Author Topic: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.  (Read 8487 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Juce se vratih iz ambasade, pa rekoh da doprinesem svojim iskustvom. Kada dodjete ispred zgrade u kojoj se nalazi obezbedjenje, cekate tu sa grupom ljudi koji su isto kao i vi dosli zbog apliciranja za vizu i sl.

Ljubazni covek iz obezbedjenja vas proziva, stajete u red i ulazite jedno po jedno. Ostavite mobilni i stvari ako nosite, (torbu, fasciklu) provuku ih kroz skener, fasciklu sa dokumentima dobijete nazad, i dobijete broj sa kojim podizete stvari kada zavrsite sve. Tada vas ljubazni radnik obezbedjenja uputi u sledecu zgradu, gde kada udjete, cura na salteru vas odmah pita da li aplicirate za vizu, vi kazete da, date joj vasu dokumentacija, ona vam sa osmehom dodeli broj i sednete u cekaonicu i cekate da se vas broj pojavi iznad jednog od saltera, kao u bankama npr. Na prvom salteru sam razgovarao sa Srbinom (ili Amerom koji prica srpski kao maternji) : )  koji me je pitao da li mi je prvi ugovor, da li sam se bavio fotografijom i pre, za koga sam radio, kako sam dosao do posla (preko koje agencije) kao i sa kim sam razgovarao u agencije. Posle toga opet sednete, i cekate da vas broj izadje na sledecem salteru. Na sledecem salteru me je cura, Amerikanka, zamolila da dam otiske prstiju. Prvo cetiri leve, pa cetiri desne ruke, i zatim oba palca. Stavite ih na skener i uzivate  :rolleyes:

Posle toga cekate da se vas broj pojavi iznad treceg saltera. Tu me je jedan momak, Amerikanac, pitao da li mi je prvi put da radim za Carnival, imam li rodjake ili prijatelje u USA, da li sam i pre radio kao fotograf, i to je to. Rekao mi je da je viza odobrena, have a good one... :uzdravlje:  

Napustih zgradu konzulata, otidjoh do kucice gde je obezbedjenje da pokupim stvari i zatim se uputih na stajaliste 42-ojke.

Info za one koji nisu iz Bg-a. 42-ojku mozete da cekate kod zeleznicke stanice za sada. To je izmenjena trasa zbog radova na Autokomandi, a pocetna stanica joj je u Bircaninovoj u blizini Slavije i inace ide preko komande. Vise o tome na Plan Plus sajtu pa izaberite "Gradski saobracaj". Da ne bi izvisili slucajno zbog promene reda voznje, najbolje da odete uz Nemanjinu prevozom, ili ako vam se da peske do Bircaninove.

Ako ima nekih pitanja, rado cu odgovoriti  :D


Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #1 on: 14/May/2015 »
ovo "ljubazni", "nasmijani" shvatite uvjetno... :airquotes:

pričao sam sa čovjekom koji radi na teretnom brodu, nedavno je imao intervju za vizu i konzul ga je pitao da li je ikad imao problema sa policijom? ovaj rekao ne iako je bio uhićivan ali nikad osuđen, i još mi kaže kad mu je odgovorio da nije imao problema da ga je konzul u čuđenju pogledao znakovito i priupitao "Ne?" na što je ovaj opet rekao da nije. Dobio je c1/d na godinu dana. Govori kako je nakon tog pogleda siguran da su u ambasadi znali za njegovo iskustvo s policijom ali su ga eto tako pustili jer im se činio ok, ja smatram da oni to nisu mogli znati jer nije to osnovna škola da će ti progledati kroz prste za nepodopštine jer si im eto simpatičan, to je laganje službenoj osobi. iako sam se odmah sjetio jednog posta na ovom forumu čini mi se od legionnare-a koji je rekao kako to pitanje uvijek postave onima koji su imali problema s policijom... -()-
bilo kako bilo on je vizu dobio, da je priznao bi sigurno morao ishodovati dodatnu neku dokumentaciju, potvrde i sl...

"It always seems impossible until it's done"

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #2 on: 28/May/2015 »
Srdjane da li si popunjavao dhl waybill? Ako jesi, mozes li me malo uputiti oko toga?

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #3 on: 02/June/2015 »
Nisam, nazalost. Sve je agencija zavrsila sto se tice ambasade. Moje je bilo samo da odem na "intervju" u ambasadu, i kasnije u DHL po pasos. Sta te zeza? Pisi slobodno ovde ili na PM.

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #4 on: 02/June/2015 »
Ma ne zeza me nista, nego ovih dana bi grebalo da odem na intervju, pa cisto da se raspitam.  :uzdravlje:

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #5 on: 03/June/2015 »
Ništa komplikovano. Taj broj (waybill number) ukucaš na sajtu DHL-a, tamo sa desne strane što piše praćenje pošiljke i onda tamo vidiš šta se dešava sa tvojim pasošem, da li je poslat iz ambasade, dokle je stigao i kad je spreman za preuzimanje. E da, waybill number ćeš naći kad se uloguješ na svoj nalog na sajtu ambasade. Ako je pošiljka predata kuriru DHL-a, pojaviće ti se taj waybill number sa kojim preko sajta DHL-a možeš pratiti status. Pozdrav i srećno! ;)

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #6 on: 03/June/2015 »
Hvala najlepse  :) :uzdravlje:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #7 on: 06/June/2015 »
Na sledecem salteru me je cura, Amerikanka, zamolila da dam otiske prstiju. Prvo cetiri leve, pa cetiri desne ruke, i zatim oba palca. Stavite ih na skener i uzivate



To te ceka i kada budes sleteo u Ameriku i kada budes prolaaio imigraciono xD

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #8 on: 06/June/2015 »
I tabane sam sredio  ::bin-laden::

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #9 on: 23/July/2015 »
Naime, proslo je vec sedam dana od moje posete ambasadi i jos uvek pasos nije poslat DHL kuriru. Danas sam bas zvao da ih pitam sta se desava kazu mi ambasada jos nije poslala pasose. A ja moram da posaljem skeniranu vizu 21 pred ukrcaj najkasnije a taj rok mi je vec prosao.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #10 on: 23/July/2015 »
Visa Appointment & Processing Wait Times kaže da je trenutno trajanje obrade svega 1 radni dan. Nešto nije u redu i preporučujem da kontaktiraš ambasadu.

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #11 on: 23/July/2015 »
Prosli cetvrtak je bio razgovor i rekao mi je amer da cu imati pasos kod sebe za 2 ili 3 radna dana. Moracu da zovem njih, nema mi druge

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #12 on: 23/July/2015 »
Samo da javim da mi je sad stigao mail iz ambasade da je pasos poslat DHL-u i da cu moci da ga podignem za 2-3 radna dana...

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #13 on: 27/July/2015 »
Danas sam i ja isla u americku ambasadu!
S obzirom da sam imala identicno iskustvo kao Srdjan, ne bih da otvaram novu temu. Mogla bih skoro sve da prepisem, sem dela gde su njega pitali za posao fotografa, a mene za posao sobarice. I da, na trecem tj. poslednjem salteru nije bio Amerikanac nego jedna prijatna teta i nisam bas sigurna da je Amerikanka iako je sa mnom pricala samo na engleskom. Par puta sam cula da sa ljudima (koji su bili pre mene) pocne razgovor na engleskom pa posle ih pita i na srpskom. Sve ostalo je bas onako kako je Srdjan opisao!

Hvala ti Srdjane!  :D

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #14 on: 27/July/2015 »
Meni jena trecem salteru bio amerikanac a na drugom salteru amerikanka. Video sam kada stariji koji ne znaju engleski, komuniciraju sa sluzbenicima na srpskom i to jako dobro govore. Malo ih naglasak zeza, ali svaka cast