Author Topic: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile  (Read 14294 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #15 on: 07/June/2013 »
pre dve nedelje mi je stigao mail od njih, proveravali da li sam mozda opet zainteresovan za posao. Kaze gosn David da imaju opening...

Purser, ETO, Internet Manager ... ti si se pravo fino snašao  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #16 on: 07/June/2013 »
pre dve nedelje mi je stigao mail od njih, proveravali da li sam mozda opet zainteresovan za posao. Kaze gosn David da imaju opening...

Bolje ti je ETO, veca plata  :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #17 on: 08/June/2013 »
Bolje ti je ETO, veca plata  :D
zato sam i odustao od MTN-a. Sa njima sam bio u shemi pre nego sto mi je Princess potvrdio da mi je prihvacen transfer za ETO. Internet menadzer je super, al plata je duplo do tri puta manja....
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #18 on: 08/June/2013 »
Purser, ETO, Internet Manager ... ti si se pravo fino snašao  :D
pre neki dan sam "confirmed" kao ETO, tako da nema povratka na Purser's Desk... jei!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #19 on: 08/June/2013 »
zato sam i odustao od MTN-a. Sa njima sam bio u shemi pre nego sto mi je Princess potvrdio da mi je prihvacen transfer za ETO. Internet menadzer je super, al plata je duplo do tri puta manja....

Extra, super si se snasao.

Evo bas gledam koga zanima pocetna plata Internet Manager je $ 1850.  :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #20 on: 09/June/2013 »
nije to losa lova..daleko laksi posao od nekih koji su manje placeni.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline vincent

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #21 on: 18/January/2017 »
Pozdrav ljudi.
Evo ja sam 'novi' na forumu...mogu reci samo da je forum super ;)
Znam da je tema malo stara pa me nemojte prestreljat hh.
Treabao bi malo pomoci jer guglam i guglam i nikak da nadjem to kaj trebam. Ne znam di i kako da se uopce prijavim za poziciju internet manager-a.
Kolko sam shvatio MTN seamobile, firma ko je zaposljavala doticnu poziciju vise ne postoji? Zna li netko tko ih je tocno preuzeo i kako ih kontaktirati?

svaka pomoc bi dobro dosla i starno bi bil zahvalan :wave:


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #22 on: 19/January/2017 »
Nisi baš najbolje shvatio - nije problem u nepostojanju firme, nego nepostojanju pozicije.
Pozicija je ukinuta na većini kompanija.

Realno, kome u današnje vreme treba neko sa kravatom da sedi pored klasičnih kompjutera i pomaže oko povezivanja na internet? Svi su non-stop online, preko telefona, tableta, laptopa... internet se koristi svugde i uvek, koristi ga omladina, stariji ljudi... nije to isto kao što je nekad bilo. Za konekciju je dovoljno uključiti wireless i izabrati raspoloživu mrežu, identična procedura kao i bilo gde van broda. Kome baš treba, dobija jednostavne instrukcije odmah tad na ekranu.

Današnja "tehnička podrška" na brodovima se svodi na refundiranje internet paketa jer gosti nisu zadovoljni brzinom koju dobijaju u odnosu na ono na šta su navikli da imaju. Dovoljno je reći da npr. na Carnival-u Guest Services pruža podršku korisnicima, apsolutno nema potrebe da se neki "koncesionar" bavi time po ceo dan.

Offline vincent

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #23 on: 19/January/2017 »
Hvala ti na informaciji Prinče ;)
Da..,razumijem o cemu pricas i slazem se...evo nisam znao da je takva situacija danas...sjecam se da sam jos 2014-te na carnivalu vidio decka koji je bio internet manager...bio je iz srbije...ja sam radil za Park West u ono vrijeme. Sad sam oko godinu i pol na kopnu i odlucio sam se vratit na brodove pa sam mislio pokusat 'IT department' ali kao sto rekoh guglanje mi bas nije urodilo nikakvim konkretnim i jasnim informacijama :/(
Ak ti nije problem imam pitanje...Koje su pozicije koje se u danasnje vrijeme nude kaj se tice doticnog departmenta?, i kako se realiziraju prijave..agencije kod nas ili direktno kompanija?  btw imam 3 godine rada na brodovima..carnival i holland...u salesu naravno posto sam radil za Park West a i studirao sam informatiku.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #24 on: 19/January/2017 »
Internet Manager nije ni bio pod IT departmentom, možda ti zato googlanje ne daje rezultate.
Da ne spamujemo u pogrešnoj temi, samo brzinski da odgovorim...
Pozicije: Assistant IT Officer.
Prijave: Direktan kontakt sa kompanijom.
Neophodno ozbiljnije relevantno (i sveže) iskustvo. Studije su samo plus, ne i odlučujući faktor.

Offline vincent

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #25 on: 19/January/2017 »
Internet Manager nije ni bio pod IT departmentom, možda ti zato googlanje ne daje rezultate.
Da ne spamujemo u pogrešnoj temi, samo brzinski da odgovorim...
Pozicije: Assistant IT Officer.
Prijave: Direktan kontakt sa kompanijom.
Neophodno ozbiljnije relevantno (i sveže) iskustvo. Studije su samo plus, ne i odlučujući faktor.


A da vidjeh i to sada...samo, bila je stvar u tome da sam u svom istrazivanju naisao nekoliko puta na 'kontradiktorne' informacije sto se tice departmenta kojem doticna pozicija pripada. Recimo na mnogo sajtova se navodi kako u ship IT department spada: Shipboard Systems Manager, Computer Systems Hardware Technician i Internet Manager.
Isto tako..na mnogo tih sajtova se navode gotovo iste informacije o poslu koje su u slucaju Internet Manger-a bile :

'Position requires basic computer knowledge, proficiency in Microsoft office, sales and managerial experience and excellent customer service skills. Must be creative, self motivated, multi-task oriented and possess excellent written and oral communication and presentation skills. Energetic and outgoing personality is a plus. Internet Savvy a must. Fluent English Language skills required.'

Radi toga me je i zaintrigirala pozicija posto sam iz svih tih informacija stekao dojam da se u sustini radi o poslu koji je sales orijentiran, znaci rad sa klijentima, prodaja raznovrsnih internet paketa, mozda odrzavanje nekih prezentacija gostima te pomoc onima koji se ne razumiju i vođenje poslovanja internet cafe-a. Imam iskustva u salsu, vjerujem da sam odlican u radu s ljudima i razumijem se u informatiku (poprilicno vise od 'basic' znanja) tako da sam mislio da je ova pozicija savrsena za mene osobno posto razmisljam o povratku na brodove.

Eh sad vidim da nista od toga...bijah dezinformiran ocito. Naci cu ja nesto drugo :(( hehe

Hvala na odgovoru i informacijama jos jednom Prinče
Isprike ako je ovo spadalo po 'off topic'

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #26 on: 20/January/2017 »
MTN je nazalost ostao samo na par kompanija ( Norwegian, Oceania, Disney) gde jos uvek postoji pozicija Internet Managera. Princess je preuzeo in-house Internet Cafe, pa su samim tim otvorili novu poziciju Digital Communication Manager. Pozicija je ista kao Internet Manager, isti je posao, samo je ceo sistem promenjen. Ova pozicija je trenutno prepuna, imaju popunjene sve brodove i 15 ljudi na cekanju, tako da se nece otvarati mesto u skorijoj buducnosti.
Trebao bi da pogledas Royal Caribbean znam da imaju poziciju slicnu kao Internet Manager, gde su duznosti isto pomaganje u Internet Cafeu.
Mozda Assistant IT gde god ima nesto otvoreno, ali sve ces morati online jer sumnjam da neka agencija ima nesto otvoreno.

Ovo su sve pozicije gde je po 1 ili 2 coveka na brodu, samim tim i potraznja za ljudima je veoma mala. Srecno sta god da odlucis.

Pozz

Offline vincent

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #27 on: 20/January/2017 »
Pozdrav Pomagac,

Odlucio sam da cu prije nego odustanem pokušati realizirati planove i želje neovisno o 'tankim' vjerojatnostima uspjeha...svjestan sam da su šanse minorne al moram probat pa ak nejde..nejde., al barem znam da sam isprobao sve opcije...radi nekog 'peace of mind'... nazovimo to tako hehe


Drago mi je da si se ti javio posto sam prošvrljao kroz cijeli forum i znam da ti imas iskustva iz prve ruke kaj se tice doticnog posla.
Hvala puno na informacijama i pomoci :)))
Jel ti jos uvijek radiš na toj poziciji na nekoj od ove tri kompanije di to jos uvijek funkcionira ili ? :)))

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #28 on: 21/January/2017 »
Presao sam za Princess sada radim kao DCM, ponudili su mi dobre uslove pa sam pristao. A i Princess je sada ozbiljno krenuo sa Internetom, deo su Holland America grupe. I naravno pripadaju Carnival Corp. tako da nam je sve sad support od Carnival IT. Sto za sada radi odlicno, ljudi rade super posao.

Mislim da jednostavno saljes CV kompanijama ako si odlucio za neki posao u IT sektoru i da cekas, spremi se da moze da potraje ali nikad se ne zna, mozda u nekom trenutku zatrebaju coveka i pozovu te. I treba da imas stav da ono sto zelis da radis to i cekas, jer vidim dosta ljudi koji dodju na brod a poslati su od strane nasih agencija sa pricom kad odes tamo vijaj promenu, a posalju te na najnize pozicije, dug je put odatle preci negde vise, mnogo je bolje raditi sve od kuci iako treba vremena.

Pozdrav i srecno sta god odlucis :)