Author Topic: Aplicirao za poziciju IT Assistant na MSC kruzerima, prosao intervju, ...  (Read 8666 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dublijer

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav svima u grupi, i moram istaci da sam naisao na jako dobre i "realne" komentare od strane veterana ovog foruma.
Naime volio bi da izlozim moju situaciju, pa bi mi svaki savjet dobro dosao!
Zavrsio sam drzavnu Visoku skolu Elektrotehnike i racunarstva u Beogradu na smjeru Elektronsko poslovanje, i polozio sve brevete cak i tankerski.
Aplicirao sam u januaru za poziciju IT asistenta na MSC kruzerima i zvali su me neki dan, gdje sam prosao intervju, i ukrcavam se 2 maja u Veneciji.
Čovjek koji je glavni za ukrcaj mi je rekao da je potrebno "basic knowledge of network" i poslao mi je u mailu sljedece:

Good Day,
 
It’s not easy to make a list of what kind of knowledge is required.
Probably I will write a long list of items and surely I will forget something.
 
Anyway, the onboard IT dept (1 Manager + 1 asst.) is in charge of all the operation and maintenance of the entire I.T. structure.
It means:
Hardware (periodic maintenance, repair, new installation, …)
Software (O.S. and app installation/configuration, on Windows and Linux Server/PC)
Database operation, SQL
Networking (firewall, proxy, switch, access point and all network devices installation/configuration)
Net structure, IP address, subnet, DHCP, DNS, …
Cable and Wifi connection

E sad, rekli su mi da cu na brodu imati "onboard training session" koji traje 3 nedjelje i da je ugovor mjesec dana, pa ako budu zadovoljni sa mnom, na brodu cu potpisati drugi dio.
Ja sam po sebi nisam imao neka iskustva sa mrezama, pa molim da mi neko da barem neku informaciju na sta bi se trebao bazirat u nerednih 15 dana prije ukrcaja, jer spreman sam da ucim i da pokusam da se dokazem!

Unaprijed zahvalan... ;D

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
S obzirom da si dobio posao, onda ti ne treba sertifikat, ali svakako prođi "gradivo" za CompTIA Network+ sertifikat.
To je to, to je ona minimalna i dovoljna širina i dubina da se snađeš sa brodskim mrežama, a to ćeš posle nadograditi iskustvom koje ćeš nesumnjivo steći.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Meni je nejasno kako si prošao intervu pa tek onda se pitaš koja znanja treba za posao, kakav je to intervju bio?
Inače čestitam  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexsandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 11/July/2015 »
Koliko ti traje ugovor?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk


Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Pozdrav svima,

Evo da se pohvalim i ja da sam dobio posao Asst IT Managera. Juce sam imao intervju, vrlo jednostavan, klasicna pitanja, nesto o sebi, zasto zelis itd. Cekao sam na ovaj intervju godinu i po dana i eto se isplatio.

E sad je i meni receno da cu imati prvi ugovor na 28 dana, nakon toga se iskrcavam i ako smo svi zadovoljni, oni i ja, potpisacu novi ugovor koji traje 8 mjeseci.

Takodje mi je receno da cu morati ja da kupim uniformu, dnevna, nocna i gala, a nemam pojma gdje. Ako neko zna gdje se moze naci u Crnoj Gori?

Jos mi nije receno koji brod, gdje se ukrcavam, nego ce mi poslati broj agenta iz Tivta kako bismo pripremili papire.

Ako imate bilo kakve informacije koje bi mi pomogle da se sto bolje snadjem na brodu tih mjesec dana bio bih vam zahvalan.

@Dublijer ako vidis ovaj post, bio bih ti jako zahvalan da mi podijelih iskustvo tvog prvog mjeseca i sta da ocekujem?
Kakav je Fidelio, je li ga tesko nauciti, mreze, sta se sve radi u tih prvi mjesec dana? Nadam se da nisu neki namcori i da su voljni pomoci da se sto bolje i prije udje u posao.



Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Uniformu kupujesh na brodu, ponesi 100ak eura za to, mozda je i manje ali nisam siguran, kupujesh to prvi dan u uniform store, daju ti 100 eura kredit na kartici koju dobijesh kad se ukrcash, to ti je kljuc od sobe i kartica za ulaz na brod, sa njom kupujesh sve na brodu, tako da ponesi pare da bi je dopunio, 30 eura ti je najeftiniji internet za mesec dana, pivo ti je 80 centi u crew bar-u, voda 25 centi mislim. ali racunaj za mesec dana ti trebaju jedno 200-300 eura minimum da bi imao neku lagodnost

Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Pa ja pitah ovog na intervju koliko ce mi novca trebati otprilike za te troskove, da li je kupujem na brodu, on mi rece kao na brodu mozda samo pokupim neki sako za vecernju varijantu, ali moram doci na brod sa uniformom... sto me je zacudilo, ili sam ga ja lose razumio, jer su prvo oni trebali biti zaduzeni da mi daju je, a ne da je kupujem. Ali ok, valjda nakon tih mjesec dana kada potpisem ugovor onda dobijem uniformu za sve prilike.

S obzirom da sam IT, nadam se da cu nesto izmuckati da dobijem internet za free  :hmm: :)

Kako se prima tamo plata, na svake dvije nedelje ili jednom mjesecno?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
To za MSC sto se tice prijavljivanja jako dugo se prijavljujes bukvalno prolazis razne testove i stvarno je zamorno,i na kraju kad sam sve to popunio i odradio skajp poslali su mi poruku da nisam prosao pa dzabe sam sve to popunjavao trebalo mi je bar sat vremena cimanja nizasta. :facepalm:

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Sh0ne, plata je jednom mjesecno, a posto spadas u deck department i dolazis iz CG koliko sam primjetio, onda bi platu trebao da dobijas na banku u kojoj otvoris racun u CG. Zivio i srecno! :wave:

Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Cao YoungOutlaw, zar It kod MSC i dalje nije pod Hotelom? Koliko sam ja cuo, vidim da si na Maraviglia, tamo mi je drug IT manager.
Nisam to znao za banku, mislio sam da tamo daju na ruke, odnosno na njihove kartice. Jer ce ovamo banka da uzima kamatu na uplate iz inostranstva. Nema veze.
Svakako, hvala ti na postu. Zivio

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
U pravi si Sh0ne, IT je na MSC ipak u Hotel Dpt., a samim time i plata ti ide na karticu ja mislim a ne na banku (bar je meni tako). Ja se ukrcavam na Meravigliu 15.9. Eto, ako treba jos koja informacija javi se. Zivio

Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Da pomognem sa par informacija.
Iniformu ti je najpametnije da kupis sam van broda, odnosi se na sako/pantalone. Jer se cesto desava da u uniform store nemaju velicinu koja tebi odgovara, mnogi se suoce sa ovim problemom, ja se ne bih oslonio. Takodje iz istih razloga ponesi barem 2 bele kosulje. Stim da ne znam na koji brod ides, tacnije koji ti je itenerary, ali daleko jeftinije mozes kupiti odelo u inostranstvu. Npr za sako/pantalone/kosulju sam u Primarku u Dublinu dao 45€. Poprilicno jeftino, a ne verujem ds je kvalitet nesto veci u nasim radnjama.
 Asst.  IT Menager barem ovaj kod mene cesto nosi kombinaciju crnih pantalone, bela kosulja, kravata i MSC logo slam jaknu (koju mozes kupiti na brodu u logo shopu. Mislim da je oko 70e, ali je vrlo kvalitetna, wind/water proof), tu kombinaciju cesto koriste i drugi oficiri, preko dana, kada nije gala night naravno. Sto se tice bele za gala night to ces kupiti ovde na brodu i mislim da nije bas jeftina.
Slazem se sa kolegama, ponesi 300e kako bi se osecao komforno, 100e ces imati na crew kartici kao sto su ti rekli, koje ces nadohnaditi kompaniji nakon prve plate. Ako nemas toliko nije strasno, preziveces i sa dosta manje siguran sam..
Eh, za placanje, stvarno nisam siguran kako je u vasem departmentu, ali za staff je preko ship money kartice, oni ti otvaraju racun u banci i dostavljaju ti karticu kroz nekih 10 dana nakon embarkation-a, ne naplacuje se odrzavanje.

Internet access, ovaj kod mene ima unlimited access, cak ponekad pusti i meni/nama preko fon-a share-uje wifi hotspot ili kako vec.

Pozdrav i mirno more!

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
@vecitisanjar hvala ti, dosta si mi pomogao sa ovim.

Ja imam odijelo kuci, tamno sivo i jako lijepo, da li ono moze proci, ili mora biti crno? Dvije kosulje mogu kupiti nije nikakvi problem, samo da li idu sa kratkim ili dugim rukavima, jer sam vidio na nekim slikama da se nose kratki rukavi?
Mada evo je proslo 10 dana od intervjua, i covjek mi jos nije poslao nikakve kontakte koje je rekao da ce mi poslati kontakt agenta iz Tivta kako bih sa njim sredio papire i rekao mi detaljnije o plati itd...
Cak sam mu poslao mail proslog cetvrtka da mi da kontakt kako bih poceo sa tim papirima i da na mom sadasnjem poslu kazem da odlazim, da ne bi bilo kasnije sve na vrat na nos na brzinu... Ali jos uvjek sam bez odgovora...  -()-
Evo se nadam da ce se javiti svaki dan  :pop1: :airquotes: :waiting:

Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Pazi sto se tice boje odela, stvarno nisam siguran, vecina nas nosi crna odela, oficiri za vreme gala night naravno bela. Jedino sam entertaiment zapazio da je nesto sareniji, ali to je nesto drugo. Ako imas mesta ponesi. Ali bih svakako preporucio crno. Verujem da ce ti odgovor na tvoje pitanje najbolje dati taj drugar/poznanik koji je IT menadzer. Pitacu ovog mog pa cu ti potvrditi ovih dana, nije problem. Sto se tice kratkih rukava, apsolutno, ispod sakoa/jakne se ne vide. Jos ako si tip koji je osetljiv na temp. Samo napred.
Uh.. znam.. cekanje.. ubija.. isti je slucaj bio i samnom i onda iz vedra neba, ukrcavas se za 5 dana. Tako da sve u svoje vreme.. Nadam se da ce biti uskoro ;-)

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Meni je problem sto sam ja trenutno zaposlen. Rekao sam mu da mi nije problem da napustim u nekom kratkom periodu, ali opet, ne da mi kaze danas e ukrcavas se za 10 dana. Jer imam i zivot pored posla koji mi treba malo vremena da sve pozavrsavam i organizujem a i ispostujem za posao.
Mogao je vala mi odgovoriti i dati taj kontakt da papiri budu svi zavrseni i da kazem ovima na posao, jer im jos uvjek nisam rekao, kad pocnem da zavrsavam papire tek cu im onda reci. Ovo mi posebno sada posle 10 dana od intervju djeluje neozbiljno sa njihove strane... :neceici: :neceici:

A jos sam dobio i jos jednu dobru poslovnu ponudu ovdje u CG, i sad sam malo u dilemi sta cu, mada plata na brodu bi bila malo vise od dva puta veca...  :hmm:

Kad budes pitao tog momka sa tvog broda molim te napisi, jer mi je ovaj drug rijetko ulazi online.

Hvala ti jos jednom.  :uzdravlje: