Author Topic: Posao bez radnog iskustva?  (Read 5540 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dj oks

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Posao bez radnog iskustva?
« on: 03/June/2015 »
Pozdrav svima, novi sam ovde i interesujem se u buducnosti da radim na kruzeru.

Naime, zanima me da li bez radnog iskustva(uz spremnost za stalno ucenje) moze da se dobije neki pristojan posao na brodu? Npr. da ja dodjem a kompanija dodatno da obuci.

Sada zavrsavam fakultet i nisam do sad imao priliku da radim takve vrste poslova , ali sam spreman da zavrsim neki kurs preko leta(za koji posao se odlucim) i nabavim potvrdu i preporuku da sam radio ako je to neophodno, jer znam dosta ljudi da drze razne lokale.

Kakva su vasa iskustva sa tim?

ps. Najprivlacnija radna mesta su mi bartender, purser/recepcija, photographer...

Hvala unapred

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #1 on: 03/June/2015 »
Cini mi se da je u fotografe upalo najvise "padobranaca'.
Kakav ti je engleski?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 03/June/2015 »
Ne mastaj za bartendera na prvom ugovoru, ni o recepciji ako ne pricas dva strana jezika.. na volontiranje sa nekim cikom u svadbe i vjezbane engleskog, sa srecom. :)

Offline dj oks

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #3 on: 04/June/2015 »
Cini mi se da je u fotografe upalo najvise "padobranaca'.
Kakav ti je engleski?

izmedju B2 i C1 , znaci fluent skroz kad se adaptiram


Ne mastaj za bartendera na prvom ugovoru, ni o recepciji ako ne pricas dva strana jezika.. na volontiranje sa nekim cikom u svadbe i vjezbane engleskog, sa srecom. :)

Ali spreman sam da uplatim obuku, bukvalno kao zanat ako treba , koliko trajala da trajala. Nema sanse ni tako ? :D

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #4 on: 04/June/2015 »
Pozdrav! :)
I ja sam nova ovde i jos uvek nisam bila na brodu, ali citam forum jako dugo i jedino sto ti mogu reci jeste da poslusas sefa i ljude koji su vec moreplovci :D
Ako vec planiras da ides na neki kurs ili neke obuke, moja preporuka bi bila da upises kurs jezika (a u isto vreme da ides po svadbama sa nekim fotografom). Za koju god poziciju da se prijavis (od ove tri koje si pomenuo), znanje jos jednog jezika ti moze biti samo plus!
CV i preporuke ces ionako napraviti u skladu sa pozicijom za koju se prijavis pa ce ti ostati samo da ubedis i sebe i druge da vec godinama radis taj posao :nokti:
Srecno i javi sta si uradio!  :uzdravlje:

Offline dj oks

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #5 on: 04/June/2015 »
Hvala na savetima :)

Da li je posao fotografa bolji od ovih ostalih u smislu vise privilegija i manje izrabljavanja?

I kolike su mi sanse da dobijem taj posao ako u agenciji kazem da imam samo iskustvo koje sam privatno stekao slikajuci neke dogadjaje i ljude( a ne kurs i visegodisnje iskustvo u nekoj firmi) ?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #6 on: 04/June/2015 »
Znaš kako, to što pitaš je veoma dobro objašnjeno i obrađeno na forumu...
... i pozicija fotografa i kako se pripremiti za intervju i šta reći/ne reći agenciji, već je i pitano i odgovarano i savetovano...
... sve informacije su već tu, samo odvoj vremena i prelistaj forum. ;D

Tu smo mi i dalje za dodatna pitanja i nedoumice, bez brige. :uzdravlje:

Offline dj oks

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #7 on: 30/June/2015 »
Iscitao sam sve i mnogo toga mi je razjasnjeno, osim jedne stvari. Nisam uspeo sa sigurnoscu da zakljucim da li na pocetku ugovora postoji bilo kakva obuka za fotografe na princesu(pominjano je na forumu da mozda postoji neki brod za obuku, ali ne znam nista sa sigurnoscu da li je tacno) ?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #8 on: 30/June/2015 »
A što se zamaraš dali neka kompanija dava obuku ili ne ? Nema te cruise komapnije koja će te zaposlit na tu poziciju a da nemaš "iskustva" kao fotograf, pa onda poslati na neku obuku. Nema.

Znači trebaš "sredit" CV i proć interview, a kada dobiješ posao zaboli te uvo. on/off, smješak, škljoc. Ne omalovažavam posao fotografa, ali na kruzeru radit kao fotograf mislim da stvarno nije znanstvena fantastika, kad dobiješ posao na konju si!

Najbitnije je što kaže Firefly, treba da uvjeriš i sebe i druge da taj posao radiš godinama  :clapping:

Offline sardina84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #9 on: 01/July/2015 »
najbitnije je ti je da i na intervju,a ako dobijes posao i na brodu da razvuces osmijeh od uva do uva..sto se tice foto samo prodji intervju,a videces i sam da slikanje na brodu je k.... bitnije je da napravis spiku sa gostima,da te upamte,da im se nasmijes,pohvalis ij,,you look amazing :facepalm: i ostali fazoni..ne brini ako znas dobro eng sve je puno lakse..srecno

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #10 on: 02/July/2015 »
...,pohvalis ij,,you look amazing :facepalm: i ostali fazoni..


 :facepalm: mnogo prozirno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sardina84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #11 on: 02/July/2015 »
ni sam nisam vjerovao ali znas i sam da je tako...ne kljukaju nam dzabe glavu da budemo uvijek nasmijani,da im ucimo napammet imena,a oni se svaki put iznenade kako to mi znamo njihova imena...na sve su odusevljeni osim kad naletis na nekog drugacijeg pa pita jel stvarno radis za 1200 dolara..da radim,stani ne razumijem sedmicno imas 1200?? ne,ne mjesecno..njihova reakcija   :pad:

naravno ne treba ih generalizovati da su svi takvi...ali iskreno ja sam ih sreo puno..

a primjer sam dao cisto onako, naravno kad ode na brod pokupice ubrzo fazone kako da ih obradi da mu stanu ispred objektiva

Offline dj oks

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Posao bez radnog iskustva?
« Reply #12 on: 06/July/2015 »
hvala na informacijama :) upisao sam se na dvomesecni kurs fotografije, a posle toga cu da vezbam i vezbam , pa mislim da nece biti problema da se uklopim tamo :)