Author Topic: Da li vam na Cunard brodovima otvaraju racun u banci?  (Read 3964 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Pozdrav,

Zanima me da li vam po nekom automatizmu kada zakoracite na brod konkretno Cunard oni otvaraju racun na koji vam leze plata ili ipak mora preko banke u Srbiji u kojoj ste otvorili devizni racun?

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
Ja kada sam ispunjavao papire bio je jedan poseban dio gdje sam morao upisati podatke o banci u kojoj imam otvoren racun pa pretpostavljam da ce mi na taj racun uplacivati placu.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ne otvaraju racun nego kako kolega casperr kaze, uplacuju na tvoj racun koji moras vec imati otvoren.
Once a sailor, always a sailor.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
To sam hteo da cujem, sada u rajfajzenu u Beogradu kazu da ako hoces da kupujes nesto od proizvodu sa te kartice u ovom slucaju Visa mora da ti se obracunava dupla konverzija u ovom slucaju iz dolare u evre, pa iz evra u dolare, kada sam ih pita zasto kada ja hocu da kupim nesto vec u dolarima ona mi je slegla ramenima, tako da vodite racuna svi koji imate neki racun otvoren a hocete da kupujete nesto u insotranstvu. Jos jedno pitanje, hocu li moci da podizem novac od plate dook sam na brodu i ako mogu da li to podizem sa vec racuna koji je otvoren u srbiji ili mogu sa nekog posebnog na brodu koji prethodno moram da otovorim?

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
@Casperr i ja sam to obavio, ali po svemu sudeci ja cu taj isti da promenim kada dodjem na brod, otvoricu u Banka Intesi pa cu im sve kodove poslati po dolasku na brod, u banka intesi obracunavaju proviziju 0.25

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
Ja sam otvorio racun ovdje www.leupay.eu dobio mastercard karticu svoj iban broj i kad mi sjednu novci nema nikakvih naknada za kupovinu osim dizanja na bankomatu. A i online si mogu promjeniti iz dolara u mom slucaju u kune prema njihovom tecaju.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Da ovo je moguce samo za EU drzave i sve je kod vas normalnije nego ovde.. Ok hvala na savetu, ali nekom drugom prilikom za sada je jedina opcija ova koju imam.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Ljudi seljacka je prica dakle pricajmo cirilicom da se razumemo vi sto ste iz Srbije mi trebate a koji radite na brodovima..

Da li ja mogu sa ovog racuna u Srbiji da primam kes na ruke dok sam na brodu sa Visa karticom rajfajzen banke???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Valjda misliš "na ovaj račun" a ne "sa ovog računa" da primaš keš  +U+  ... ček ček .. ništa mi nije jasno to pitanje
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Meni je sa ili na ovaj racun isto CEO, pitam da li mogu da primim novac na devizni racun u Rajfajzen banci koji sam otvorio i gde treba da uzmem Visa karticu i da sa nje negde dok sam na brodu podizem taj novac bez provizija itd... Dakle plasticno, da uzmem Visu koja mi je vezana za devizni racun u rajfajzen banci, odem na brod , primim platu i da sa te kartice uzmem novac kada mi zatreba negde na brodu, da li postoje neki bankomati koji podrzavaju te vrste kartice na brodu ili ne?
nadam se da je sada bolje.

Offline Asterix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Na Cunard-u mozes da registrujes svoju kreditnu karticu (ne debitnu) u crew office i na taj nacin da povlacis kes ako ti treba za trosenje vani.
Samom registracijom tu karticu takodje vezujes za laminex (crew pass, A-pass etc) sa kojom placas troskove na brodu.  :uzdravlje:

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Korisne informacije @Asterix, mozes li da mi pojasnis taj laminex sta znaci, je li to neka crew kartica koju ti dobijes kada dodjes na Cunardov brod i ako njie da li ti oni mozda daju neku karticu sa koje ti mozes da podizes i trosis svoj novac ili to moras sa tvojom karticom iz banke u kojoj si otvorio devizni racun u Srbiji da kupujes?

Offline Asterix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Laminex je kartica koju dobijes kad se ukrcas, ona ti sluzi da otvaras vrata od kabine, da se cekiras prilikom izlaska i ulaska na brod i da placas na brodu kad kupujes sta u shopovima ili u crew bar-u.
Imas mogucnost da je vezes za kreditnu karticu koju si dobio iz svoje banke i da ti sva placanja idu direktno sa te kartice (kao sto se gostima naplacuju troskovi na brodu). Nakon zavrsenog kruza, obracunaju ti se ukupno utrosen novac za tih desetak ili koliko dana vec i skine ti se sa kartice. Takodje mozes (naravno ako imas dovoljno novca na kartici) da iz crew office-a podizes kes sa iste te kartice, sto ce ti oni prikazati kao trosak prilikom obracuna.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
To sam hteo da cujem  :clapping: Hvala @Asterix Bilo mi je bitno da li imamo karticu sa koje podizemo novac dok smo na brodu, jer svi su nekako Princess i njima ne traze swift i iban kodove niti racun da otvaraju pa me je zanimalo gde mi leze plata. Hvala jos jednom.

Offline Asterix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Nema na cemu :) :uzdravlje: