilo kad sam ja mijenjala,ona je gledala koja su slobodna☺

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Odeš na sajt aviokompanije, izabereš "online check-in" ili "my bookings" ili kako god da se zove ta opcija, ukucaš reservation code napisan na karti, izabereš promenu sedišta, otvori ti se mapa aviona sa sedištima, vidiš koja su slobodna, klikneš na koje hoćeš i to je to.

Usput biraš i vrstu obroka, ako želiš...

... i popuniš podatke (pasoš, viza, ovo ono...) i dobiješ boarding pass i ne gubiš vreme na aerodromu na te formalnosti.

Meni je to uvek pod obavezno što radim kad dobijem kartu. Taman posla da idem na default sedište negde daleko od prozora. :giggle:

Idem i u sitna crevca i konsultujem sajtove kao što je seatguru, gde po tipu aviona vidim koja su sedišta najbolja, gde ima više mesta za noge, gde ima nekih nedostataka... gde će mi krilo zaklanjati pogled itd. :facepalm:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
uuu pa to je vrh... nisam znao za to... :uzdravlje:
kad se leti preko oceana stvarno si treba put učiniti što ugodnijim....

"It always seems impossible until it's done"

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile


Idem i u sitna crevca i konsultujem sajtove kao što je seatguru, gde po tipu aviona vidim koja su sedišta najbolja, gde ima više mesta za noge, gde ima nekih nedostataka... gde će mi krilo zaklanjati pogled itd. :facepalm:

GOAT, vidi u koje tancine ide...kralj :rofl:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir