Author Topic: Iskustvo frenda koji je radio na Carnivalu i ozlijedio le?a  (Read 3641 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline djc

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
evo, da i ja podijelim iskustvo svog frenda koji je radio na Carnivalu i ozlijedio ledja.

odradio je 3 ugovora i na cetvrtom su ga pocela boliti ledja. bio je na MRI u miami-u i ustanovilo se da ima discus herniu, iliti, pomaknut kraljezak u donjem dijelu ledja.

poslali su ga doma na medical i rekli mu da ode u Marin MED kliniku u dubrovniku. tako je bio neka 3 mjeseca i za to vrijeme saznao da moze tuziti kompaniju za ozljedu na radu. upoznao se sa odvjetnikom koji je preuzeo njegov slucaj.

u Marin MED klinici su mu savjetovali manji zahvat na ledjima, nakon kojeg (tako su mu rekli) ce biti fit for duty. odradio je taj zahvat i nekih 2 tjedna mu je bilo bolje, a poslije se stanje vratilo na staro. medjutim, doktor iz Marin MED klinike mu je napisao da je fit for duty.

tada je opet nazvao tog odvjetnika koji mu je rekao da treba traziti sve papire od Marin Med-a i da treba otici na pregled kod doktora koji nije pristran (Marin MED radi za carnival i napisati ce sto god mu carnival office kaze da napise!!!).

otisao je na pregled kod jos 3 (TRI) neovisna doktora, obavio novi MRI, ultrazvuk, rengen...(sve preko odvjetnika!) i sva su tri doktora rekla da treba napraviti fuziju kraljezaka (spojiti gornji i donji kraljezak sa onim sto se zarotirao izmedju njih). odvjetnik mu je rekao da moze ocekivati svotu od oko 100.000 USD i placenu operaciju ledja.

sve je zvucalo odlicno! sto se dogodilo kasnije?

on je sada vec godinu dana doma i ceka da mu odvjetnik sredi operaciju koju ce mu carnival platiti. od carnivala je prva 2 mjeseca dobio po 500 USD, a kasnije nista. s odvjetnikom je cuje jednom tjedno i ovaj mu non-stop govori da mora jos malo pricekati i da je carnival ogromna kompanije koja odugovlaci sa isplatom sto je duze moguce.

sto smo naucili?
s jedne strane on ce tuzbu dobiti i carnival ce mu isplatiti novce. s druge strane on mora na to cekati jos nekih 6 mjeseci, dakle godinu i pol dana sve skupa. ledja su mu u banani i ne moze otici u drugu kompaniju, taman i da hoce, jer nije sposoban za rad.

malo sam trazio po netu i vidio da tih odvjetnika za pomorce ima puno, pa sam mu savjetovao da svoju pricu isprica nekom drugom odvjetniku, cisto da ima jos jedno misljenje o svemu tome. jer, moze se jako lako dogoditi da je taj njegov odvjetnik u kompi sa kompanijom i da zato odugovlaci. mada, i taj odvjetnik radi na proviziju, pa mu je u cilju da dobije sto vecu odstetu (odvjetnik uzima 40% od ukupne odstete). opet, mozda bas zato sto odvjetnik ceka sto vecu odstetu, moj frend mora duze cekati.

znaci, nije sve tako jednostavno.

moj savjet je: ako imas malu ozlijedu i mozes dalje raditi, a kompanija ti nudi neku lovu, definitivno trazi posao u drugoj kompaniji (po mogucnosti neki laksi posao) i uzmi sta ti se nudi.
ali ako je ozlijeda veca i zbog nje nisi u stanju dalje raditi - treba ih tuziti!

ako netko ima slicno iskustvo, molim da se javi. htio bih pomoci frendu, ako mogu.

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Odvjetnik uzima 40% ?   :neee:

A da ce dobit 100 000, ne znam bas...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja ne sumnjam, čak mi se to čini i malo, jer sa takvom ozljedom je praktično invalid do kraja života
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
jadan čovik  :(

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
A na kojoj poziciji je radio?

Offline djc

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 12/May/2015 »
team waiter u dining room-u