Author Topic: Aerodrom u Washingtonu  (Read 2314 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Aerodrom u Washingtonu
« on: 13/May/2015 »
Za povratak na drugi ugovor dobila san let Split-Muenchen-Washington-Charleston. Muči me sljedeće.

Naime, u Washington dolazin u 3pm, a vec u 5 pm iman let za Charleston. Straj me oću li u ta 2 sata stić proć imigraciju i uhvatit let. Šta da radin - rečem nekome na aerodromu da iman novi let ili šta se uopće događa ako ne uhvatin let? Znači najgori mogući scenarij.

Pretpostavljan da je aerodrom u Washingtonu ogroman, a i paranoja mi je jer san na prošlome ugovoru više od 4h stala u redu za imigraciju..

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Aerodrom u Washingtonu
« Reply #1 on: 13/May/2015 »
Da, čim dođeš do bilo kog reda, prvom službeniku koga vidiš javi da kasniš na connecting flight i sprovešće te preko reda.

U slučaju da zakasniš, ako nije tvoja greška u pitanju - avio kompanija će ti obezbediti mesto na prvom sledećem raspoloživom letu do iste destinacije - idi do deska avio kompanije kojom letiš ili ako si zbunjena, idi do šaltera/deska za informacije.

Takođe, imaš brojeve kompanije (Carnival) za hitne slučajeve, nalaze se na kraju pisma koje si dobila zajedno sa LoE. Za bar jedan od njih je poziv besplatan kad se zove iz USA. Tako da, ako imaš ikakav problem i ne možeš da se snađeš, zovi Carnival i objasni gde si i šta se desilo i oni će ti pomoći i dati dalje instrukcije.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Aerodrom u Washingtonu
« Reply #2 on: 13/May/2015 »
hvala ti, prinče :)

ja se iskreno nadan da ću stić. ovo pitam samo onako da sebe smirin. kakav je taj aerodrom, postoje li samo dva reda, us citizen i non-citizen ili ima više redova (just to know)?

također, u washingtonu preuziman svoju check in prtljagu i onda prelazin na domestic flight i čekiram li opet prtljagu?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Aerodrom u Washingtonu
« Reply #3 on: 13/May/2015 »
Nema nista lose u tome da zakasnis. Ja znam ljude koji su namjerno kasnili. Dobijes par do tjedan dana boravka u hotelu na kompanijin racun I super.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Aerodrom u Washingtonu
« Reply #4 on: 13/May/2015 »
Nema nista lose u tome da zakasnis. Ja znam ljude koji su namjerno kasnili. Dobijes par do tjedan dana boravka u hotelu na kompanijin racun I super.
:yeah: :yeah:
7 dana, all inclusive Miami FL