Author Topic: Kako do Holand America?  (Read 22443 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #15 on: 13/November/2015 »
Hvala ti na informaciji, znaci moglo bi nesto biti :) danas me zvala rekruterka iz Holandije kao da joj dam kao neku zakletvu ako me prime da necu mijenjati poziciju hahaha bilo mi je to malo smjesno morala sam i pismeno da prisegnem ahhah da ako me prime da necu mijenjati poziciju 2 ugovora.
Evo tu cu da ostavim broj rekrutera u Holandiji ako nekom zatreba:HONE: +31 (0)10 297 6606

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #16 on: 30/November/2015 »
Da se nadovezem na ovu temu, dobila sam email od neke Anjenie Badloe pozvala me na intervju za Concierge, nisam konkurisala ni za jednu poziciju samo sam poslala cv na ovu adresu: abadloe@hollandamerica.com , ne znam zasto me pozvala na intervju za international concierge jer ne pricam njemacki niti holandski al ok, u email pise da kreiraju "pool" s kandidatima u slucaju ako bi se otvorila pozicija na brodu  :hmm: imam intervju za sat vremena valjda ce biti ok  :moli:

Znas li možda Španjolski? Jedna moja bivša kolegica, inače Austrijanka, je prešla na HAL ovog ljeta kao taj International - nešto. Kaže da na netry lavele poziciju Guest Relations Associate (mislim) primaju samo Filipince, Indonežane i njima slične, ako si Europljanin moraš aplicirati za taj International - nešto, a tu se očekuje da znaš nizozemski, njemački i/ili španjolski, bar nešto od toga, što me navelo na zaključak da nemam šanse na toj kompaniji.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #17 on: 30/November/2015 »
Znas li možda Španjolski? Jedna moja bivša kolegica, inače Austrijanka, je prešla na HAL ovog ljeta kao taj International - nešto. Kaže da na netry lavele poziciju Guest Relations Associate (mislim) primaju samo Filipince, Indonežane i njima slične, ako si Europljanin moraš aplicirati za taj International - nešto, a tu se očekuje da znaš nizozemski, njemački i/ili španjolski, bar nešto od toga, što me navelo na zaključak da nemam šanse na toj kompaniji.

sta se tice pozicija to si tocno napisao, GRA, IC, GRS, GRM, sta se tice jezika, to sada kad im fali ljudi bas i ne gledaju.
 

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #18 on: 01/December/2015 »
Pricam spanjolski tecno nemam problema s tim isto tako talijanski ponesto i njemackog, ma nista meni tu nije jasno, znaci imali smo intervju prije 3 sedmoce ok je intervju s gospodom iz holandije onako podosta je trajao oko sat vremena al pitanja su na mjestu, o iskustvu, mom iskustvu na msc sve ok pitala me dali pricam i pisem spanjolski fluent jer kao international concierge moram da prevodim ja sam rekla da sto je i istina al nije provjeravala moj spanski, mislim kako me moze primiti na poziciju ako mi nije provjerila spanski samo mi poslala marlines za engleski jezik sto sam uradila 90%  ""]] 7 dana poslje me zove i kae da je dobila iz seattla da napisem napismeno da necu mijenjati poziciju 2 ugovora posto sam na msc bila u ekskurzijama da cu ostati na poziciji international concierge ja napisala i poslala od tad je proslo 2 sedmice nije me vise niko zvao nista, ne znam sta to znaci? iako me ne zele valjda bi mi trebala javiti, ipak je to holland america ocekujem neku ozbiljnost za razliku d msc, s tim da si spomenuo da im treba radnika mislila sam da imam sansu sad bas nisam sigurna, mislila sam da posaljem email da pitam al ne zelim da im smetam  b00/
Rocco apliciraj sta fali nikad ne znas, posalji cv na email ako imaju poziciju za tebe javice ti se.
Nesto sam istrazivala online vidim da je sad office holland americe u seattlu je zaduzen i za princess, ne znam imali to ikakve veze samo zapazanje.

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #19 on: 01/December/2015 »
Znas li možda Španjolski? Jedna moja bivša kolegica, inače Austrijanka, je prešla na HAL ovog ljeta kao taj International - nešto. Kaže da na netry lavele poziciju Guest Relations Associate (mislim) primaju samo Filipince, Indonežane i njima slične, ako si Europljanin moraš aplicirati za taj International - nešto, a tu se očekuje da znaš nizozemski, njemački i/ili španjolski, bar nešto od toga, što me navelo na zaključak da nemam šanse na toj kompaniji.
Ma posalji email, zasto nebi imao sanse, ne vjerujem da su ti indonezani bolji od tebe  b00/

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #20 on: 01/December/2015 »
Pricam spanjolski tecno nemam problema s tim isto tako talijanski ponesto i njemackog, ma nista meni tu nije jasno, znaci imali smo intervju prije 3 sedmoce ok je intervju s gospodom iz holandije onako podosta je trajao oko sat vremena al pitanja su na mjestu, o iskustvu, mom iskustvu na msc sve ok pitala me dali pricam i pisem spanjolski fluent jer kao international concierge moram da prevodim ja sam rekla da sto je i istina al nije provjeravala moj spanski, mislim kako me moze primiti na poziciju ako mi nije provjerila spanski samo mi poslala marlines za engleski jezik sto sam uradila 90%  ""]] 7 dana poslje me zove i kae da je dobila iz seattla da napisem napismeno da necu mijenjati poziciju 2 ugovora posto sam na msc bila u ekskurzijama da cu ostati na poziciji international concierge ja napisala i poslala od tad je proslo 2 sedmice nije me vise niko zvao nista, ne znam sta to znaci? iako me ne zele valjda bi mi trebala javiti, ipak je to holland america ocekujem neku ozbiljnost za razliku d msc, s tim da si spomenuo da im treba radnika mislila sam da imam sansu sad bas nisam sigurna, mislila sam da posaljem email da pitam al ne zelim da im smetam  b00/
Rocco apliciraj sta fali nikad ne znas, posalji cv na email ako imaju poziciju za tebe javice ti se.
Nesto sam istrazivala online vidim da je sad office holland americe u seattlu je zaduzen i za princess, ne znam imali to ikakve veze samo zapazanje.

Posalji mail, dobit ces odgovor, i znati na cemu si.

Druga stvar, sada je Holland america group, office u Seattlu i santa clariti, a u grupi su Princess, HAL, Seabourn, P&O australia.
 

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #21 on: 02/December/2015 »
Znaci ako sam shvatila, treba da se odradi intervju prvo s Holandanima pa onda s Amerikancima, ili Holandani urade sve Amerikanci odobravaju? Neka komplicirana procedura.. to nesto kao princess odradis intervju s ljudima iz napolija i onda cekas ukrcaj i ostalo odobravanje iz offica u Los Angelesu, imali onda kakav nacin da se zaobide i posalje Cv direktno u Seattle u njihov main office, dali je to uopste pametna ideja? Meni su ovi iz Holland Americe malo cudni, zasto samo Filipinci u cemu je fazon ""]] b00/

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #22 on: 02/December/2015 »
Odradis interview sa rotterdamom, lakse radi vremenske razlike, i onda oni proosljedjuju sve u seattle na odobrenje.
 

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #23 on: 04/December/2015 »
odradis intervju stave te u bazu pa ako se mjesto otvori zvace... barem je meni tako napisala

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #24 on: 13/February/2017 »
I što je na kraju bilo? Jesu li ti se javili? Meni su dvije kolegice s NCL-a tamo otišle. Jedna kaže da HAL više nije što je bio i pokupila se nakon dva ugovora, a druga kaže da je puno bolje nego NCL i nagovara me da apliciram. Ako popunim onaj njihov on line form, hoće li me preusmjeriti Viking Recruitementu ili će sve ići direktno?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Kako do Holand America?
« Reply #25 on: 13/October/2017 »
Ja sam dobio isto mejl od te Andjenie Bodloe zna li neko nesto o tome jel nije neka prevara u pitanju? Kaze mi da imam sanse za zaposlenje junior housekeeper sad ne  znam da li je ona direktno iz kompanije ili samo agent iz agencije...

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #26 on: 14/October/2017 »
Ja sam dobio isto mejl od te Andjenie Bodloe zna li neko nesto o tome jel nije neka prevara u pitanju? Kaze mi da imam sanse za zaposlenje junior housekeeper sad ne  znam da li je ona direktno iz kompanije ili samo agent iz agencije...

direktno kompanija
 

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Kako do Holand America?
« Reply #27 on: 21/July/2018 »
Bas se slabo pise o HAL.pa malo da dodam i ja pogotovo sto se tice pomenute gospodje Anjenie Badloe. Elem,apliciram onilne za HAL,pozicija Waiter/Pinacle Grill speciality restaurant. Super posao plata isto na mestu,uredno se javi gospodja pocenemo prepisku radi zakazivanja Skype intervju gde ona meni ponudi opciono dva dana prosle nedelje za intervju,Cetvrtak ili Petak. Uredno posle 2 minuta odgovorim da bi mi Petak odgovarao savrseno da bih dobio povratni mejl posle dva dana kako gospodja u Petak ide na odmor i vraca se 6 avgusta  oT :hmm: pa kad se vrati javice mi se da isti zakazemo. Ne znam da li sam ja razmazen,lud,bezobrazan sta god ali meni to deluje tako neprofesionalno i neodgovorno da nema dalje. Bukvalno sam ostavljen bez teksta.
Da li je jos neko razgovarao sa doticnom i jel ona zapravo i regruter za HAL ili sta ? Finansijski deo ponude je poprilicno dobar da bih odsutao ali ....

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Kako do Holand America?
« Reply #28 on: 23/July/2018 »
Bas se slabo pise o HAL.pa malo da dodam i ja pogotovo sto se tice pomenute gospodje Anjenie Badloe. Elem,apliciram onilne za HAL,pozicija Waiter/Pinacle Grill speciality restaurant. Super posao plata isto na mestu,uredno se javi gospodja pocenemo prepisku radi zakazivanja Skype intervju gde ona meni ponudi opciono dva dana prosle nedelje za intervju,Cetvrtak ili Petak. Uredno posle 2 minuta odgovorim da bi mi Petak odgovarao savrseno da bih dobio povratni mejl posle dva dana kako gospodja u Petak ide na odmor i vraca se 6 avgusta  oT :hmm: pa kad se vrati javice mi se da isti zakazemo. Ne znam da li sam ja razmazen,lud,bezobrazan sta god ali meni to deluje tako neprofesionalno i neodgovorno da nema dalje. Bukvalno sam ostavljen bez teksta.
Da li je jos neko razgovarao sa doticnom i jel ona zapravo i regruter za HAL ili sta ? Finansijski deo ponude je poprilicno dobar da bih odsutao ali ....

ja ti mogu samo potvrditi da onda zaposljava za HAL a ostalo ne previse
 

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Kako do Holand America?
« Reply #29 on: 23/July/2018 »
ja ti mogu samo potvrditi da onda zaposljava za HAL a ostalo ne previse
Hvala imao sam malih nedoumica ali logicno ne bi joj HAL dozvolio da koristi njihovu email adresu. Nego me samo zanimalo koje je njeno svojstvo,HR,sekretarica,regruter...
Bas onako neozibljno sve to deluje. :rolleyes: