Author Topic: DJ na brodu. Kolike su plate? Primaju li uopste kandidate iz Srbije?  (Read 5412 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Flamel

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pre 3 godine sam zavrsio fax, medjutim stalan posao i dalje ne mogu naci jer mi je struka sa fakulteta usko vezana za posao u drzavnim sluzbama za koji nemam jake veze za upad, tako da sam resio da potrazim posao na brodu. Nakon nalazenja ovog foruma i iscitavanja 80% tema, resim da otvorim ovu temu.

Interesuje me dobijanje posla DJ-a na brodu.
Imam 25 godina.
Audio produkcijom i pustanjem muzike se bavim od svoje 18 godine sa pauzama zbog studiranja.
Vidim da traze da se uploaduje video snimak sa zurke i svoja muzika ili mixevi, toga naravno imam i lako im to mogu poslati.
Ono sto me interesuje je da li je problem sto zanrovi muzike kojima se bavim spadaju u npr. Trance, Progressive Trance, House, Progressive House, Psy, Tech House, Vocal Trance, Trouse itd., dakle to su zanrovi kojima se bavim, oce li to ogranicavanje na samo te zanrove biti problem u dobijanju posla?
Takodje sam imao i svoju radio emisiju koja je emitovana nedeljno na radio stanici u trajanju od nekih 3 ipo godine.

Da li oni traze DJ-ejeve koji su univerzalni i mogu da pustaju sve redom od Cece do Rihane, ili su zainteresovani i za ovako posebne vrste muzike?
Primaju li uopste kandidate iz Srbije za ovakvu poziciju? Kolike su plate DJ-ejeva? Engleski mi je odlican, uz to sto znam jos i ruski jezik perfektno. Poz

Hvala svima unapred na odgovorima!  :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: DJ na brodu
« Reply #1 on: 19/April/2015 »
O, da, moraš da imaš raznolike setove... prvi bih voleo da se na brodovima vrti electro, ali nije tako.
Putnici su mahom stariji ljudi, zatim porodice itd. Sve ti je jasno, puštaš rok, sedamdesete, osamdesete, evergreen, pa onda oni mainstream hitovi i hip-hop uveče. Ispunjavanje muzičkih želja se podrazumeva. Povremeno puštaš muziku za malenu dečicu, učestvuješ na nekim tematskim dešavanjima, animiraš ljude na npr. sailaway party-ju... itd.

Trance na brodu? Šta je to? Je l' se to jede? Ako se jede, putnici će te obožavati i tražiće još.

Što se DJ-eva tiče, svi koje sam do sada video na Carnival-u su Ameri. Uopšte nemaju potrebe da dovlače nekog sa druge strane planete da im pušta mp3.

EDIT:
Da ne bude zabune, pisao sam o onome što sam video i znam na Carnival-u. Mislim da je isto tako na većini kompanija, ali to ostavljam drugima da iznesu.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Kod mene je bio jedan momak s Fiji-a i jedan Meksikanac, dakle ne ograničavaju na Amere i da s te strane imaš šanse. Čak je i jedan naš 'Rvat promijenio dept. i postao DJ, oh yeah ! A jeste primijetili kako imena gube na snazi kad dodas DJ... npr. Mike Tyson - DJ Mike Tyson  oT
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Vrlo specifična pozicija. Od cca 1200 članova posade, DJ-eva ima 1.

Muzika se pušta više-manje po šabloni, stalno ista, kako je princ napisao. Trance nula bodova. Electric Slide nenad*ebivo na prvom mjestu.
Kad metuzalemi odu na spavanjac oko 21.00, onda idu hitovi Shakira, Beyonce, Rihanna i drugi. Grind dance all the way.
Na CB je znalo biti vruće u 01.00 kada sam (po dužnosti) zatvarao disco, bilo je i tučnjave i droge i čega sve ne ...

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Pa zar nije fazon da imas skil, da si brz, da znas pravila i pratis situaciju. Ionako ti je, eto kaze raja, vec izabrana muzika. Prijavi se druze, ionako ides radit, ne ides se proslavit svojim miksevima

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Vidi sta se pusta, napravi neki miks samo za njih,  i to posalji

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Ja sam za 7 ugovora na Carnivalu vidjala DJ-jeve iz Juzno Africke Republike,Kipra,Kanade,Amerike,Jamajke,Trinidad...tako da nije istina da zaposljavaju samo Amerikance,bas sam se na poslednjem ugovoru druzila sa DJ-em(pricam za carnival),naime ima ih dvojica pro dj i pomocni dj,raspored im je uglavnom pool deck pa pauza pa disco,jedan otvara disco u 22h i radi do 12:30 pa drugi preuzima do kraja,kraj uglavnom pravi sam dj,ako ima ljudi pusta do 3,4,5,a ako nema zatvara ,inace imaju super plate pomocni oko 2500,a pro oko 3800$,ali pro dj je zaduzen za pisanje izvestaja...uglavnom dobijes macbook laptop koji zaduzujes,sa vec snimljenim pesmama koje smes da pustas,super je to posao jer ako se dobro slazete sami ste svoje gazde,mozete da menjate smene i da kombinujete nesto,a sto se tog miksa tice ako ces za carnival obavezno sve clean verzije pesama da budu,i puno latino zvukova,rege ...to se bas pusta,inace svaka noc ima temu,tipa 80-te,90-te,pa michael jacson noc ili par sati tako nesto,tako da moras da znas te americke stare pesme...eto toliko mogu da se setim ,pitaj ako te nesto konkretno zanima

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
evo zena ti cak nabroja noci tematske, slozis ponesto na svaku temu i to im ponudis + napravis neki video šouril gdje raja luduje kad ti pustas. zvuci pregotivan poso sa super dobrom platom

Offline g.shop

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Ja sam prosle godine radio na carnival dream i dj je bio nas lik dj chronos(nebojsa) i mislim da je iz kuceva ako se nevaram. Tako da zaposljavaju i nase a ne samo amere

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
mozda je dobio i promenu departmenta,ne zaboravimo na tu opciju,kad apliciras online pitanje je kolikike su ti sanse,ali su mnogo vece ako uopste ne apliciras.Posalji i agencijama mailove,buduci da si iz srbije,ogranicene su ti mogucnosti izbora kompanije,carnival,princess,ncl...

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Dva DJ-a su se promenila za vreme mog ugovora,Amer i Jamajkanac.Ovaj Amer je totalna dileja od coveka i obican pustac muzike,covek pojma nema da umiksa pesme,on samo pusta u traktoru ako se dobro secam.Tako da pokusaj neces se pokajati.
Na nekim tematskim zurkama su dolazili DJ-evi iz nekakve skrec akademije iz Amerike,to je vec bila ozbiljna stvar,vinili i rokanje.Oni dodju po par nedelja na brod pa se menjaju stalno i rade te ozbiljnije partije.
Brodski DJ ne mora to da zna kao sto se moze zakljuciti iz price o ovom Ameru.
Karma is a bitch,don't be an ass !