Author Topic: I prvi ugovor gotov...  (Read 4135 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Miss_Glamorazzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
I prvi ugovor gotov...
« on: 06/June/2015 »
I’m baaack… I tako se ja vratih sa prvog ugovora. Bilo je divno I jedva cekam da se vratim, ali da pocnem od pocetka…  :D

Ubrzo nakon mog prvog post-a sam dobila LOE, I svoj datum… Sledi jurcanje po Beogradu za vizu, medical, vakcine… Ali to je druga, ne tako lepa, prica. I zvanicno zaplovila mesec dana nakon intervjua.

Vrlo je cudno secati se svega sa ove distance. Smejem se sama sebi koliko sam bila pogubljena. Trebalo mi je nedelju dana da upamtim gde mi je soba, cimerka katastrofa, i jos me svi popreko gledaju zbog dve reci koje mi pisu na name tag-u : junior waiter, a prvi ugovor. A ja protiv svega toga osmehom. Lagala bih kad bih rekla da je lako, da nema stresa, da nema suza...ali, toga ima gde god da radis. Malo po malo, pocela sam da se snalazim po brodu, da upoznajem fine ljude, da, ustvari, shvatam posao. Pred kraj ugovora sam se osecala kao kod kuce. Tako da, dragi moji, mogu slobodno da kazem da sam sada home sick.  :money:

Dve, tri stvari koje bih htela da izdvojim... Ja sam izuzetno pozitivna osoba i mislim da je to vrlo vazno. Ali svakome dodje zuta minuta. Moja se desila za Badnje vece. Neko vas iznervira, pa jos neko, pa vam nedostaje porodica, prijatelji i...puknete. I tako sam ja preplakala celo Badnje vece, negde izmedju Bahama i Meksika, veze u prekidu, ne mogu da pozovem svoje... Uzas. To mi je bio  najgori dan za svih  sest meseci. Ali, uz prijatelje, ili bolje reci „prijatelje na odredjeno“ se sve preprodi.  :uzdravlje:

Prijatelje na brodu nemate. Upamtite to. Vrlo je retko da se neko druzi I da to potraje.  Upoznacete divne ljude, ostacete u kontaktu s njima, mozda se cak zadesite ponovo na istom brodu ali to je to. I to nije nista pogresno. Jedan od razloga je taj sto vi niste vi na brodu. Prosto je neodoljivo da se u ovom novom, nepoznatom okruzenju predstavite na skroz drugaciji nacin. Drugi razlog je, brod je dzungla. Svako se bori za sebe, za svoje unapredjenje i dosta ljudi je spremno na sve za te ciljeve. Plus, zaboravite na to da je vas zivot samo vas. Na brodu se sve zna, i vrlo socno prepricava. Razonoda tokom dugih sea day-eva.  :tuctuc:

Shit rolls down the hill. Vi ste samo majusni deo kompanije. Zamenljivi, na dnu lanca ishrane. Tako da, moracete da slusate i ponavljate „Yes, ser“  waiter-u, supervizoru, head waiter-u, maiter d’hotel, maestru, itd...  Big ego is not alowed.

Osmeh, osmeh I samo osmeh… Kakav crni engleski… Mozes da budes profesor, ako se ne smeskas I ako nisi prijatan, ne vredi ti nista.
Eto to su neke stvari koje su mi prve pale na pamet.  Uglavnom, nista vas ne moze pripremiti na brodski zivot. Morate proci taj prvi sok, to vatreno krstenje sami.

Evo ja odmaram kuci I ne mogu da docekam drugi ugovor. Za sada mi stoji da idem na Regal Princess ali obzirom da sam poslala mejl da mogu i pre tog datuma, Bog zna gde cu zavrsiti. I to je, ustvari, ono sto mi se svidja, avantura, brzina zivota, destinacije... The world is your oyster… E ako ne volite "oysters", onda izguglajte drugi posao , jer se na ovom necete snaci…  :google!:
I’ve stayed in one place for too long,
Gotta get on the run again.
They say that we’re dreaming too big,
I say this town’s too small.
They say that we’re flying too high,
Well, get use to looking up...

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: I prvi ugovor gotov...
« Reply #1 on: 06/June/2015 »
:clapping:

Piši što više pre nego što odeš na drugi ugovor. Podeli sa nama sočne detalje. ;D

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 06/June/2015 »
Bravo :)

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I prvi ugovor gotov...
« Reply #3 on: 06/June/2015 »
Well done  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Srdjan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: I prvi ugovor gotov...
« Reply #4 on: 07/June/2015 »
 :uzdravlje: :uzdravlje:

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: I prvi ugovor gotov...
« Reply #5 on: 07/June/2015 »
Svaki put me obraduje kad vidim da se neko ovako pozitivan vratio sa prvog ugovora... ja još skupljam hrabrosti da odlučim  :hehe:  oT
Bravo Miss_Glamorazzi and welcome back!!!

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: I prvi ugovor gotov...
« Reply #6 on: 21/July/2015 »
Evo ja odmaram kuci I ne mogu da docekam drugi ugovor.

Hahah, i ja isto, jedva čekam nazad, a u početku Boga molila da se probudim iz noćne more zvane "Brod".
Sretno dalje u avanturama!  :wave:

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: I prvi ugovor gotov...
« Reply #7 on: 21/July/2015 »
 :clapping:

:)

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: I prvi ugovor gotov...
« Reply #8 on: 21/July/2015 »
Svaka cast....A pjesma iz serije Lie to me je top.