Author Topic: Da li se moze online nekako aplicirati za vizu ili telefonskim putem?  (Read 3014 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Da li se moze online nekako aplicirati za vizu ili telefonskim putem,tj da ti makar daju datum da ne moram 2 puta da idem u BG?

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Posto mi niko nije odgovorio pitacu drugo pitanje,cisto da ne otvaram novu temu.Jel ambasadu nosim onaj letter of guarantee i rutu kuda mi brod ide,da li je to dosta?? Posto mi je zena iz kompanije rekla da mogu samo sa tim da idem da vadim vizu a da ce mi cim bude mogla poslati neki Invitation letter.Zna li neko sta je taj Invitation letter kad vec imam letter of guarantee na kojem vec pise na koji brod idem i koji datum.....

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Za intervju ti je potreban support letter ili taj letter of qauarantee treba da popunis online formular na stranici americke ambasade u Bg-u, ali pre toga moraces da se registrujes, zatim sledi korake ili ti steps koji tamo stoje i na kraju ce te pitati da li zelis online ili u banci da uplatis. Da napomenem da ako zelis online odmah mozes za sutrada da zakazes intervju, a ako placas preko banka intese onda treba jedno 2 dana da registruju tvoju uplatu, pa tek onda da zakazes intervju. I jos nesto kada ides u ambasadu sa sobom nosis taj popunjen formular DS-160, letter of quarantee i pasos i sliku 5x5.
Toliko od mene pozzz.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
popunis ds-160 online,ne moras dva puta za bg,mali savet kad popunjavas taj formular klikni na save posle svake popunjene stranice,posto je limitirano vremenom pa te izbaci i moras sve iz pocetka,na kraju ce ti sve zajedno sa slikom koju uploudujes biti sazeto na jednom papiru,taj papir moras da istampas,ja mislim da ga mozes mailovati sebi ili jos bolje ako imas stampac da ga odmah istampas,kad im uplatis pare otvorice ti se tabela sa vremenima i datumima,onda odaberes kad ti odgovara.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Sorry nisam rekao da mi je to za Nemacku vizu...mislio sam da se podrazumeva posto su recni brodovi u pitanju...ipak hvala na odgovoru :)

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Ako dobijem vizu na osnovu papira od npr Scylle da li mogu onda da odem na drugu recnu kompaniju na primer Grand Circle?U slucaju da me jedna zovne pre nego druga.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Po principu kud puklo da puklo  +U+

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Danas dobio vizu na osnovu ugovora iz Scylla kompanije,interesuje me da li sa tom vizom mogu da odem i da radim za GCCL ako slucajno pre uskoce?

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Extra,onda odoh ko me prvi zovne posto mi niko nije odgovorio na pitanje  koga da izaberem izmedju GCCL ili SCylla......:(

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
pa sam si rekao .. onog koji te prvi zovne
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
pa da ali opet....lol :) ni sam ne znam...videcemo...u svakom slucaju javim sta sam izabrao i kako je :)

Offline coa100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Pare su tu negde iste jedino sto je scylla švajcarski ugovor mislim

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Nije....i oni rade kiparske ugovore...i koliko sam nacuo nemaju placene dane odmora u toku sezone...sad dal je istina nemam pojma.Kad odem znacu :)