Author Topic: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd  (Read 4259 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Ljudi, ide li ko sutra na preliminarni za Starboard?   :hekla:
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #1 on: 17/May/2015 »
Ok, da popricam malo sama sa sobom  :facepalm: Dakle, preliminarni za Starboard je bio 16-og u BG-u, REX hotel, standard. Bilo je oko 25oro ljudi, a ispitivale su Jelena i Helena, inace skroz pozitivni likovi. J sam navela da govorim engleski, ruski i spanski i sva tri su proverile. Izgleda da sam im bila komicna, pa su se slatko ismejale sa mnom i odmah rekle da nemaju sta da mi javljaju, prosla sam  :yeah: Finalni je u Ljubljani 19og juna. Eto, ako nekoga interesuje  +U+

Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Offline pinkemerald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Recruitment Agency: Riv
  • Job Title: Shop
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #2 on: 17/May/2015 »
Ja sam trebala da dodjem, ali sam u medjuvremenu pozvana u gccl, tako da sam odustala (za sad  :waiting:).
Kako to da moze za starboard sa spanskim i ruskim, meni su rekli italijanski ili nemacki ili francuski?
Takodje, da li su ti rekli kada placas proviziju?
Srecno na finalnom  :uzdravlje:

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #3 on: 17/May/2015 »
Ja sam tako napisala u cv-u jer druge jezike ne znam, ocigledno je proslo, ne znam ni ja kako  -()- Nisu mi rekli kad se placa provizija, je l' moguce da je to pre finalnog?  :facepalm: I hvala, valjda ce biti nesto  :uzdravlje:

edit: Meni je Jelena rekla da cemo imati organizovan prevoz i smestaj i da moramo da se nadjemo jos jednom pre finalnog da donesem papire za koje ce me obavestiti mailom i da donesem pare za taj put i smestaj, nikakvu proviziju mi sad nije pominjala. Mislila sam da to ide tek posto dobijes posao.
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Offline pinkemerald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Recruitment Agency: Riv
  • Job Title: Shop
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #4 on: 18/May/2015 »
Znas onaj papir sto su nam poslali mejlom da potpisemo, zove se "statement"?
Tu pise da je 150e cena njihove "pomoci" oko prevodjenja papira, organizacije puta, treninga... itd. Takodje pise da se novac ne refundira ako se ne ukrcas.
Meni nije bilo jasno da li se taj papir samo potpisuje a novac predaje kad se prodje finalni, ili treba da se donese ranije.
Takodje mi nije bila jasna ta suma od 150e, posto se na forumu pisalo da je provizija 350e...  -()-

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #5 on: 18/May/2015 »
Ja taj statement nisam dobila. Dobila sam ukupno dva dokumenta mailom pre preliminarnog- JOB INFO-shop&spa(na karju njega je sign up form, to popunim i na osnovu toga sam dobila pozivnicu na intervju) i drugi dokument je upravo ta pozivnica za intervju INFO MEETING about cruise line jobs and career. Nigde nije pisalo nista o tome sta i kad treba da platim  -()-
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Offline pinkemerald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Recruitment Agency: Riv
  • Job Title: Shop
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #6 on: 18/May/2015 »
Bas cudno. Meni su poslali ovako:

Medical Form 1
Medical Form 2
Uniform Form
STB – Fit Assessment
STB – Acknowledgement of compensation
STB – Hospital and doctor’s authorization
RIV – statement

Plus da pripremim
Application Form + Photo
CV in English
2 references
Copy of Passport
Criminal Check

Eto, to ces trebati da pripremis i ti, mozda su se samo zeznuli pa meni poslali ranije.

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #7 on: 18/May/2015 »
Aha, ok, bar da znam. Hvala ti  :wave:
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #8 on: 22/May/2015 »
@pinkemerald
Dobila sam i ja famozni statement   :smack: Praktcno potpisujemo da negiramo da nam uzimaju proviziju i oslobadjamo ih time pravne odgovornosti. Samo ne znam hoce li tih 150e biti kraj dranju  -()- 
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za Starboard, Beograd
« Reply #9 on: 22/May/2015 »
Ljudi, ako neko ide 27og do BG-a da se nadje sa Jelenom, a ide na finalni u Ljubljanu 19og juna, neka mi se javi ako zeli da mu donesem odstampani materijal za shop... Greskom su mi 2x odstampali isto, pa ko zeli...  :hekla:
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla