Author Topic: mali JA na velikom brodu II. dio  (Read 3094 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
mali JA na velikom brodu II. dio
« on: 27/April/2015 »
Davno je proslo od mog poslijednjeg javljanja. Puno se toga promjenilo i puno se toga dogodilo.
Zadnji puta kada sam pisao prosao je moj prvi mjesec na brodu, sad sam prosao 3 mjeseca.
U ova dva mjeseca se desila masa stvari pa da pocnem nekako.

Na Allure se poceo stvarati dobar zivot. Krenuo mi je rejting uzbrdo, rasle su mi stanice, rasle su pare, konobari su me poceli postovati i sve je krenulo svojim tokom.
Izlazili smo u sve luke di je brod stajao, popili bi si, pojeli nesto, okupali se, osuncali i najvaznije ODMORILI.
Navecer mi se ne bi nikada desilo da promasim crew bar, ekipa je bila odlicna....
Trcao sam stanice 24-30 znaci bilo je tipsa dosta, a placa kao placa je bila zadovoljavajuca.

Blizio nam se krosing, svi smo bili uzbudeni oko prelaska u Europu, oko dry doka (malo manje rada, manje para ali vise zujanja i tuluma.... WE LIKE).
Bio je cetvrtak, odradili smo dorucak, St Maarten, i dogovorili se da idemo svi skupa na airport beach jer odlazimo uskoro i kad smo vec ovdje da to moramo vidjeti.
Proveli smo se vrhunski, odlican osjecaj aviona koji ti prelaze iznad glave, imas osjecaj da ih mozes dotaknuti. Onda kada polijecu razbacaju ekipu i sve stvari po citavoj plazi... stvarno nesto potpuno drugacije. More je valovito jako, ali zapravo to daje jos veci dozivljaj citave plaze. Udes u more, legnes u plicak i ne trebas nista raditi samo se opustiti.
Valovi dodu po tebe, povuku te u dublje i izbace te opet u plitko... vrhunski... pre pre dobra plaza...

No vratimo se bitnome zasto sam taj dan tako naglasio. Vracamo se u brod, stavljam mobitel na punjac jer sam potrosio bateriju od naslikavanja, tusiram se, palim mob i dobivam e-mail.. Anthem Crew Admin ... WFT? Otvaram e-mail prva rijec koja pise Congratulations! Mislim si ON WHAT??? You have been selected bla bla bla... Ma sta sam ja bio izabran ??
Bilo je vec kasno morao sam bjezati na posao pa sam ostavio to za poslije... Zavrsio je dajning otisao sam u crew bar i procitao email u miru, pogledali smo email i ja i mojih par prijatelja i svi su rekli kao da je to nesto samo bezveze ako ja zelim ovo ono... reko dobro nisam se nesto previse oko toga brinuo.
Mislim si neko bi mi rekao... petak navecer opet se ja spremam za posao i eto ti opet e-mail RCLCrew Travel Notification .... koj k...?
Otvaram RCCL travel i gledam u kartu sa nevjericom..... letim u utorak iz Miamia za Frankfurt, Frankfurt Hamburg..... i opet ja WFT?
Naravno HR ne radi, nitko nista ne zna.... i izmedu dva sitinga znaci oko 8h navecer dolazi do mene head waiter i kaze... prijatelju, ne znam kako i zasto ali mjenjas brod i u nedelju izlazis sa broda.... nisam bio previse iznenadem pa makar sam imao osjecaj da je on ocekivao da cu biti iznenadeniji.  
Samo sam sebi prokomentirao IZGLEDA DA EUROPA DOLAZI PRIJE NEGO SAM MISLIO.

Subota popodne, pakiranje.... u citavom pakranju sam sebi govorim pa ti nemas nego dvoje dugih hlaca i niti jednu majcu dugih rukava, vestu imas od trenirke i to je to.... sta sada?? Odem na prognozu, Hamburg od 0-7 i opet WTF?? Imao sam 2 dana u Miamiu i to sam uglavnom potrosio na shoping kako bi mogao prezivjeti u njemackoj.
Naravno oba kofera su mi bila preko kilaze ali se nasao vrlo normalan starac na airodromu koji mi je progledao kroz prste i pustio me kako god da je.

Dolazak u Hamburg je bio šok. Zima, vjetar, kisa.... uzas.... dolazimo do broda i stojimo sat vremena dok jako organizirana ekipa napravi karticu da bi mi mogli uopce uci na brod.
RC nije vlasnik broda nego je Mayer a oni su dali nasim svemogucim menaderima da rade kartice za ulaz a oni naravno to n znaju pa smo se posteno smrzavali u nekim laganim jaknama vani u majcama... ma uzas.
Svi koji su dosli tamo su stigli sa kariba.. znaci niko nema zimske robe. Napokon ulazimo u brod i opet šok... Sve u najlonu, kartonu, kutijama... DI SAM JA DOSAOOOOO??
Mislim si... Hocu natrag na Allure, hocu doma, hocu na allure, hocu doma... vrti mi se kroz glavu citavo vrijeme.
Stave me u gostinsku sobu jer je brod pun ne samo crew-a nego i Mayerovih majstora za svasta nesto.
Hrana je bila ok, jeli smo u windjameru, ali smo zato i radili u windjameru non stop... ako nismo bili u windjameru imali smo treninge... je*ene treninge... 4 restorana, 4 menija, signature kokteli, UK market... ma uzas.. svaki dan nekakvi testovi, ispitivanja, javna ponizavanja.... sve glasniji je bio glas u meni, ... Hocu natrag na Allure, hocu doma, hocu na allure, hocu doma...

Onda smo poceli raditi loading, bili vani onako fino na hladnoci u radnim odjelima uzas... bunili smo se i konacno dobili jakne od royala kako bi mogli pa makar se ne smrznuti dok nosimo kutije.
Fizicki smo se ubijali od pola, nosi kutije dva kata gore, pa tri kata dolje iste te kutije. Nisu nikako organizirani, uzas jedan... neki nisu na popisu uopce za rad, pa zovu danas zovu sutra i svaki dan dobiju neko divlje vrijeme preko telefona, pa se odluce ne doci uopce pa onda ovi njih zovu ma show program...

Konacno krene taj brod na nesto liciti, krene strest test i ja uspijem nekako organizirati svoj zivot. Dobijem nocnu smjenu u windjameru i VIP stolove u Grandu.
Posto je brod pun „velikih faca“. Realno to mi je bilo bolje nego set up team. Danas imas 2 stola, sutra niti jedan, samo seces okolo i tako par dana.
Kad jednog dana dolazi za moj stol mr Dominik.
Vjerujem da ce vas masa prepoznati o kome se radi. Big shot iz Miami ureda. Francuz koji sve drzi u svojim rukama. Posluzio sam ga onako po papirima.
Drugi dan sastanak u windjameru, dolazim gore kad tamo i mr Dominik. I tako postavlja neka pitanja bezveze opusteno.
Ja na jedno odgovorim a on mene prozove imenom i prezimenom kao : Tako je gospodine .... Ja reko doooobro...

Nisam ja na to obracao neku pozornost nego dolazim ja navecer i pocnem raditi svoje VIP stolove... naravno nema nikoga na stolu nego zujim okolo bezveze, pricam sa ljudima.
Kad tapsa me neko po ramenu, reko ko je sad a ono mr Dominik OPET. Reko izvolite gospodine... Koliko radis ti za Royal? Reko nema jos 3 mjeseca... Ok kaze on, koja je tvoja stanica?
Ja reko nemam stanicu radim VIP ako dodu. I krenemo mi prema izlazu i on kaze hostesi da me uzima i da stavi nekoga drugoga na moj posao. Meni noge odsjekle... reko sto se sad desava... kad ulazimo mi u Wounderland... restoran koji sam gledao sa divljenjem svaki puta kada bi prosao pored njega...

Sven.... od veceras radis ovdje... probat cemo malo da vidimo kako to ide... ti i jos jedan decko koji ste jednako dugo na brodu, dajte sve od sebe.... i odlazi.....
Ja zinuo, pala mi vilica do poda... drzao sam napkin u ruci koji je bio mokar od mog znoja da si ga mogao iscjediti.
Dolazi menadzerica po mene i kaze kao veceras stoji tu u kuhinji, probaj jela, i uci ih polako... i tako je i bilo..
Zaljubio sam se nabrzaka u sve sto se tamo desavalo, dobio svoju uniformu i ubrzo shvatio kako tim djeluje.
Ima nas 8 plus menadzer i prvi dan sam shvatio da su oni svi ekipa i da jedu, piju, izlaze i sve rade skupa. I to mi se svidjelo.
U ekipi je bio jedan Hrvat, jedna Hrvatica i jedan Srbin, tu su jos bili lik iz South Africe, cura iz Ukraine, lik iz Rumunjske i Meksikanka udata za hrvata. Odlicna ekipa.

No naravno, problemi se stvaraju iz dana u dan. Ljudi su poceli pricati, zaliti se okolo kako smo mi tako samo dosli na to bla bla bla... i tako nam nisu uspijeli prebaciti konobarsku ulogu nego smo ostali ass waiteri ali radimo gore.
Cekamo aplikaciju za konobara i ako prođemo biti ce legalno ali uvijek postoji mogucnost da ce nas vratiti nazad u komplimentari restorane. Ali so far so good...

Eto tolik za sada od mene. Kada se opet skupi malo dogodovstina javiti cu vam se sa gustom.
Stojte mi dobro.... i nadam se da se vidimo... nekad... negdje......

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: mali JA na velikom brodu II. dio
« Reply #1 on: 28/April/2015 »
Lepo.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: mali JA na velikom brodu II. dio
« Reply #2 on: 28/April/2015 »
 :yahoo: :clapping: