Author Topic: Završetak još jednog ugovora... Carnival Liberty, maj 2015.  (Read 8153 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Danas mi je poslednji radni dan trećeg ugovora. :yahoo:

I ovaj sam, kao i drugi, produžio što sam više mogao.
Brod (Carnival Liberty) je bio odličan sa stanovišta mog posla - veoma malo tehničkih problema i stresa sam imao, a destinacije koje sam posetio... ijao, to je posebna priča! Gotovo cele Karibe sam obišao!
U prvom delu ugovora je brod imao dinamične kruzeve, malo na zapad, malo na jug, malo na istok... 5, 7, 8 dana... Nikad dosadno, nikad rutina... A kada je počelo da liči da će biti dosadno, brod se repozicionirao u Portoriko i opet su krenuli sasvim novi kruzevi, nove destinacije, novi doživljaji... Čak i par devijacija je donelo neplanirana ostrva na spisak posećenih.
Mislim da od ovoga jedino world cruise može da bude bolji, tj. bogatije i ispunjenije iskustvo.

Sve u svemu, kako sam bio izuzetno zadovoljan poslom i životom na ovom brodu, tražio sam produženje ugovora i odobreno mi je. U prvi mah 10 meseci, a onda negde pred kraj sam "zamoljen" da ostanem još pola meseca jer moja zamena nije bila spremna. Prihvatio sam oberučke! ;D Eto, nešto preko 10 i po meseci sam ostao ovde... dosta je od mene.

Zaključno sa ovim ugovorom, ostvario sam sve zacrtane ciljeve zbog kojih sam i krenuo u brodsku priču. Ne bih javno da iznosim šta i kako, ali rešio sam sva pitanja koja ne bih uspeo da rešim da sam ostao u Srbiji... sebi, porodici, dragim ljudima.

Svakako se vraćam na još jedan ugovor, ali sad potpuno rasterećen, nema više onog "moram još toliko-i-toliko"... sad mogu koliko hoću, koliko želim, bilo kad mogu da kažem da je dosta i da se zadovoljno povučem na čvrsto tle.
Pre svega zbog godina, a bez zasnovane porodice, ne mogu sebi da priuštim da još dugo živim na moru, ova priča će morati u bliskoj budućnosti da se završi.

Verovatno ću na odmoru sa vama da podelim još raznih detalja i doživljaja, ali za ovu pauzu u pakovanju je dosta.

Pozdrav svima! :uzdravlje:

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Svaka cast,zelim ti da brzo napustis brod zbog zasnivanja porodice :)

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Svaka cast Prince  :uzdravlje:

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
 /bow Lijep provod kad stignes kuci  :party:

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Cestitam prince, dobrodosao na kopno :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
10 I po mjeseci  :neee:

Imas zivce od celika  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Браво! Свака част!  :clapping:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 24/May/2015 »
Bravo prinče i svaka čast kako si izdržao deset i po meseci bez dana slobodnog!
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline PolarBear

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
  • Company: TUI
  • Job Title: Bar Steward
Ekstrica !  :clapping: Lijep pozz  :wave:
Life is what you make it !!

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Svaka cast!  :clapping: Srecan put i dobro dosao kuci!  :uzdravlje:
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
 :clapping: :clapping: :clapping: Svaka cast i bravo! Bas mi je drago kad ljudi uspeju u svemu sto su zacrtali pa i vise od toga!  :uzdravlje:  Inspirativno skroz  :yahoo:

Offline KikiRiki

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Nemoguće je izdržati 10 i pol mjeseci radeći teški fizički zahtjevan posao na brodu (rad od 12-16 sati). Oficiri mogu raditi i 13 ...

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Pa ja sam u Srb radio svaki dan po 10-12 sati i tako poslednjih 6 godina. Po ceo dan na nogama. Imali smo pauzu za rucak samo. Od tih 6 godina, samo zadnje 2 smo imali pravo na odmor.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Nemoguće je izdržati 10 i pol mjeseci radeći teški fizički zahtjevan posao na brodu (rad od 12-16 sati). Oficiri mogu raditi i 13 ...

Čovek je najveća životinja, ni sami nismo svesni šta sve možemo da izdržimo ako to želimo ili ako moramo.
Meni se najviše desilo da sam radio oko 40 dana bez prekida, po 14h na poslu, fizikalija, na suncu jer je bilo leto i još mi 2h dnevno ode na prevoz znači ukupno 16h sam bio van kuće- i evo, još sam živ :)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Na brodu je duplo teže, svaki sat na brodu pomnoži sa 2 ako radiš na fizički zahtjevnoj poziciji. Još ako ti se zalomi da ploviš preko nemirnog Atlantika pa te uje*e morska bolest, pomnoži sve sa 5. Konobarima je raspored takav da počinješ rano, a završavaš kasno - praktički radiš cijeli dan uz svugdje po koji sat odmora između, za ubiti oko kasnije... A malo tko je discipliniran da poslije posla ode ravno u krevet, nego u crew bar. I onda dođeš svakakav u kabinu u kasne noćne sate, i takav se budiš u 6... Boli me cijelo tijelo kad se sjetim   :rofl:  S tim da na brodu na tim pozicijama nema stajanja, na maksimumu si cijelo vrijeme. I ja sam radio ovdje svašta ali s teškim poslovima na brodu malo što se može usporediti. Najbolje to sve osjetiš kad odeš na odmor, pa zbog kroničnog umora i neispavanosti ne možeš ustati iz kreveta do podne prvih tjedan-dva... Nego, sretno ljudi :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.