Author Topic: kako nemam niti UK vizu, niti Bermudan ID i pomorsku knjizicu, nije bilo sanse da odem.  (Read 3060 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brkchina1

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
16.5. Sam imao let za London, gde je trebalo da prespavam i da ujutru se ukrcam u Southamptonu na QM2. Ali kako nemam niti UK vizu, niti Bermudan ID i pomorsku knjizicu, nije bilo sanse da odem...
zvao sam odmah broj koji sam imao u instrukcijama, javio im da ipak ne dolazim i objasnio u cemu je problem. Rekli su mi da ce me u ponedeljak odmah kontaktirati da se to resi i da odredimo novi datum. I jutros mi stize mail od "rotations restaurant" da su ih obavestili da nisam mogao da se pridruzim zbog nekompletne dokumentacije i da cim resim problem sa dokumentacijom da im se javim kako bih  dobio novi datum.

Da li da sacekam da mi se neka druga sluzba javi pa da uz pomoc njih jurim resenje ili neko ima neku drugu ideju?

Iako mozda izgleda kao da sam ja neozbiljno postupio i krenuo na put bez tih dokumenata, ja sam im i naglasio u jednom od zadnjih mojih mailova da ne posedujem te dokumente jos uvek i da mi kazu kako da dodjem u posed istih, na to pitanje mi nisu dali odgovor, vec sam dobio mail u kom su mi rekli da je sva moja dokumentacija validna i da mi zele ugodan ugovor...

Jel neko bio od vas u slicnoj situaciji? Kontam da nikakav problem ne bi bio da sam dobio ukrcaj u recimo NY(tamo je QM2 ovih dana otprilike) jer posedujem c1d i mcv austalijsku vizu...


Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
očito greška koordinatora koji ti je rezervirao kartu iako si rekao da nemaš valjanu dokumentaciju... ili su ti je rezervirali pod uvijetom da do tada pribaviš potrebnu dokumentaciju?

"It always seems impossible until it's done"

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Ispravno si postupio. Nije tvoja greska, vec tvog agenta koji nije prevideo situaciju za UK vizu.
Tvoje je bilo da zoves "sluzbu" za ovakve slucajeve, sto si i uradio, a njihovo je da ti nadju novi datum ukrcaja i detalje leta.

Inace, bez vize ne mozes da se ukrcas na teritoriji Britanije,a cak ne mozes da imas i tranzitni let preko Londona recimo, ako ne posedujes UK vizu.
Mom prijatelju se desilo da je propustio let za Australiju i ukrcaj na brod, zato sto nije mogao da leti preko "Heathrow" u Londonu.
Ja sam trebao da se ukrcam prosli ugovor u NY, i prvobitno su mi bukirali let BG-London-NY, poucen iskustvom mog prijatelja, nazvao sam agenta U Napulju, objasnio da nije moguce da letim
do NY preko Londona zbog dokumentacije, i u roku od 24 sata su mi promenili let, BG-Amsterdam-NY.

Samo sacekaj da ti posalju nove detalje leta, ili nazovi agenta i obavesti ga da mozes da se ukrcas u NY ako i dalje ides na QM2. Za ukrcaj na teritoriji USA ti je dovoljna C1/D viza.


Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline brkchina1

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
bas zato sto sam u svemu ovome nov, gotovo svaki put kad sam im slao neki mejl i dokumenta koja su mi trazili sam naglasio da me obaveste ako im jos nesto treba od mene. a kad sam dobio check list dokumenata video sam da mi za UK treba ili Bermudan ID ili UK viza i istog trenutka sam ih obavestio da ne posedujem nijedno od toga i da mi kazu kako da dodjem u posed istih, na sta sam dobio odgovor posle dva dana da su mi sva dokumenta kompletirana i validna i pozeleli su mi ugodan ugovor, tako da iskljucujem odmah mogucnost da ih nisam obavestio na vreme ili da
su mi trazili da do leta nabavim vizu(ili sta vec).

iskreno nadao sam se da cu vec danas da resim tu situaciju(nisam cak ni kofer raspakovao  :) ), ali sam jutros dobio samo  mejl od "rotations_restaurant" koji glasi otprilike:

"Good Morning Marko,
I understand  you spoke with R***l over the weekend and advised you were unable to join because of you did not have all of the relevant documentation to join.
Once you are fully compliant with all relevant documentation, please contact us and we will be able to let you know of a new joining date.
Kind regards"


ali ako se ne varam, ova "sluzba" koja mi je poslala mail ne moze resiti moj problem vec samo da kad resim sve da se njima obratim kako bih dobio novi datum.

sacekacu sutra ujutru, ako nista kontaktiracu agenta u nadi da ce malo ubrzati i eventualno ukrcati u narednih dan-dva u NY kad vec sve imam.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Vidim da ti se iskomplikovalo oko odlaska, samo nisam razumeo da li si otisao u London, pa se vratio ili nisi ni isao.

Meni je stigao Seaman`s Discharge Book, ali jos nije ID CARD, pa sam pitao tipa po imenu Tom koji mi je poslao mail da mu posaljem precizne podatke moje adrese kako bi mi poslao Discharge Book sto sam i uradio, ali sa njom mi nije stigla ID CARD, danas sam mu poslao da li se te dve stvari odvojeno salju posto mi je samo jedna od te dve stigla on mi je odgovorio potvrdno i da dozvolim 7-10 dana da mi stigne ID CARD, valjda ce biti dovoljno, u medjuvremenu sam i ja dobio joining instructions da se ukrcavam u Southamtonu sa detaljima leta 13/7/2015, to moram da potpisem i da vratim u roku od 30 dana od datuma ukrcaja, e sada ja sam mogao to odmah da potpisem i da vratim, ali kako onde pise da moram da imam sva dokumenta medju kojima i Bermuda ID CARD to nisam potpisao sve dok mi ne stigne CARD, a do tada cu im slati mailove na svakih 7-8 dana.

tebi su druze nesto zbrzali, ali vise srece zelim u narednom ukrcaju.

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Ma ocigledno je problem u manjku administrativnih radnika...meni stigla ID danas a letim za 3 dana ,Discharge book ni traga ni glasa..neko iz direkcije mi napisao da jos nisu dobili Discharge da cekam...dokle ? Pa let mi je za 3 dana,ocito ce to na brod da posalju...
Nadam se da ce biti dovoljan broj balkanaca tamo da zlijemo po nekad :)
Ziveli