Author Topic: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu  (Read 18283 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
*Napomena: promjena sjedala se može izvršiti tek kada imate važeću kartu.

Uputstvo za upotrebu:

1. Odaberi najbolje sjedalo na www.seatguru.com
2. Idi na službenu stranicu aviokompanije, ulogiraj se i promijeni sjedalo sa lošeg na bolje.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #1 on: 09/April/2015 »
Dodatak tocki 2. ...."i ne placaj promjenu 50$  ko Eve" oT :deda:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #2 on: 09/April/2015 »
hvala šefu, princu i pogotovo eve što su mi uštedili 50$...
na greškama se uči.... učimo svi na Eveinim greškama...  :D :uzdravlje:

"It always seems impossible until it's done"

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #3 on: 10/April/2015 »
Da li je stvarno bitno "glupo" mjesto i vrijedno zivaca i energije, meni ce biti dozivljaj voziti se avionom prvi put pa ne kontam mozda sam ja lud  :pilot:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #4 on: 10/April/2015 »
Bitno je... da li ćeš 8-10 sati provesti zgužvan u redu sa 5 sedišta, a ti u sredini, odmah iza WC i red ljudi stoji pored i gleda te kako ti se klati glava od umora, a kad se WC otvori zapuhne te miris. Ne možeš ni da mrdneš a da ne dižeš ljude pored sebe, niti možeš nešto da vidiš napolju... a isto to vreme možeš provesti sa samo jednim sedištem pored sebe, nekad i praznim, prostorom da se protegneš i uživati u pogledu kroz prozor.

Ne znam o kakvim živcima i energiji pričaš, ti svakako moraš proći kroz check-in proces, to ne možeš izbeći.

I naravno, ovo sa sedištima i bilo čime se ne mora, putuj kako ti volja, pogotovo ako ti je prvi put... pa posle nadalje vidi kako ti odgovara kad budeš pohvatao šta i kako. ;D

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #5 on: 11/April/2015 »
Visokim ljudima predlazem da uzimaju sjediste pored emergency exit doors, najvise prostora imaju i niko vam se nece "spustiti u krilo". Do sada nikad nisam platio za mjenjanje sjedista a svaki put kad sam letio sam promjenio,ako ne na salteru prije ukrcavanja onda u avionu bih razgovarao sa stewardess i "sredio" sebi to mjesto.

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #6 on: 11/April/2015 »
E kad smo vec kod letenja, nevezano za brod i karte koje dobijate od kompanije. Da li neko korsti skyscanner, google flights, kayak, nemam pojma ili ima neke druge bolje agregate, i da li pali promena mesta odakle rezervisete, gde mogu da nadjem dobar deal za letove ka usa? Letim do sredine maja najkasnije a najranije sto mogu da rezervisem je kraj aprila. I ne bi bio problem ni duga presedanja i povezani letovi samo da nije nesto 20 sati preko moskve lol .  :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #7 on: 11/April/2015 »
Visokim ljudima predlazem da uzimaju sjediste pored emergency exit doors, najvise prostora imaju i niko vam se nece "spustiti u krilo". Do sada nikad nisam platio za mjenjanje sjedista a svaki put kad sam letio sam promjenio,ako ne na salteru prije ukrcavanja onda u avionu bih razgovarao sa stewardess i "sredio" sebi to mjesto.

Pritom znaju pitati poznaješ li postupak u slučaju opasnosti i potrebe da se otvore vrata, jer to te dopadne zajedno sa komforom  :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #8 on: 11/April/2015 »
Pritom znaju pitati poznaješ li postupak u slučaju opasnosti i potrebe da se otvore vrata, jer to te dopadne zajedno sa komforom  :)
To je istina :D, skoro svaki put su me to pitali .

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #9 on: 13/April/2015 »
Samo da prijavim da sam se malo igrala s tim sjedalima, i da ona koja valjaju se naplaćuju, bar sad ovog trena u mom slučaju,tj.na mom letu. Mogu ga mijenjat za isti shit besplatno.....

Kaj se tiče tog emergency seats, ja sam pitala tetku koja mi je to mijenjala na aerodromu, bila su baš ta dva fina mjesta, na što mi je ona rekla da za to moram pisati i čitati engleski...a ja tuka samo kažem, aha, ok. Ko da nikad nisam ni pričala ni pisala engleski...ono, zadnjih 9 mjeseci sam bila u Rumunjskoj  :smack:  I onda uđemo u avion ( Delta) je u pitanju i onda u onom video pokažu da ti koji sjede  na tom mjestu , dobiju neka uputstva u slučaju dreka, tak da nije znanstvena fantastika.... +U+. Slažem se, najbolje mjesto u avionu :clapping:
Jao GOAT, da ja sve svoje greške koje sam tam napravila napišem, bome bi naučio lekciju :rofl:

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #10 on: 14/April/2015 »
potpuno se slazem za mesto kod emergency exita je stvarno najbolje za nas krakate (1.96 m), a otkrio sam ga sasvim slucajno i to teko posle nekoliko letova a do tada sam se guzvao i uvek trazio mesto do prozora, jer volim da vidim preko kojih mesta letim i da opalim po koju fotkicu. uglavnom leteo sam jednom sa Emirates kompanijom i avion je bio poluprazan, pa sam pitao stjuardesu da li mogu da se prebacim kod exit i onda sam tek video kakav komfor imam, bukvalno sam se rastegao svom svojom duzinom  :run:......i jedino sto su me pitali da li znam engleski da pricam i to je to bilo, stvarno nista specijalno. tako da kad god imam priliku da ga promenim za to mesto uvek radim to a jednom prilikom su mi trazili dodatnu naplatu, na koju sam naravno odbio i bila je otprilike oko 80 evra.

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #11 on: 21/April/2015 »
emergency exit jest dobar... al daleko najbolje mjesto sto sam ikad dobio je kad mi je Delta/KLM izgubila prtljagu prilikom check in i prije neg sam sjeo u avion... Teta mi dade mjesto ono bulkhead seat do prozora... Best shit ever...

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #12 on: 16/June/2015 »
Naime imam problem sa mojom rezervacijom sedista. Preko Hipnos travela sam kupio kartu do Orlanda, preko Frankfurta. Danas kada sam hteo da rezervisem sediste preko Lufthansinog sajta, izaslo mi je sledece:
http://postimg.org/image/4i0rk4ny1/

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #13 on: 16/June/2015 »
U cemu je problem?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Recenzije i odabir najboljeg sjedala u avionu
« Reply #14 on: 16/June/2015 »
Zar ne bi trebalo da promena sedista bude besplatna? Cak mi je i Princ to potvrdio. :hmm: