Author Topic: RCCL traži da lije?ni?ki bude napravljen najranije 4 mj prije ukrcaja!  (Read 2676 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Royal traži da liječnički bude napravljen najranije 4 mj prije ukrcaja iako sam ja svoj napravio prije 9 mjeseci po naputku regrutera i vrijedi mi još 2 godine... :rolleyes:
sad sam pitao da li to znači da ću prije svakog ugovora morati raditi novi medical? Očito hoću jer koja je razlika između važenja medicala koji je napravljen 9 mjeseci prije prvog ukrcaja ili 9 mjeseci sa odrađenim 1 ugovorom. Jako su neorganizirani. Vidjet ćemo hoće li refundirati 2. medical... :waiting:
Čekam odgovor pa vam javim točno.

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Je, bas su ajme...Bas me zanima sto ce ti reci iako nema logike raditi novi...A sad ti vrijedi jos godinu i tri mjeseca, taman jedan ugovor... :waiting:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pazi, ako institucija koja ti je izdala potvrdu o sposobnosti priznaje (svoj) certifikat o zdravstvenoj sposobnosti 2 godine, onda bi ti trebali odštampati novi, ako im objasniš da si bio na ledu sve ovo vrijeme, i ako imaju trunku razumijevanja. Pri tom je važno da razgovaraš sa jednom osobom, onim tko ti je potpisao "fit for duty".
Meni se događalo da sam išao zaredom u istu polikliniku u Zagrebu, pa bi me pitali jesam li radio kod njih preglede prije, i onda me ne bi svaki puta cijedili istom procedurom, nego su im pojedini pregledi vrijedili puno duže od samog certifikata, koji je naravno onda bivao i jeftijini.
Kumi, moli, preklinji, ne košta te puno, možda ti jednostavno izdaju novi certifikat s novim trajanjem.
Jbga mene kad zaustavi policija uvijek me puste bez kazne, jer se pozovem na njihov razum i svoj prazan džep ...  :stop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
stvar je što sam radio medical u Dubrovniku koji je 600km udaljen, tada su oni bili jedini ovlašteni u Hrvatskoj.
Sad mi se javio šef odjela za ukrcaje tražio da mu pošaljem medical pa ćemo vidjeti šta će odlučiti...
Ali koji apsurd ako medical kaže da sam fit for duty 2 godine onda nema veze koliko sam čekao ukrcaj dokle god je važeći za vrijeme trajanja samog ugovora. Oni su ovlastili tu ustavu, ustanova mi je izdala certifikat koji je važeći i tu je situacija pravno jasna.
Ovo mi je primjereno za lijepu našu i možda medicinu rada ali za jednu američku korporaciju...  :waiting:

"It always seems impossible until it's done"

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
nastavak priče je slijedeći:

nakon što sam objasnio koordinatorici situaciju ona mi ponovo odgovara da moram opet na liječnički. Kako je u cc stavila svog šefa on je vidio poruku i proslijedio moj upit u PEME (odjel za medical) i mene stavio u cc.
Iz medicala mi odgovara sestra da moram ponoviti liječnički zbog laboratorijskih nalaza koji ne smiju biti stariji od 3 mjeseca prije ukrcaja.
Ja joj ponovo objašnjavam svoju situaciju da sam vozio 700km do Dubrovnika, bio tamo 2 dana, put i smještaj su me koštali 3 puta više od cijene liječničkog. Ona moj mail proslijeđuje svom šefu PEME manageru.
Manager mi odgovara pošto mi nisu dali assignment 9 mjeseci i liječnički je obavljen u ovlaštenoj instituciji da će mi ga prihvatiti. Nakon 3 negativna odgovora da moram ponavljati medical, 4. je bio pozitivan da ipak ne moram.  :banana:

Pouka priče je borite se, šaljite, informirajte se, tražite nadređene, budite pristojni i uljudni i riješenje će se naći. :yeah:

"It always seems impossible until it's done"

Offline RookieMNE

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Da li je potrebno za Royal nositi snimak rendgena pluca? Nisam dobio snimak na CD-u vec onaj veliki plasticni snimak ? A inace sam prosao medical i dobio fit for duty?

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zarolaj i uguraj čarape unutra  :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
ja sam dobio snimak na cd-u ali ga nisu uzeli, ponesi za svaki slucaj nikad ne znas sto su izmislili u medjuvremenu...

"It always seems impossible until it's done"