Author Topic: gogo_ca, Asistant Provision Master, Princess Cruises  (Read 2471 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: gogo_ca
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Asistant Provision Master


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
S obzirom da sam na forumu vise od dve godine a tek sad sam zavrsio prvi ugovor nisam siguran kako sam dosao kruzera, al` cini mi se da sam negde na netu procitao clanak o tome a onda, naravno, naleteo na forum.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Verovarno isto sto i vecinu ljudi a to je novac … one price `idem da proputujem` `da steknem iskustvo` `da usavrsim jezik` ne piju vodu.
99% ljudi ide na brod da zaradi ono sto moze samo da sanja u svojoj zemlji.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se preko Safe Cruise zato sto su oni prvi imali intervju i naravno otvorenu poziciju koju sam zeleo.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Kompanija mi isto tako nije bila bitna kad sam se prijavljivao (mada se princess ispostavila kao odlicna zato sto placa kartu u oba smera) a pozicija Provision master (rad u magacinu), to je nesto sto sam i ovde radio skoro 8 godina i jedini preduslov je bio da znam da upravljam viljuskarom.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Sve oko intervjuo sam vec opsirno objasnio u jednom postu al` evo da ponovim; Preliminarni u agenciji nije trajao ni 2 minuta i bila su mi postavljena svega 3-4 osnovna pitanja a sam zato na finalnom  proveo dobrih 20 (a mozda i vise minuta) a saznao sam posle 7-8 dana da sam prosao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Sve ukupno sa vizom, lekarskim, provizijom agenciji i putom cacak-beograd (4-5 puta) negde oko 1200€.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nikako. Prosto nisam imao vremena. Javljeno mi je u petak da sutra ujutru letim za Boston i da se u nedelju ukrcavan na Royal. ŠOK!
Poneo sam samo gace, majice i carape koje sam imao kod sebe (posle sam na brodu kupio vise), jednu trenerku i mislim da je to to.
Cak nisam stigao ni od kozmetike sve da ponesem, mislm da sam zaboravio cetkicu za zube a i neke stvari sto sam spremio zaboravio sam da uzmem iz kola kad sam izasao na aerodrome. Srecom sve ima da se kupi na brodu il` u prvom portu

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Pogubljeno, kao i svi ostali. Sa kabinom nisam mogao da se pohvatam nekoliko dana pa sam onda skontao kako da dodjem do nje jednim putem a iz iste se vracao drugim i tako sigurno jedno 20 dana ako ne i mesec, svi su mi se smejali kad sam im pricao.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija kao kompanija nista, za to je bio zaduzen supervisor i moram da ga pohvalim i ovim putem, jedan od retkih filipinaca sa kojim je moglo da se saradjuje.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Kao sto rekoh i gore, najvise supervisor i naravno nasi ljudi ljudi kojih je bilo oko 230 kad sam ja dosao (mislim na ceo Balkan).

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
To mi nije predstavljalo neki problem, brod je dugacak oko 330 i visok skoro 60 metara i sve sto ti treba ima na njemu.
Kabina je drugo, mala skucena i jos je delis sa filipincem koji nista drugo ne radi nego pije i gleda televizor po ceo dan (cak i kad treba da je na poslu).

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Naravno, plata mi je bila 1170 sto je 3 puta vise nego sto sam imao u srbiji a i posao kao posao, manje sam radio tamo nego ovde u Srbiji na istom poslu.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Tesko je pricati o tome posle jednog ugovora. Ja sam dobio appraisal (il` kako se vec pise) 3.81 i komentar da sam spreman za vece izazove mada cisto sumnjam da ce biti nesto od toga. Primera radi filipinci sa kojima sam radio imaju od 5 do 7 ugovora i dalje su na pocetnim pozicijama.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Nikako. Vecina ljudi koji su radili na Royal-u ce se sloziti da je brod sto se toga tice 0.
A i moje radno vreme mi nije dozvoljavalo da se opustim dovoljno. Svako jutro ustajanje u 5.30 i tako 6 meseci bez day off-a.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ljudi sa kojima sam ja radio su filipinci, svi do jednog i tu nema sta preterano da se prica, dovoljno je reci da sam zadnje vece sve zvao u crew bar da se oprostimo i samo supervizor se pojavio. Bio je jedan nas lik kad sam dosao, Dejan, on je radio na picu al` on je brzo otisao a na njegovo mesto je dosao, pogadjate, filipinac.

  • Kako biste opisali putnike?
Mislim da ja nisam kompetentan da odgovorim na ovo pitanje posto je moj posao ogranicen na crew area, tako da nisam imao mnogo kontakta sa njima al` ono malo sto sam video to je ono sto svi ovde pisu a to je debeli (ogromni) amerikanci koji su uvek gladni.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno. Svaki dan pauza od 11 do 15 sto je i vise nego dovoljno da izadjes u svaki port.
Isto tako sam ranije i zavrsavao u 20h sto je vise nego dobro kad imas over night ;)

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Aruba, jedino mesto na karibima koje moze da se nazove gradom ,civilizacijom i St.Thomas naravno, Barbados isto tako lepo mesto sa (po meni) najlepsom plazom ,St.Kits najjeftinije cigare (Davidoff 16 dolara boks) i da dodam jos Antigua…zao mi je samo sto nisam ima vremena da izadjem u Majami zbog obima posla i naravno New York (nisam imao i95).

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Na prvom mestu pare i iskustvo (koje definitivno nigde drugo ne moze da se stekne) i naravno egzoticne destinacije koje nikad nebi video i doziveo da nije kruzera.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Odakle da pocnem. Ugovor od 6 meseci bez slobodnog dana, daleko si od kuce, hrana je losa, ocajna (hrana je uzas), moras da se brijes svaki dan i za kraj da usavrsavas engleski sa filipincima koji ni pola slova ne mogu da izgovore i indicima koje i dan danas ne mogu da razumem.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno. Nista vas ne kosta da probate, dobro kosta, al` te ulozene pare izvlacite za mesec dana pa onda ako vam bas ne odgovara crew office radi svaki dan ;)
Salu na stranu, prvih 3 meseca ce vas proci a necete ni osetiti, bar ja nisam, iz prostog razloga jer vam je sve novo i dok se vi naviknete na sve to eto prodje vec pola ugovora.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Savet za sve je da prvo procitaju forum i da se ne zalecu, bolje sacekati i pola godine (skoro 9 meseci u mom slucaju) i otici na zeljenu poziciju nego otici posto poto.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Zelim da dodam da ovo sve kucam brzo na novom racunaru i da se jos nisam navikao na tastaturu pa ako mi je promakla neka greska da znate sta je razlog
MIRNO MORE…
P.S. Tek sad razumem zasto svi iskusni moreplovci ovo kazu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Uzivaj u odmoru legendo :bathtime:

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Uzivaj u odmoru legendo :bathtime:
Uzivam punim plucima  :run:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
 :clapping:
bravo majstore.
daj nemoj zezat da ti zadnji dan nitko nije tošao na oproštajku? od 230 naših ljudi?  ""]]

"It always seems impossible until it's done"

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
:clapping:
bravo majstore.
daj nemoj zezat da ti zadnji dan nitko nije tošao na oproštajku? od 230 naših ljudi?  ""]]
To se odnosilo na filipince sa kojima sam radio,a sa nasima sam se oprastao do 4 ujutru ;)
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor