Author Topic: Krvna grupa  (Read 5612 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Krvna grupa
« Reply #15 on: 06/May/2016 »
Ja sam danas odradio kompletan liječnički pregled u Zagrebu i sve mi je uredno (fit for duty) ali nigdje nema u nalazima oznaka krvne grupe (barem ja ne vidim) kada sam vadio krv. Dali to traže na brodu? Ili mi tamo određuju krvnu grupu?

Pitanje br. 2 da sad ne otvaram temu: Dali na brodu traže rtg snimak pluča, odnosno rentgenski snimak, ne njegov nalaz? (U nalazu od radiologa piše da je uredan, na hrv). Ovo pitam iz praktičnih razloga, jer snimak je zbilja prevelik i nezgrapan i pravio mi je pravi teret (po vjetrovitom vremenu) među ostalim papirima na putu prema poliklinikama. Naravno, za RCCL.

Offline Anto90

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Krvna grupa
« Reply #16 on: 06/May/2016 »
Trebalo bi se nalaziti dokument od ljekarskog samo za pluca na engleskom

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Krvna grupa
« Reply #17 on: 06/May/2016 »
Zar se danas još uvek negde daju plastični snimci u prirodnoj veličini?!
Uobičajeno je da ili bude plastični snimak ali malen (skoro da u džep može da stane) ili još češće da se dobije na CD-u.
Ali svakako nebitno u kontekstu pitanja, na brodove se ne nose RTG snimci pluća.

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Krvna grupa
« Reply #18 on: 06/May/2016 »
Ja sam danas odradio kompletan liječnički pregled u Zagrebu i sve mi je uredno (fit for duty) ali nigdje nema u nalazima oznaka krvne grupe (barem ja ne vidim) kada sam vadio krv. Dali to traže na brodu? Ili mi tamo određuju krvnu grupu?

Pitanje br. 2 da sad ne otvaram temu: Dali na brodu traže rtg snimak pluča, odnosno rentgenski snimak, ne njegov nalaz? (U nalazu od radiologa piše da je uredan, na hrv). Ovo pitam iz praktičnih razloga, jer snimak je zbilja prevelik i nezgrapan i pravio mi je pravi teret (po vjetrovitom vremenu) među ostalim papirima na putu prema poliklinikama. Naravno, za RCCL.
Ja sam moj rtg koji sam radio u Dom zdravlja odnio na polikliniku naravno na nasem jeziku. Oni ce ga prevoditi.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Krvna grupa
« Reply #19 on: 06/May/2016 »
Prince, hvala na odgovoru. ;)

Da, snimak rtg u velikom formatu (onaj klasični stari) sam dobio u Zagrebu na RTG odjelu Doma zdravlja iako izdaju i CD-ove ja sam dobio taj snimak iza kojeg se gotovo mogu sakriti, i poprilično mi je zadavao nervozu svojom nezgrapnošću. Dosad su mi svi dokumenti i papiri bili u normalnom formatu koje sam nosio u fasciklu, a za ovo sam morao kupiti onu veliku vrecicu u konzumu.  :pad:

I da, dobio sam i priloženi papir na kojem i na eng piše da su mi pluča uredna (odnosno nema nikakvih anomalija).

Neka sam ja 'fit for duty'. :)



Offline zmajjova

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Seebia
  • Company: princess
  • Recruitment Agency: princess
  • Job Title: Asisstant
Re: Krvna grupa
« Reply #20 on: 04/May/2018 »
 Pozdrav svima!

          Moze li mi neko reci gde i ko upisuje krvnu grupu u pomorsku knjizicu? U luckoj kapetaniji Beograd mi rekose da moze u bilo kom zavodu za transfuziju, ali posto sam iz unutrasnjosti srbije i pitao u mom gradu za upis krvne grupe, gledase me kao da sam pitao za spansko selo. Potvrdu o krvnoj grupi sam dobio i to je navodno zvanican dokument ali je ostao problem upisivanja krvne grupe u matrikulu...

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Krvna grupa
« Reply #21 on: 04/May/2018 »
Ja sam sebi licno upisao krvnu grupu u pomorsku knjizicu. Mada ja imam pomorsku izdanu od strane ministarstva saobracaja BIH.

Offline zmajjova

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Seebia
  • Company: princess
  • Recruitment Agency: princess
  • Job Title: Asisstant
Re: Krvna grupa
« Reply #22 on: 07/May/2018 »
Raspitao se. Ako je nekom od koristi, u Beogradu na institutu za transfuziju, Svetog Save 18,kod hrama, radnim danima od 08h do 10h. Rezultati stizu istog dana oko 14h. Cena odredjivanja krvne grupe i upisivanja iste u pomorsku 2200din...