Author Topic: Da li Carnival refundira vizu i lekarski za prvi ugovor ??  (Read 9519 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JJ101

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
pa u tome i jeste stvar, neće oni vjerovati svakome, pogotovo kad se zna koliko su svi korumpirani u ovoj regiji ..

Slažem se, ali to negdje onda neka napišu ili objave. Recimo ta poliklinika nema licencu za Carnival već recimo za Royal Carribean, Talijanske vlasti pomorstva i tak...


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Napisali su. I objavili. Ti si kriv što nisi pronašao gdje.

CARNIVAL CRUISE LINES
APPROVED CREW MEDICAL FITNESS FACILITIES
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=11309.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline JJ101

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Od Pro Vite na webu nema da su za Carnival već za Royal Caribean

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re:
« Reply #18 on: 05/July/2016 »
Medical se refundira i za Youth Staff. ;)




EDIT: Iako sam sto posto sigurna da je djevojka na intervjuu rekla da se refundira medical (zaparalo mi je usi), nije tačno, pa čisto da se ispravim.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Ja sad moram odraditi Medical za Carnival i navodno će se refundirati jer se radi baš sa njihovom poliklinikom u Rijeci PRO-VITA. Sada opet moram u Rijeku ići jer mi neće priznati izgledaa medical koji sam napravio za pomorce za vađenje Matrikule.

Ne kužim koja je razlika baš osim kaj imaju ugovor sa njima

Razlika je u papiru.
Kompanija ce te pitati norwegian ili MCA, a kapetanija ti nece priznati ni jedan od ta dva. Isto tako ni kompanija nece priznati hrvatski papir koji u svijetu nije dovoljno dobar ni za guzicu obrisat. Ali zato mozes naci u Rijeci nekoliko doktora koji imaju ovlastenje za dvije ili formi ljecnickog i onda ti izdaju oba za istu cijenu. Pro-vita, medico na krnjevu imaju norwegian, MCA i HR, najvjerovatnije su i najbolji.
 

Offline JJ101

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Razlika je u papiru.
Kompanija ce te pitati norwegian ili MCA, a kapetanija ti nece priznati ni jedan od ta dva. Isto tako ni kompanija nece priznati hrvatski papir koji u svijetu nije dovoljno dobar ni za guzicu obrisat. Ali zato mozes naci u Rijeci nekoliko doktora koji imaju ovlastenje za dvije ili formi ljecnickog i onda ti izdaju oba za istu cijenu. Pro-vita, medico na krnjevu imaju norwegian, MCA i HR, najvjerovatnije su i najbolji.

Našao u ZG dr.Batarello...zbavio sam sve... trebao na Breeze, sje*ali mi papirologiju i sad idem na Ecstasy 23.07.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Šefe,
čitam ovaj spisak za medical koje su licencirane za Carnival, i za Srbiju piše Bel Medic,  a ja sam upućen  (biću kad daju zeleno svetlo) na Dr Ristić
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Šefe,
čitam ovaj spisak za medical koje su licencirane za Carnival, i za Srbiju piše Bel Medic,  a ja sam upućen  (biću kad daju zeleno svetlo) na Dr Ristić
A kako si upucen? Meni je u LOE pisalo da idem u Sarajevo kod dr. Odobasica jer sam iz BiH ali sam odradila na Medicini rada u Bg i bilo je sve regularno.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline cojojoco

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: macedonia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
jer zna neko sta refundira carnival na prvi ugovor medikal visa avioska karta nekade sam procitao da refndira visa a medikal ukoliko brod plovi pod maltesko zname jer zna neko tocno  da objasni

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
jer zna neko sta refundira carnival na prvi ugovor medikal visa avioska karta nekade sam procitao da refndira visa a medikal ukoliko brod plovi pod maltesko zname jer zna neko tocno  da objasni
Druze, pa procitao si u ovoj istoj temi gdje si postavio pitanje.

Ono sto je narodu dosadilo pisati je to da je sve vec receno i da bi trebalo da iscitas.

Avionsku kartu ti ne refundiraju. U zavisnosti od pozicije, ili ti oni posalju ili je placas sam. I to kad ides prvi put, ostalo oni placaju.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline lazar95

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: bar server
Nisam bas razumeo sta je potrebno za refundiranje vize na Carnivalu?  :plovim:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Kao i za refundiranje bilo čega: neki papir kojim dokazuješ da si nešto platio - račun, izvod, potvrda itd.

Offline lazar95

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: bar server
Mislim da je sve sto imam potvrda iz inteze koja je na srpskom a iznos u dinarima

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
To nije ni najmanji problem, zahtevi za refundaciju se primaju u bilo kojoj valuti, a jezik ih ne zanima već samo cifre.
Crew office vrši konverziju valuta po kursu na dan plaćanja (mada je u slučaju vize ionako poznat iznos takse, ne moraju ni da konvertuju).

Offline lazar95

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: bar server
Hvala puno,odlicno onda.A malo mi je falilo da bacim potvrdu kad sam zavrsio u ambasadi  :facepalm: