Author Topic: Carnival, Fotograf, mart 2015, iskustvo sa finalnog intervjua  (Read 1670 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Evo, red je da i ja napisem iskustvo sa finalnog intervjua.

Intervju je odrzala g-dja Patricia Johnson, preko Skype-a, naravno.

Sedite ispred kompa, formalno obuceni, cekate, listate pripremljene papire, nalepite sticky notes oko monitora i gde vec stignete, cisto da se podsetite sta treba da kazete ako slucajno zablokirate od treme.
Skype zvoni, javih se.  G-dja Johnson se odmah predstavila, ko je, cime se bavi, koliko dugo radi za Carnival, kako je dosla na jedan ugovor, a ostala 17 godina...

Johnsonova me upita da li imam neko pitanje za nju. Naravno da sam tako nesto docekao spreman i ko iz topa pitao kakve su sanse za napredovanje u karijeri.
Dobio sam odgovor da moze da se napreduje vec na prvom ugovoru. Postoje fotografi koji rade vencanja, cini mi se da se zovu Elite photo team, il' kako vec.
Neka me ispravi neko ako gresim. Takodje, koliko me secanje sluzi, postoji i pandan platinum artist studiju na Princess brodovima koji se kod Carnivala naziva Dream studio.
Nakon toga me Johnsonova upita koju sam opremu koristio i gde sam sve putovao poslednjih par godina kao i zasto zelim da radim na brodu.
Intervju je tekao glatko, vise je Johnsonova pricala o poslu, sta me ocekuje tamo, koliko se radi.

Radi se do 10 sati dnevno, da prvih meseci moram da cutim i slusam supervizora i sl. Johnsonova je ceo intervju bila nasmejana, opustena i prirodna.
Bez nekih formalnosti, kao da pricate sa prijateljem kod kog treba da se zaposlite. Cak joj se u jednom trenutku ugasila sijalica, pa je bila u mraku par sekundi  :giggle:
Saznao sam koju opremu koriste "obicni" fotografi, D300/d300s, Tamron 17-55 f/2.8, Metz bliceve....
Fotografi koji rade vencanja koriste 5D MKII i sta god hoce od objektiva (ako me secanje dobro sluzi) i mislim da i Dream studio fotografi koriste isto 5D MkII-ojke.
Takodje je pomenula da uskoro planiraju da nabavljaju druga tela, posto su D300/D300s zastareli vec... ?!...  +U+

Na kraju intervjua mi se zahvalila na tacnosti i na vremenu, kao i ja njoj na informacijama i na deljenju svog isksutva rada na brodu. Rece mi jos da obicno u toku dana jave agentima da li je kandidat prosao ili ne.
To je bilo to. Pozdravismo se.  

Nakon 4-5 sati tog dana, dobio sam mail sa cestitkom.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Браво!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Bravo matori  :clapping: