Author Topic: koliko dugo agencija cuva vas cv????  (Read 5765 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
koliko dugo agencija cuva vas cv????
« on: 23/April/2015 »
Ne mogu da pronadjem nesto slicno na forumu,naime interesuje me koliko dugo se cuvaju cv-jevi,ja sam poslala pre nekog vremena cv u par agencija i sad bih nesto da izbacim tj da precutim agenciji ""]] nista strasno ali mislim da je bolje da zadrzim to za sebe,tacnije radila sam za jednu kompaniju i sad kad zelim da se prijavim za drugu traze mi koje kakve evaluatione koje nemam...pa je bolje da precutim da sam uopste radila na brodu...svaka pomoc je dobro dosla,otisla bih i kontaktirala neke agencije opet sa "novim" cv-jem,ali me muci da li imaju onaj stari cv. ;) :)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 23/April/2015 »
Ma napravi novi email I posalji taj novi cv, mislim da nema veze, uzet ce oni tebi proviziju sa radom na brodu ili bez, stvarno nemam ideju koliko ga cuvaju, ako te nisu zvali nakon dva-tri mjeseca vjerovatno ga I nemaju vise

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #2 on: 23/April/2015 »
Digitalna arhiva je vrlo jeftina.
Ne vidim kako mozes modificirati cv a da oni to ne vide.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #3 on: 23/April/2015 »
e pa to me interesuje da li oni cuvaju te stare cv-je,da objasnim sta zelim...ja sam se javila na par agencija ima recimo vec oko godinu dana,tamo sam navela nesto u cv-ju sto sad zelim da izbacim,tad sam se ja prijavljivala za poziciju bar waiterss,jer sam to radila onomad da brodu,ali sam sad u medjuvremenu od ovih godinu dana diplomirala na faxu,vise nisam veciti student :run: i sad bi da se prijavim ponovo ali sa novim cv-jem,za novu poziciju...tad pre oko godinu kad sam se prijavila neke agencije su me pozvale na preliminarni,a neke su mi rekle da licno dodjem(safe cruise) ali ni sa jednom nisam imala ni preliminarni ni nista dalje od slanja cv-ja.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #4 on: 26/April/2015 »
Obavezno napravi novu mejl adresu. Koristilo bi da se udaš pa promeniš prezime.
Ovako možeš probati, pa šta bude. Sigurno ga oni imaju negde (primera radi, meni je Safe poslao moj Marlins test kad sam im tražio 3 godine kasnije), al to ne znači da će ga pronaći. Proomeni fotku i templejt CVA i sretno.
(pomoglo bi ako imaš neko učestalo ime i prezime, da se ne izdvaja  u pretrazi i ne urezuje u pamcenje.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 26/April/2015 »
Ili posalje taj novi, prepravljeni cv i ako nadju stari i pitaju je zasto nije slican ovome, samo neka im objasni kao nama ovde da se u poslednjih godinu dana dosta toga po pitanju licnog obrazovanja i radnog iskustva promenilo i da bi htela da aplicira za drugu, bolju poziciju.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #6 on: 26/April/2015 »
Pitanje je i koliko to oni i zele da vide i analiziraju... ja kad sam prvi put aplicirao za brodove na poslani CV mi ponudili mi nekakvu losu poziciju... i na sta sam ja malo bolje odradio CV i recommendation letter i poslao im opet u kratkom roku new and improved... naklonjen poziciji koju sam ja htio i nikakvih problema... jos ako stoji ona popularna - mi primamo 100 mailova dnevno...

Al slazem se i sa Euronymous.. ako te sta nekim slucajem i pitaju... valjda je normalno da s vremenom CV se siri i popunjava....
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #7 on: 27/April/2015 »
hvala vam...evo napisacu pravu situaciju da jo bolje razumete,naime ja sam radila za carnival dve godine,razbolim se tj hronicna upala skocnog zgloba,dodjem kuci izlecim se,posaljem da hocu nazad,na to mi stigne odgovor iz njihovog office-a da mi zele srecu i da ne mogu da mi obnove ugovor,moj prijatelj koji je hotel direktor posalje mail office-u da pita za moj status i javlja mi da nece da me vrate zato sto je hronicno,ok razumem,boje se da me ponovo ne zaboli,natekne,znaci lecenje placaju,banju...ja se u to vreme prijavljujem za gift shop preko helene,odlazim ni manje ni vise nego na carnivalov brod znaci nema problema,odradim 3 ugovora za shop,ostanem kuci posle toga,diplomiram...sad mi ne da vrag mira hocu na brod,a posto sam iz srbije mogu na ncl ili princess,dakle carnival ne mogu zbog gore navedenog.ncl traze nemacki za pursera,znaci opcija je princess,ali kao sto rekoh ja sam vec slala mail agencijama gde sam kao iskustvo navela i jbni carnival,e sad posto je princess i carnival ista ekipa,bojim se da princess ne proveri na carnivalu i ovi im kazu nemoj tu bolesnu no;;; iako sam ja pisala iz za*****ancije carnivalu da mi daju pismo preporuke,oni mi stavrno poslali kao da sam bila njihov zaposlenik i da sam otisla sa kompanije zbog daljih ambicija i da sam bila dobar radnik...da mi bi za dan nakon toga poslali zanemarite taj mail i nemojte ga koristiti  :rolleyes: e sad da li sam na crnoj listi ?! who knows...sad moja dilema je ako im ne navedem carnival da li imaju stari cv sa kojim mogu da uporede ili da navedem pokazem tu preporuku iako su ovi rekli da je zanemarim,ja je jos uvek imam i da se nadam da princess ne kontaktira carnival,da li bi carnival mozda rekao sve 5 kao sto je rekao starboardu,ili ne...da li princess proverava svakog kandidata koji je radio predhodno za carniva? sve su to pitanja koja me muce...i onda ona dobra stara: ako uradis kajaces se ako ne uradis kajaces se :deda: ja sam uvek iskrena i to me na kraju kosta,zato kao sad hocu da budem mudra,ali mi ne ide oT

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #8 on: 27/April/2015 »
Btw ja sam dobro vec skoro cetiri godine od tog problema sa zglobon,kako sam se izlecija,nije mi se vratila ni voda ni upala nikakav problem,pu pu... :uzdravlje:lekarski prolazim bez problema,bar je tako bilo na poslednjem kad sam isla za shop :run: :uzdravlje:

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #9 on: 27/April/2015 »
moj savet ti je da ovo sto si rekla nama kazes i ovima u agenciji, verujem da njih nije briga kako si ti napustila prethodni posao, njima je u cilju kako samo da zarade na tebi :D  oni ce ti najbolje reci kako i sta da uradis

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #10 on: 27/April/2015 »
agencije je itekako briga, jer zašto da šalju nekoga kome će oteći noge, a imaju kandidata koliko hoće zdravih i pravih ..

EDIT
Kako se dobije pismo preporuke od Carnival-a? Kome se treba javiti? I šta piše? Može copy-paste ovdje?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #11 on: 27/April/2015 »
moj savet ti je da ovo sto si rekla nama kazes i ovima u agenciji, verujem da njih nije briga kako si ti napustila prethodni posao, njima je u cilju kako samo da zarade na tebi :D  oni ce ti najbolje reci kako i sta da uradis

bilo je vec nekoliko iskustava koja pobijaju ovo.
 
Oni ce te kulturno od***ati=90%
Oni ce ti najbolje reci kako i sta da uradis= 10%

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #12 on: 27/April/2015 »
Mene zanima druga stvar, koliko dugo KOMPANIJE kod kojih netko ne prođe intervju čuvaju CV? Kod nekih se može ponovo aplicirati nakon 6 mjeseci, a kod kojih se ne može?

Ako sam u krivoj temi, sori Šefe - možda da otvorimo novu temu na ovu temu  oT
Once a sailor, always a sailor.

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #13 on: 27/April/2015 »
Kako se dobije pismo preporuke od Carnival-a? Kome se treba javiti? I šta piše? Može copy-paste ovdje?

Recommendation letter treba traziti bar 2 sedmice prije sign off u MSA. Daju ti formular s kojim ides svom head of department da potpise sto onda vracas u MSA. Na sign off orientation ti daju kovertu sa letter.om
Primjer: http://prntscr.com/6ypquq

Mene zanima druga stvar, koliko dugo KOMPANIJE kod kojih netko ne prođe intervju čuvaju CV? Kod nekih se može ponovo aplicirati nakon 6 mjeseci, a kod kojih se ne može?

Meni rekli za Princess je godinu dana... za druge ne znam...
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: koliko dugo agencija cuva vas cv????
« Reply #14 on: 27/April/2015 »
ja pre odlaska na brod nikada nisam imala problem sa zglobom,niti mi noge naticu,eto sta god da se desilo proslo je,jedan lekar kaze od cipela je ,jedan da sam puno bila na nogama i puno radila,kad je pocelo da otice trebala sam da odmaram malo,ali su me oni krkali pain killerima i skoro mesec dana tako dok mi zglob nije izgledao kao da su ga izbole pcele.onda su se uplasili i poslali me kuci...ja moram da radim,kaze lekar samo opusteno nije to nista,mlada sam imam 26 godina,ne mogu da sedim i cekam hoce li ili nece,ako se ponovo desi uzmem emergency i dodjem kuci,boze moj tu sam za 20 sati...sam to mene muci ja mozda mogu opusteno da navedem carnival u cv-ju,mozda nisam na crnoj listi,a agencija ako cuje istinu pisi propalo,tako da definitivno idem sa pricom da sam odradila dva ugovora i dosla regularno kuci,sto i jeste tako ja sam dosla kuci dve nedelje pre sign off-a...ali na medical.

a za pismo sam pisala na crewassistance@carnival.com ,pitala sam ih za preporuku i dala im svoj id broj,poslali su mi to pismo nakon dva dana.
Sefe ako hoces mogu tebi privatno da posaljem,ne bi da ga kacim javno,ako ga budem nosila u agenciju,nikada ne znas ko gleda :D