Author Topic: Za 10 min nakon intervjua mi dolazi mail Congratulations … Ja idem!  (Read 4280 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
Evo da se i ja predstavim kak spada!

O poslu na brodu sam cuo od susjede prije 7-8 godina, dok sam zavrsio skolu za kuhara, koja mi je rekla zasto nebi tamo isao raditi kao dobre su place i sve ostalo.
Tada sam mislio kaj cu ja tamo kad sam tek zavrsio skolu niti neznam nista. Prije dvije godine mi je kliknulo nesto u glavi i rekao sam sam sebi idem na brod i to je to.
Nasao na internetu ovaj forum i proveo dane i dane na njemu kao i svi drugi. Nakon citanja svega i svacega odlucio sam da idem sa online prijavama jer ne zelim nikome nista davati.
Znam da bi tako bilo brze i lakse ali nije mi bila neka sila pa reko kad odem odem!

Da skratim pricu, nakon xxx prijava nitko nista ne javlja i jedan dan reko idem onda u agenciju pa ajde i k vragu sve i mirovinsko i zdravstveno i pomorska i sve kaj ide u kompletu s tim.
Nakon razgovora s agencijom ubrzo je slijedio intervju za Celebrity koji sam i prosao ali su mi ponudili placu koja je stvarno bila mala!
Nije da sam ocekivao 5000 dolara ali 724 mi je ipak bilo malo premalo pa sam to odbio.
Kak je vrijeme prolazilo iz agencije mi se nitko nije javljao pa sam opet krenuo sa online prijavama i sad sam za cudo imao 3 intervjua, 2 su po meni bila odlicna ali neuspjesna, a onaj jedan i nisam bas briljirao pa mi nije ni cudno da nisam prosao.
Prije kojih mjesec i pol dana sam na neki mail od Carnival UK poslao svoj CV i zaboravio na to i nakon nekih tjedan-dva mi dolazi mail od jedne gospođe da je dobila moj CV i da imaju radno mjesto za mene samo bi trebali imati intervju pa cemo onda vidjeti dali sam dobar za tu poziciju.
Komunikacija s njom je bila relativno ok i dogovorili smo 2 termina za intervju na koji ona nije „dosla“ jer je stalno bila out of office.
I konacno dogovorili termin i ajde nazvala je i sve je proslo super i rekla da ce mi javiti rezultat soon.
Za 10 min nakon intervjua mi dolazi mail Congratulations … i nakon svega sto sam prosao nisam vjerovao da je to istina.

Ocekivao sam da ce mi ubrzo poslati nesto tipa haha zezam se nisi prosao. Kad ono poslala mi Marlins test i sve ostale papire za ispunjavat i tad sam skuzio da je konacno to to. Ja idem!
Sad skoro nakon 2 mjeseca od intervjua I nakon ispunjenih svih papira dobio sam datum ukrcaja, brod, avionsku kartu I jos malo pa putujem.
Nervozu I tremu jos nemam al vjerovatno ce doci drugi tjedan kad cu krenuti. Sad gdje radim uvjeti rada su abnormalno nenormalni pa mislim da me tamo bas I nista nemoze iznenaditi.
Sigurno bude nesto ali stvarno sam naviknut na svasta.
Tekst je malo poduzi al htio sam napisati kako je sve bilo! Kad dodem tamo probat cu se javiti sto cesce da saljem izvjestaje kako je!
 :wave:

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 11/June/2015 »
Bravo... za koju poziciju si dobio posao?

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
Re: Jos jedan pozdrav!
« Reply #2 on: 11/June/2015 »
Demi chef de partie Pastry

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pomalo nevjerovatno. Gotovo nepostojeći troškovi. Baci link na tu adresu gdje si se prijavio. Ako nije tajna. Neka svi idu na brod bez troškova.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
Nije tajna kad je na njihovoj stranici i svatko ga moze vidjet! I jos sam zaboravio napisati da troskove za vizu i lijecnicki vracaju na prvoj placi.

fleet.resourcing@carnivalukgroup.com

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Ja sam mislila da Carnival ne placa kartu zaposlenima.Bilo kako bilo ,cestitam,bas si srecne ruke .Jel si im poslao cv ili uz to i neko propratno pismo,preporuke itd?

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
Ovo je Carnival UK znaci Cunard i P&O. I poslao sam samo CV i u subject stavio poziciju za koju se prijavljujem.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Extra,pa onda vredi probati,nista ne kosta. Joj nisam znala da ima i Carnival UK,kakvi su tamo uslovi ,jel znas?Znam za Cunard da su elitniji kruzeri.

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
To za Cunard znam koliko sam uspio tu po forumu procitati ali za P&O gdje su me stavili niti rijeci tako da cu vidjeti kada dodem kako je.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Wolfns je, cini mi se, na P&O.
Nista specijalno drugacije. Poso ko poso. Brodovi ko brodovi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Jel znas plata koja ti je?Sad sam na sajtu videla da ima aplikacija za trenutno otvorene pozicije.

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
Na intervjuu mi je receno oko $1360 a u ugovoru mi pise $2051.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ja sam mislila da Carnival ne placa kartu zaposlenima.

Plaća svima, od maja 2013. ;D

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
^Kako placa svima? Nama je covek iz Carnivala na intervjuu krajem maja rekao da ce nam kompanija samo refundirati troskove za vizu a da kartu i medical sami finansiramo.  -()-
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pa kad ideš preko agencije koja svoju "proviziju" ugrađuje u kartu. To nije regularna cena karte i Carnivalu ne pada na pamet da je refundira.