Author Topic: VAŽNO * Kako izgleda LOE? *  (Read 12854 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
VAŽNO * Kako izgleda LOE? *
« on: 13/May/2015 »



Koraci u raskrinkavanju lažnih ponuda za posao iza kojih stoji pokušaj otuđenja para ili organa:

1. Prvi i 100% uspješni način da raskrinkate lažni LOE je da guglate email adresu sa koje vam je došao. Kompanije ne koriste gmail, yahoo, i slične email servise. Tu otpada 99% prevaranata. Ako morate ići dalje od ove točke (1), budite extra-oprezni, jer imate posla sa prevarantskim genijem koji je uložio znatna sredstva u svoju operaciju.

2. U ovom dijelu foruma imate primjere kako izgleda LOE za neke kompanije. Tko ima za neku koja nije navedena, neka mi pošalje, ja ću ju redaktirati i objaviti kako bi manje naivnih nasjelo na lažne.
Ako ste dobili LOE koji izgleda legitimno, ostaje vam samo proguglati email adresu sa koje je stiglo, i znat ćete o čemu se radi.

3. Veliki broj lažnih ponuda za posao navodi plaću od 5, 6, 8.000$. Time računaju na lakomost naivnih ljudi, i začudo, zbog toga mnogi ne odbacuju lažne ponude jer se boje da će napraviti životnu grešku. Iako je potpuna ludost vjerovati da se može dobiti takav posao i takva plaća samo zato što su poslali svoj životopis na 101 adresu na internetu, a 99 od tih 101 adresa traže žrtve za prevaru.

4. Kako bi navukli naivce, prevaranti ubacuju na pozadinu "ponude" slike brodova, po logici "seeing is believing". Time uspješno potiču maštu naivaca i odvlače pažnju sa važnih stvari.

5. Slike i logotipi kojima su obljepljene ponude za posao su u pravilu rastegnuti izvan originalne veličine. Zbog nekog razloga, prevaranti loše barataju wordom i photoshopom.

6. Prevarantski LOE često sadrže podatke iz ugovora koje pravi LOE ne sadrži. To se radi je prevaranti vjeruju kako će time dobiti na vjerodostojnosti, i naravno, ponovo zbog odvlačenja pažnje. Ovdje primjenite pravilo "more is less". Što više podataka prevarantski LOE sadrži - manja je vjerovatnost da je pravi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)