Author Topic: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+  (Read 6385 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
BUDI Wine Steward / Sommelier na NCL kompaniji (Norwegian Cruise Line)!

Tražimo kandidata za posao na kruzerima našeg klijenta NCL!

– Jeste li obrazovani i strastveni o vinima?
– Možete li razgovarati i predložiti vina za goste koji traže savjet?
– Znati kako pravilno upariti vina s hranom?
– Imate li najmanje dvije godine iskustva kao Wine Steward ili bartender na brodu ili kombinaciju radnog iskustva broda i velikog hotela / bar-a?
– Možete li živjeti i raditi na brodu na 9-mjesečnom ugovoru (2 mjeseca off)?
– Želite li zaraditi osnovnu plaću od 1.318 dolara USD mjesečno plus provizija i bakšiš?

Ako ste odgovorili “DA” za sve gore navedeno, pošaljite svoj životopis na engleskom jeziku na email info@kouzon.com.mk što prije, a u subject line napišite: “Zahtjev za Wine Steward za NCL”, i mi ćemo vas obavijestiti ako ste odabrani za Skype razgovor.

Kouzon, Skopje
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #1 on: 29/April/2015 »
Hmmmm,ja imam zavrsen kurs za sommelira,ali nemam to iskustvo :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #2 on: 29/April/2015 »
Pa radila si u baru, probaj svejedno ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #3 on: 29/April/2015 »
da,u pravu si sefe,a imam i pismo preporuke od carnivala ;) ajd bas cu poslati mail,pa se javljam sta su rekli,meni se smo ne ide preko kouzona zbog  :rtfm:tog njihovog bezobraznog uzimanja para na koje kakve obuke... ako bi neko da pokusa imam bas dobru literaturu o vinima

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #4 on: 04/May/2015 »
Imam sutra skype razgovor sa kouzonom :) videcu sta kazu,koji nivo iskustva treba,mislim da je pozicija wine steward,nesto kao bar waiter ali za vina,nije to bas sommelier,sto meni bas i odgovara.Ne znam,mozda gresim,nisam upucena u ncl pozicije. :( Pisala sam drugu koji je bar waiter,kaze raspitace se,ali kaze da misli da oni rade samo u specijalnim restoranima,a mozda i ne,mozda ih on nije skontao. Ako neko zna nesto neka napise  ::yes:: :hmm:

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #5 on: 05/May/2015 »
Javi kako si prosla,sta su te pitali?

Offline ledjo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #6 on: 05/May/2015 »
To je nova pozicija koju uvode za par kruzeva. Par bar waitera sa mog broda su "promovisali" u tu poziciju i uskoro ce da pocnu da rade na toj poziciji.
Ja uskoro idem kuci tako da vam necu moci napisati sta tacno rade i kako...
Koliko je nama objasnjeno na meetingu, njihov raspored ce biti da rade uvece u restoranima a da ce u toku dana imati priliku da "pushiraju" na pool decku.
Jos je dosta toga nejasno, jer do sada su restoran waiteri bili ti koji prodaju vina, njima se izgleda nece to pravo oduzeti sto zvuci kao da ce wine steward morati da se trka sa restoran waiterima ko ce pre stici do gostiju...
Sto se tice iskustva, ne treba vam bog zna kakvo jer vidim kakve sve ljude su pozaposljavali ovde.
Bitno vam je da se dobro pripremite za taj intervju a na brodu cete sve pohvatati ako ste imalo snalazljivi. Google je premocan, naucite opste stvari o vinima, koktelima, spakujte dobru pricu i bez brige.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #7 on: 06/May/2015 »
Pa i ja sam skontala da je to neka pozicija izmedju bar s i sommeliera,npr na carnivalu bar s su mogli da prodaju samo vino na casu,a konobari tj head w su prodavali flase i wine  pakete,pricam za dining room-e...nego da predjem na stvar,imala sam razgovor sa zenom iz kouzona,vrlo je bila nadmena i cak se par puta podrugljivo smejala(kad sam se nesto pogresno izrazila,iako engleski pricam odlicno,bas je neprofesionalna bila,a pri tom se ona masu puta zbunjivala i govorila  mmmm how to say that mmm how to explain )...pitala me je bas dosta,oko 30-35 min,par minuta me je pitala o prijasnjim iskustvima,onda dobrih pola sata o vinima,sorte grozdja,gde rastu,ukus,regije francuske pojedinacno sa detaljnim opisom istih,zatim isto za italiju,spaniju,nemacku,sad,npr pitala me o nekoj vrsti grozdja i ja ispricam sta znam,kaze ona bas onako nadmeno: potpuna definicija bi bila i onda procita neki pasus iz neke knjige,ponovi sta sam ja rekla i naravno upotpuni moj odgovor,jbg nisam knjiga...:) na kraju mi nije dala nista da pitam zbrzala je, kao one last question i posle toga se zahvalila na mom vremenu i rekla da ce mi se javiti kolega iz nisa,ja sam zadovoljna kako sam znala,nisam mozda znala odgovor na dva pitanja od milion , ali nemam nesto dobar osecaj,mislim ona mi je ostavila takav utisak...zao mi je sto nisam imala priliku da ja nju nesto pitam,a pitala bih je posto je stalno potencirala da je to pozicija somelijer,da li je ona svesna da to nije ta pozicija :rolleyes: ili ne zna svoj,posao ili namerno obmanjuje narod  :yeah: salim se malo,nisu mi jos nista javili,verovatno ce sutra... :hmm: :waiting:

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #8 on: 06/May/2015 »
Pa i ja sam skontala da je to neka pozicija izmedju bar s i sommeliera,npr na carnivalu bar s su mogli da prodaju samo vino na casu,a konobari tj head w su prodavali flase i wine  pakete,pricam za dining room-e...nego da predjem na stvar,imala sam razgovor sa zenom iz kouzona,vrlo je bila nadmena i cak se par puta podrugljivo smejala(kad sam se nesto pogresno izrazila,iako engleski pricam odlicno,bas je neprofesionalna bila,a pri tom se ona masu puta zbunjivala i govorila  mmmm how to say that mmm how to explain )...pitala me je bas dosta,oko 30-35 min,par minuta me je pitala o prijasnjim iskustvima,onda dobrih pola sata o vinima,sorte grozdja,gde rastu,ukus,regije francuske pojedinacno sa detaljnim opisom istih,zatim isto za italiju,spaniju,nemacku,sad,npr pitala me o nekoj vrsti grozdja i ja ispricam sta znam,kaze ona bas onako nadmeno: potpuna definicija bi bila i onda procita neki pasus iz neke knjige,ponovi sta sam ja rekla i naravno upotpuni moj odgovor,jbg nisam knjiga...:) na kraju mi nije dala nista da pitam zbrzala je, kao one last question i posle toga se zahvalila na mom vremenu i rekla da ce mi se javiti kolega iz nisa,ja sam zadovoljna kako sam znala,nisam mozda znala odgovor na dva pitanja od milion , ali nemam nesto dobar osecaj,mislim ona mi je ostavila takav utisak...zao mi je sto nisam imala priliku da ja nju nesto pitam,a pitala bih je posto je stalno potencirala da je to pozicija somelijer,da li je ona svesna da to nije ta pozicija :rolleyes: ili ne zna svoj,posao ili namerno obmanjuje narod  :yeah: salim se malo,nisu mi jos nista javili,verovatno ce sutra...

Slicno je bilo i meni, posto se i moja pozicija tek sad uvodi na NCL. Ja se ukrcavam 31.5 pa ti javim kakva je situacija sa tvojom pozicijom na Epicu :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #9 on: 06/May/2015 »
Koja pitanja te pitala na razgovoru?

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #10 on: 06/May/2015 »
pa napisala sam ti gore onako okvirno...pitala je jos sta je dekantovanje vina,zasto se to radi,kad se to radi,kako se zove nauka o vinima,pa redom vrste grozdja,ona kaze koja vrsta ja sve sto znam o njoj,zatim vinske regije,sve redom,sta znam o svakoj pojedinacno,sampanjac i penusava vina-razlike,metode pravljenja,uparivanje hrane i vina,par primera,marke vina koje znam,kako se pravilno posluzuje vino,sta gost trazi kad proba vino,sta je to izbalansirano vino,sta je buket,novi svet -stari svet,objasnjenje,razlike...ne mogu sad da se setim sta jos tacno oT ...sta su port vina,koje marke znam,zasto se vrti casa pre mirisanja i probanja...nije dosta samo malo da iscitas,moras bas da znas,ako zelis imam ja literature i na srpskom i na engleskom :yeah: ali pitaj ep,svi kazu da je bolje preko njih,meni jos nista nisu javili,niti su mi dali sansu i objasnili sta i kako,zanima me da li ima taj neki njihov trening,gde je glavni intervju...nemam para za te gluposti,tipa trening od tri dana gde ti ispricaju sta je usph,posle 5 godina na brodu,hvala zadrzacu 150 eura ::yes:: videcu jos...

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #11 on: 06/May/2015 »
Au pa oni traze Someliera ili Wine Stewarda  oT  Samo se nadam da tu ima  :money:

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #12 on: 06/May/2015 »
Traze wine steward-e,pozicija ispod sommelier-a,ne znam preko koga si se prijavio? ima tu para,ali sve zavisi i od tebe,misli da lako moze da se dogura do 2000$ pa i vise,jer ti je 1318 fixni deo,ako jos moze da se ide i u druge barove i na bazen :money: mada bice tu s**nja,kad se pojavis kao wine s na bazenu, na sea day, medju inonezane,indijce i filipince da "pushirash" na njihovom terenu :neceici: :smack:
p.s. ako je to istina,da ce wine s po danu ici u ostale barove,videcemo :hmm:

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #13 on: 06/May/2015 »
Nije to losa prica,sto se para tice  :yeah:  axa,mogu da zamislim njihovu rakciju kad te vide da im diras goste :banana:

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Wine Steward / Sommelier na NCL-u, $1318+
« Reply #14 on: 06/May/2015 »
Mene pitala sta je chianty i koje mi je omiljeno juznoamericko vino ili producer i zasto.
5 minuta


Sent from my iPhone using Tapatalk
in vino veritas