Author Topic: Problem oko slanja novca  (Read 3460 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Problem oko slanja novca
« on: 13/April/2015 »
E ljudi poslao sam novac pre mesec preko Princessovog racuna. I posle mesec dana oni vraćaju novac i kažu da je otkazano zato što je u evrima. Ali vratili su mi 110 dolara manje. U kru ofisu kažu kao oni su to prebacivali sa računa i to je to. Jel zna neko dal mogu da vratim tih 110 dolara ili ne?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Problem oko slanja novca
« Reply #1 on: 13/April/2015 »
Ja sam imao slican problem u Hrvatskoj. Placu sam primao preko www.ipay.eu ( strane banke ) i pokušao sam sestri poslati nekih 200 eura. Nakon 7 dana mi je vraćeno 150 eura na račun, i kada sam poslao banci upit što se događa, oni su mi odgovorili da kontaktiram Splitsku banku zašto transakcija nije prošla, a da oni zbog neuspjele transakcije naplaćuju naknadu od 50 eura ( kao imali su neku istragu... ). U Splitskoj su mi banci objasnili da se po nekim Hrvatskim zakonima ne smiju primati uplate u eurima od osoba sa hrvatskom adresom, tako nekako, neznam ni ja sam.

Uglavnom poslao sam ih sve u PM, ali 50 eura su mi naplatili za neuspjelu transakciju.

Tebi savjetujem da kontaktiras banke, moraju ti odgovorit gdje su nestali tvoji euri, a 110 dolara je isto previse za tu neku "naknadu". Da nisi iz dva puta slaono novce pa da ti nisu naplatili za dvije neuspjele transakcije?

Ja inace sad saljem online preko Citi bank US accounta na sestrin acc u Splitskoj banci ali dolare. 10$ provizije po transakciji, prolazi bez problema. Mislim da je to jer na tom racunu nemamhrvatsku adresu već neku američku.

Pozdrav svima sa Disney Magica, ako kome što treba neka pošalje pp, a opširno kad dodem kući  :wave:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Problem oko slanja novca
« Reply #2 on: 14/April/2015 »
koju si američku adresu stavio udav? crew mail broda ili?
ovo prvi put čujem da ne smiješ slati sa HR adresom? jel netko još imao slično iskustvo?

"It always seems impossible until it's done"

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Problem oko slanja novca
« Reply #3 on: 14/April/2015 »
koju si američku adresu stavio udav? crew mail broda ili?
ovo prvi put čujem da ne smiješ slati sa HR adresom? jel netko još imao slično iskustvo?

Koliko sam ja shvatio znači osoba u Hrvatskoj ne smije primati EUR doznake ako je uplatilac osoba sa Hrvatskom odresom, možda sam u krivu ali tako su mi objasnili u Splitskoj banci, tj. to je kao razlog zašto mi je transakcija odbijena.

A što se tiče moje sadašnje adrese , ja sam na brodu dobio US Citi bank Visa debit karticu i upute kako da je registriram online. Pod adresu sam trebao ukucati P.O. Box ....., Lake Buena VIsta, FL, uglavnom tako nekako, a uglavnom sve je organizirano od strane banke/kompanije, a moju staru Hrvatsku adresu nije nitko ni tražio.

Offline sardina84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Problem oko slanja novca
« Reply #4 on: 22/April/2015 »
prvi ugovor i negje do polovine proslog ugovora slao sam novac preko jp morgana na moj devizni racun u Bih ali onda sam dobio obavestenje da  treba da uradim set up account jer konvertibilne marke nema vise u ponudjenim currency  -()-? sta treba da radim ? da vadim novi devizni racun ili da ako je moguce promijenim currency u dolare ili eure ako je moguce ? hvala

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Problem oko slanja novca
« Reply #5 on: 22/April/2015 »
Najbolje je da pitaš svoju banku da li primaju transakcije u drugoj valuti i automatski vrše konverziju ili se takve transakcije odbijaju.

Ako se odbijaju, onda otvori dolarski devizni račun.

A možda je i generalno bolje imati dolarski račun, jer putem konverzije uvek gubiš na kursnim razlikama.
Ovako imaš dolare i ti biraš kad ih i gde konvertuješ, sigurno po povoljnijim uslovima i to onda kada je tebi isplativo menjati ih.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Re: Problem oko slanja novca
« Reply #6 on: 06/May/2015 »
Nisu vratili pare. Samo poslali mejl i to je to.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Problem oko slanja novca
« Reply #7 on: 06/May/2015 »
Zasto postoje pravnici? Idi tuzi djubrad!