Author Topic: Obra?un obveza doprinosa za Pomo?no Hotelsko Osoblje  (Read 3456 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Evo ako nekog zanima....ovo je stiglo jucer..



Sefe imam jos 2 slike, jel to preveliko? Ne razumim smanjit :hehe:

Uglavnom, kapetanija je ta koja nas prijavljuje, a pitanje je tko odredjuje tu osnovicu, tu cifru i prema cemu.
Sigurno ne prema mom ugovoru jer na LOE ne pise iznos place, samo na ugovoru koji mi dobivamo na brodu.

Kad se vratimo i odjavimo, to je druga prica, porez prijavljujemo na temelju platne liste koju treba obavezno uzet s broda.
Na platnoj listi je naravno veci prihod nego sto pise na ugovoru, tu su i tips od room servisa i slicno.
E sad, kaj se tice nas, konobara, nema problema za porez jer kad se uzme u kalkulaciju vise od 183 dana, prihod, uplaceni doprinosi i taj pomorski dodatak od 400 kn po danu, mi smo u minusu s cifrom :rofl:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
postavi, ja ću smanjit
mislim da je kod tebe problem što dobivaš lovu preko platne liste.
onaj tko radi kao npr. konobar na DCL, dobiva tips na ruke, i ne vidim kako njemu mogu zaračunati bilo šta osim nekog minimuma.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Gle stavke za beneficirani staz a ministarstvo ga i dalje ne priznaje... oT

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Gle stavke za beneficirani staz a ministarstvo ga i dalje ne priznaje... oT

gdje?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile






Ovo su dijelovi, ako zelis, mogu sve normalno poslikat pa ti poslat na mail pa da postavis? Nije mi problem, samo reci.

stjohnny valjda misli na ovo ....."staz osiguranja sa povecanim trajanjem"? -()-

Sefe, mislim da ne, jer oni ne znaju kolko cu ja zaradit, tj. rijesenje za placanje doprinosa  stigne na adresu cim ti odes na brod, a do ukupne place (platne liste) tek dolaze po povratku s broda,tj.to se prilaze uz poreznu prijavu. Ja po tome zakljucujem da je ta cifra univerzalna za svo jadno "pomocno hotelsko osoblje" +U+

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Koliko se sjecam, Eve je u pravu - svo pomoćno hotelsko osoblje ima istu osnovicu po kojoj plaća doprinose, bez obzira na iznos plaće, dok iznos mjesečne plaće ima utjecaj kod plaćanja poreza na dohodak, koji nitko u kategoriji pomoćnog hotelskog osoblja sigurno ne mora plaćati, bez obzira na broj dana plovidbe, radi osobnog odbitka, koji je čini mi se 20ak tisuća kn na mjesečnoj razini, a mislim da nitko u toj kategoriji toliko ne zarađuje fiksno.

Pronašao sam ovo: http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=320 - osnovice za doprinose po kategorijama

Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ministar je donio Naredbu. A na osnovu čega? Valjda je ovisilo o tome šta je pojeo za doručak. Nema toga zakona da oni čovjeku kojem u ugovoru piše da zarađuje 60$ naplati ove OBVEZE odokativno.
Mora postojati točan izračun od čega on to obračunava te "obveze". Šta ona zna ko će uzeti više a ko manje tipa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Obaveze se ne naplacuju odokativno, nego na prosjek placa jadrolinije.
I kad se prijavljujes na kapetaniju mozes ti njima donest ugovor bez place, to njih ne zanima.

 

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Da, to je taj beneficirani staz...Kojeg se mora platit, ko i zdravstveno...

Nema veze sto u ugovoru pise koliko pise, svi placamo istu cifru na doprinose...

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
jedina cifra od ovih 1205kn uplaćenih doprinosa koja će te sigurno dočekati u penziji je 139kn sve ostalo ide u masu za mirovine i zdravstvo svih osiguranika u RH i pitanje je kolika će visina mirovine uopće biti za 30 godina. Pa ti sad gledaj da uplaćuješ 1200kn svaki mjesec u životno osiguranje, privatno mirovisnko i sl, u penziju ideš kao milijunaš a kroz doprinose budi sretan ako dobiješ 2000kn mjesečne mirovine...  :waiting:

Johnny, jel tebi dok si bio GSA isto osnovica bila 2800kn?

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Je, osnovica je bila ista i ista je za sve...

Ja ne placam doprinose vise...Umjesto toga placam zivotno i stambenu stednju...