Author Topic: boravak od 90 dana u Šengenu  (Read 2045 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
boravak od 90 dana u Šengenu
« on: 07/May/2015 »
Pitanje je hipotetičko-pitam unapred. Boravim 90 dana u Šengen zoni. Vratim se u Srbiju. Po pravilu bi trebalo da budem u Srbiji najmanje 90 dana pa tek onda, ako 'oću da se vraćam u Šengen zonu...
Posle mesec-2 boravka u Srbiji dobijem poziv za posao na brodu. Izvadim američku tranzitnu vizu, pošalju mi LOE i/ili ugovor o radu i uhvatim avion.
Da li bi me sa tim dokumentima granična policija na aerodromu pustila da uđem u zemlju i odem u luku s obzirom da sam iskoristio boravak od 90 dana u Šengenu a još mi nisu istekla 90 dana koje bi trebalo da provedem kod kuće?

E sad pretpostavljam da mi ukrcavanje u Americi u tom slučaju ne bi predstavljalo problem zbog američke vize ali ja pitam prevashodno zbog ukrcavanja u Šengen zoni tj. u Evropi.
Da li je neko imao takvu situaciju i da li su LOE i ugovor dovoljni dokazi da se neću zadržavati u Evropi pošto idem na prekookeanski kruzer?
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: boravak od 90 dana u Šengenu
« Reply #1 on: 07/May/2015 »
Jedino ako ces putovati autobusom kroz Europu pa da te zaustave.

Ako krenes avionom iz Beograda, mozes mirno putovati jer  gdje god budes presjedao na drugi avion u EU bices u tranzitu i niko te nece zaustavljati.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: boravak od 90 dana u Šengenu
« Reply #2 on: 07/May/2015 »
To da ako se ukrcavam u SAD pa imam presedanje u Frankfurtu, npr. ali šta ako se ukrcavam na brod u Šengen zoni, tj. u Evropi, Mediteranu...?
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: boravak od 90 dana u Šengenu
« Reply #3 on: 07/May/2015 »
Svejedno, iako se ukrcavas u  EU a brod je americki opet si u istoj situaciji kao i kad si na aerodromu. Imas americku vizu i ukrcavas se na americki brod.