Author Topic: Kako se zaposliti kao bartender na recnim brodovima?  (Read 3149 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Posle dugog I ugodnog pregledavanja ovog divnog I nadasve korisnog foruma, odlucih da postavim par pitanja nasim iskusnim kolegama pomorcima.

Interesuje me da li neko moze da postavi par odgovora na sledeca pitanja.
Kako se zaposliti kao bartender na recnim brodovima?
Kolika je mesecna plata na istim?
Da li se dugo ceka na ukrcaj?

Imam iskustva sa prekookeanskih kruzera, tacnije radio sam za Celebrity Cruises na poziciji bartender 5 ugovora.
Ali sad bih presao na reku. Znam da vecina ide preko Ferona. Eto,ako moze neko neki post bio bih zahvalan.
Ostalima,ako treba neki savet za zivot I rad na kruzerima, rado cu pomoci.
Puno pozdrava sefu I ostalim forumasima.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Bum, 5 ugovora iza sebe, a u prvoj poruci traži savet, postavlja pitanja, očekuje pomoć? :deda:

Ne ide to tako, nije po kućnom redu. :giggle:

OK, ponudio si pomoć, ali nećeš uvek biti na raspolaganju da odgovaraš na poruke i time doprineseš forumu. Ostavi pisani trag koji će drugi čitati u narednim godinama i koji će im pomoći u odluci, snalaženju, razumevanju... popuni upitnik za veterane, to je odličan početak. ;D

Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Neverovatno,uvek naidje neko ko je pametniji od ostalih.Ako hoces,daj savet,podrsku,toplu rec.Ako ne...Nije ovo samo tvoj forum.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Dao sam ti savet. ;D

Verovatno ga ne doživljavaš tako, osećaš se napadnuto, kritikovano.
Ne, samo si nov i ne znaš pravila foruma. Ne pomaže se onima sa debelim stažom na brodovima kojima forum služi samo da postavljaju pitanja. Nisi se ni predstavio, ni popunio upitnik, a očekuješ da ti drugi pomažu.

Istina je da forum nije samo moj, ali nečiji jeste i pravila postoje - odlična pravila koja su napravila odličan forum.
Svi zajedno treba da ga održavamo takvim, da bi ostao divan i koristan, kako si i sam primetio.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam prije par godina uputio sve redovne posjetitelje foruma da ignoriraju postove onih koji imaju gomilu iskustva, a na forumu se pojave tek kada im nesto treba.
Mi redovni citaci se u slicnim slucajevima osjecamo zakinuti. Nitko ne voli samo davati I davati, a rijetko dobivati. Zelimo dobru pricu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Pogresi covek ponekad.Izgubi tema smisao.Hvala u svakom slucaju.