Author Topic: Talent Plus Assessment  (Read 8648 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Talent Plus Assessment
« on: 14/May/2015 »
Javljeno mi je da kao uslov za izlazak na glavni intervju sa Carnivalom moram da polozim neki test za koji prvi put cujem - tzv. Talent Plus Assessment.
Malo sam izguglala o njemu, ali informacije se uglavnom odnose na polaganje ovog testa putem telefonskog intervjua, a mi treba da polazemo neku online verziju o kojoj nista ne znam.
Da li je iko ikada sa ovog foruma polagao ovaj test?
Svaka informacija je dobrodosla jer nemam pojma sta me ocekuje – kakva su pitanja, da li su odgovori na zaokruzivanje, ili se pisu odgovori, koliko ima pitanja, da li je vremenski ograniceno itd.
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #1 on: 14/May/2015 »
Taj test je nešto novo, tek prošle nedelje je uveden u fazu testiranja (da, testiranje testa, hehe).

Mislim da ne moraš mnogo da se brineš, jer baš ovih dana zaposleni u Guest Services na brodovima rade te testove kako bi kompanija imala neku osnovu prema kojoj će da formira kriterijume i rangira buduće kandidate. U tom smislu, verujem da će i tvoj rezultat biti samo deo tog istraživanja i doprineće da budućim kandidatima rezultati testa budu vrednovani u smislu da li jesu ili nisu kvalifikovani za dobijanje posla.

Gotovo sam siguran da tvoj rezultat nikakvog uticaja neće imati na tvoje apliciranje.

Ako ovo čita neki Guest Services Associate koji je sad na brodu, onda zna kakva su pitanja i može ti pomoći.

Takođe, s obzirom da si među prvima, možda i prva, podeli sa forumom svoje iskustvo nakon odrađenog testa. ;D

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #2 on: 14/May/2015 »
Hvala Prince na odgovoru, znala sam da na tebe mogu da racunam! :uzdravlje:

Bas lepo – bicu im zamorce za neka psiho testiranja.  :smack:
Daj boze da si u pravu i da nece uticati na prolaz, jer sam ja dobila mail iz agencije na osnovu koga sam zakljucila da su nam uspesno polozeni Marlins, Wonderlic i taj Talent Plus Assessment uslov da nas uopste puste na razgovor sa regruterom. A to bi stvarno bio bedak da posle silnih meseci cekanja i nadanja ne dobijem ni sansu zbog nekog eksperimentalnog testa za koji ne mogu da se pripremim jer pojma nemam sta je u pitanju.  :(

Nista, ako ima neki GSA koji je voljan da podeli neke info o ovome – javi se pleaaaaase!  :moli:

A ja svecano obecavam da cu kad polozim potanko opisati i sam intervju i ovaj test i celu proceduru.  :)
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #3 on: 15/May/2015 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Taivass

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #4 on: 24/May/2015 »
Ja sam neki dan uradio taj test. 20 pitanja se ponavlja ukrug samo drukcije formulisano. Ima ih ukupno mnogo. Treba dosta da se uradi. Uglavnom je jednostavni rating samog sebe. Plus neke sitnice about behavior around guests.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Taivass

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #5 on: 29/May/2015 »
Nereida, polozila si sve. Gdje je opis lol?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #6 on: 29/May/2015 »
To cu ja kad dobijem loe, celo iskustvo da ispisem u jedno 6-7 tema – onako natenane, opsirno, zenski  :nokti:
A ti se slobodno dotle istakni sa svojim vidjenjem, pa mogu da komentarisem „strongly agree“, „strongly disagree“ i sl (kad smo vec na temi Talent Plus)  :D
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #7 on: 10/June/2015 »
Ok, da ispisem za buduca pokolenja:  :)

Talent Plus Assessment je obavezan test za poziciju GSA (nisam sigurna za ostale). On navodno meri koliko ste vi prikladni za tu poziciju za koju aplicirate. Koristi ga vecina Fortune 500 kompanija u poslednjih 3-5 godina i iscitavala sam po stranim forumima da se desavalo da ljudi ne dobiju posao u nekim ozbiljnim kompanijama samo zato sto nisu prosli ovaj test. E sad, koliko ce on zaista biti eliminacioni i za posao na brodu, ostaje da se vidi. Meni je javljeno da sam polozila sa oko 88%, ali ne znam koji je prag za prolaz.

Test se radi online, ne pisu se odgovori, sve je na zaokruzivanje. U uputstvu na pocetku testa pise da se radi 40 min, ali nema onog otkucavanja sata kao kod Wonderlica ili Marlinsa tako da ne znam da li se test tada prekida ili ne (ja sam ga radila oko 30 min). Ima dosta pitanja – oko 100. Npr rangirajte od 1 do 10 koliko ste detail oriented ili koliko ste sposobni za multitask ili izjave tipa „Uvek ostavljam na goste dobar prvi utisak“ , „Kolege me cesto pitaju za savet“ , „Dobar sam lider“ pa vi sad izaberete jedan od odgovora: Strongly agree, agree, neither agree or disagree, disagree, strongly disagree...

Znaci, nije test znanja, to je psiholoski test koji navodno treba da pokaze da li ste vi za taj posao ili niste i ne mozete se za njega nesto pripremati, ali morate imati solidno znanje engleskog. Po mom skromnom misljenju, test je najobicnija glupost, i otimacina para ovim kompanijama od strane Talent Plus-a, a za nas na trzistu rada jos jedna prepreka i izvor stresa. Ne znam sta je sledeci korak, verovatno da nam uzimaju krv i vide da li imamo genetske predispozicije za neki posao...  oT
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #8 on: 11/June/2015 »
Righteous.  :clapping:
Glup test. Vjerovatno se I ponavljaju pianja. Cudilo bi me da netko nije publicirao odgovore za 100% ucinak.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Taivass

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #9 on: 19/June/2015 »
Nema 100% učinka. Pitanja se ponavljaju različito frazirana da se samo vidi da ne lupamo bezveze, već da ima konstistencije u odgovorima. Mislim da bar za GSA nije eliminatoran. Svi smo prošli after all a bilo nas je 13tak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #10 on: 02/July/2015 »
I ja sam radila te testove i interview za Assistant Housekeeper, testovi nisu problem uopce, dok me interview izmorio, skoro punih sat vremena odgovaranja na pitanja, kako je vec spomenuto, sve nekako slicna, ali razlicito formulirana. Iskreno, zaboravila sam pisati o tome.  :ban: Ali da, slazem se da je pomalo frustrirajuce sto sam sebe moras ocijeniti. Znam nekoliko ljudi koji taj test nisu prosli, a rade godinama na brodu...  -()-
If you want something - go and get it.

Offline coa100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #11 on: 03/July/2015 »
pre sedam dana radio sam talent plus i izgurao skor od 87.5% sto je kako mi rekose u agenciji odlicno , marlins takodje radjen i tu sam izgurao 90%
mada sam mogao i vise ali imao sam neke sitne greskice verovatno sto sam malo  zurio da bih stigaoda uradim sve u 30min, a do zadnjeg pitanja sam stigo u 21 minutu tako da nema potrebe da se zuri nego laganica

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Re: Talent Plus Assessment
« Reply #12 on: 24/July/2015 »
Danas sam radio Talent Plus test, zanima me kada cu saznati rezultate? Da li kada odem na interview ili postoji neki drugi nacin?

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #13 on: 08/June/2016 »
Da i ja prirodam na temu, kao svjeze osamarena.

Prije par noci sam radila taj test, pozicija bar waitress. Slikala sam usput pitanja, pa kad bi mi se ponovilo, da se uvjerim kako sam isto odabrala.

Test nisam prosla sa 66%.

Ne moze covjek biti pametan pa reci sta je pogrijesio, ali moj prvi osjecaj je da je mozda trebalo odabirati strongly agree na pitanja koja se odnose na - "prepoznajem na gostu sta mu treba" ili "motivisem saradnike svojim radom". Kod mene je bilo "mlako" agree.


EDIT: Upload-ovala sam slike na drive, ko bude htio da mu posaljem, neka mi u PM napise mail.

Sto bi Sobchak rekao, vjerovatno trebaju odgovori crno-bijelo, ne izmedju. Moja pogresna taktika je bila da ne mozes biti u svemu savrsen/precjenjujes se ako si u svemu najbolji, pa je dosta odgovora bilo ni tamo ni 'vamo.

Offline INSANE

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Amawaterways, used to work for Thomson
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Bar waiter
Re: Talent Plus Assessment
« Reply #14 on: 05/June/2017 »
Ja sam imao situaciju da mi na dan interview-a kazu da sam prosao i da prodjem interview za ass waitera ali posle 5 dana saznam da sam ipak pao i izduvam za Carnival ali zato odem na EXXXTTTRRRAAAAAA poremeceni brod Thomson Dream. Al sta ces, od neceg se mora krenuti, bar tako kazu iz agencije :D .

Voleo bih da dobijem ta pitanja ukoliko neko ima na stevan4carnival@yahoo.com I da mi neko da konacan odgovor.
SAMO STRONLGY AGREE I SAMO 10-ta , nista manje od toga ne prihvataju jel tako :D ?