Author Topic: Red je da napisem koju...  (Read 4526 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Red je da napisem koju...
« on: 01/June/2015 »
Moja ekskurzija sa cekanjem na brod traje evo vec godinu i dva meseca.

Razlog je manje visi isti kao i kod svih,svi deli mo istu muku ovde cini mi se,niko ne ide zato sto mu je dosadno.
Cilj doci sa sto vise para 'na gomili', ici i vise puta ako treba da bi se obezbedila neka sigurica dok se nesto ne nadje ovde ili eventualno pokretanje necega sopstvenog.

Prijavio sam se jos krajem marta prosle godine u doticne tri agencije koje se ovde najvise spominju.
Prvi se javio Sinisa posle 5 dana i odmah prvo pitanje koji pasos imas i da li imas bilo koji osim SRB jer si s njim ogranicen na 1ipo kompaniju? reko' nema problema mogu CG da napravim,kaze on "super,javi se kad zavrsis to".

Uzmem ja CG pasos i javim se,pitam kad ce intervju i dobijem odgovor "Krajem avgusta tek" Znaci smorio sam se u momentu.
Bukvalno dva dana posle toga zovu iz Kouzona za preliminarni intervju i s obzirom na poznavanje engleskog i CG pasosem a imanje( tj nemanje) iskustva u ugostiteljstvu predlozena mi je pozicija: pogadjajte tri puta ;) za Royal ili Celebrity, i naravno trening dva dana u BG-u. Planirani intervju u maju,odlazak u toku leta.

CV naravno nafilovan sa raznim iskustvima po restoranima i naravno dve preporuke,jedino sto nije nafilovano je znanje engleskog jezika,sto je i naravno glavni uslov rada na brodu.

Intervju je bio u Skoplju 28.maja, nisam zapamtio kako se devojka zove,Amerikanka je, nosi naocare i suska malo :)
Uglavnom je razgovor prosao ok,i bio gotov za manje od 10 min,mozda zbog toga sto je vec bilo 5 popodne i ja bio medju zadnjima. Uglavnom standardna pitanja,gde si radio,zasto kruzer, malo o hrani,nebrojeno puta ponovljeno na ovom forumu, .

Javljeno mi je posle dva dana da sam dobio posao i da naravno cekamo da se jave. Cekanje se dosta oduzilo kao sto se vidi ali krajem marta,tacno 10 meseci od intervjua dobio sam datum i brod,3 jul Amsterdam,Silhouette. Sta sam radio tih deset meseci, to samo bog zna, ali kad sam se okrenuo,proletelo je.

Sad ostaje viza,koju resavam u cetvrtak i lekarski.Idemo hrabro i jako,pa sta bude! :)

Sad kad citam ovo,cini mi se kao tipicna forumska prica ispricana ovde sto puta ali eto da i ja napisem svoje neko iskustvo kad sam vec do ovde dosao.

A sto se tice foruma,informacije koje ovde mozete da dobijete su neprocenjive i imate osecaj kao da ste na brodu,ali stvarno je tako!
ljudima ili coveku koji ga odrzavaju,svaka cast na istrajnosti jer verujem da zahteva dosta vremena i zivaca,video sam slicna iskustva.

Eto,ako ima pitanja naravno tu sam...







Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #1 on: 01/June/2015 »
Necu da te plasim ali...sve sto si ovde procitao je vise nego korisno i `ne moze da skodi` al` tek kad zakoracis na brod videces koliko ustvari ne znas i kako izgleda kad odes u nepoznato,sam,pogotovu prvih 15-ak dana  :D Jos jednom kazem,nije da te plasim,svi to prodju i priviknu se al` spremi se za najgore i bice ti lakse...Mirno more  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #2 on: 01/June/2015 »
Druze hvala na savetu, veruj mi da sam koliko je to moguce za nekog ko ide prvi put

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #3 on: 02/June/2015 »
 :clapping: samo hrabro
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 02/June/2015 »
Gdje ima volje ima i puta, gdje nema volje ima izgovora... Sa srecom

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #5 on: 09/June/2015 »
Buraz opusti se,Silhuette je dobar brod i menadzment je 1. liga,ekipa na brodu je isto tako extra ;)

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #6 on: 09/June/2015 »
E hvala, sad mi je lakse  :D

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #7 on: 29/June/2015 »
Cestitke i od mene!  :clapping:
Bila sam zauzeta oko svog intervjua, ali nije jos uvek kasno da pozelim srecan put i sve najbolje!  :wave:

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #8 on: 29/June/2015 »
Hvala!  :D

Inace,procitao sam tvoj post,sve pohvale!

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #9 on: 29/June/2015 »
Hvala, hvala!  :nokti:
I svaka ti cast za cimanje oko svega, cekanje i lepo napisan tekst!
Ja to ne umem da napisem kratko i jasno, ali verujem da na brodu necu imati toliko vremena za pisanje pa cu nauciti sve da kazem sa tri recenice  :D

Zelim ti sve najbolje i pisi ponekad dva-tri reda!  :wave:

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #10 on: 30/June/2015 »
Zelim ti da se sto pre ukrcas ali takodje savet je da se naoruzas strpljenjem! To ti govorim iz licnog iskustva

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Red je da napisem koju...
« Reply #11 on: 30/June/2015 »
Hvala ti na savetu! Cekanje bilo cega mene ubija u pojam, ali opet imam i strpljenja (vec si video da sam se pripremala za intervju mesecima).
Ako bas pocnem da ludim, sescu da opet citam tvoje iskustvo pa ce mi biti lakse  :D