Author Topic: Zasto posle 3 godine želim ponovo na brod? (malo motivacije za buduce mornare)  (Read 22143 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Vidim da je forum postao dosta neaktivan, novih tema i postova sve manje.
Pretpostavljam da je razlog tome to sto su neki clanovi nesebicno pisali o svemu i svacemu i dali odgovore na sva pitanja, pa ovi ostali sve mogu da iscitaju, bez da imaju vise i sta da pitaju.
A s druge strane oni koji su noci i dane provodili ovde ,dok nisu zaplovili, posle prvog ugovora verovatno imaju poremecaj identiteta ,videli su malo sveta, udarila ih "slava" u glavu  :money: ,pa ne znaju ni gde su ,a kamoli kako da dodju na forum i ispisu svoja iskustva i tako se oduze forumu.

  Ja sam vec pisala ranije o mom iskustvu na Princessu, i u vise navrata rekla da nemam zelju da se ikada vise vratim. Od mog poslednjeg ugovora proslo je skoro 3 godine.
Da me pitate sta sam radila ,gde sam bila za te 3 godine ,ne bih znala da vam kazem.
Nista veliko i od zivotne vaznosti nisam uradila. Nisam se udala, nisam rodila dete i nisam postala milioner. A proletelo je za cas.
   
Da se razumemo, radila sam i zaradjivala sve vreme, izlazila i uzivala, ne mogu da kazem da mi je bilo lose, ali daleko je to od onog zivota kakav ja zelim.
Uvek sam u necemu oskudevala,ako hocu na more nema novih krpica, ako hocu u grad nema novih onih cipela koje sam videla, i takvih bezbroj situacija.
Udjem u butik ,vidim bar 5 artikla koje su me oborile s nogu,a u tom trenutku mogu da kupim lupam samo jednu stvar, i to vas malo baca u bedak, kolko god vam to izgledalo sporedno i nevazno.
Za ove tri godine ,neki moji prijatelji su se znacajno ostvarili na  polju karijera, resili su neka zivotna pitanja, i ti ljudi su mi motivacija da uspem i ja.
Da napomenem da nisu bili na brodu, ali su imali niz nerealno srecnih okolnosti. Ja nisam,jbg.

Vec par meseci mi se mota ideja da ponovo zaplovim, gledajuci te ljude koji su uspeli, ne prodje nijedan dan da se ne zapitam sta bi bilo samnom da sam nastavila sa brodom za ove tri godine, i zasigurno ne bih ovde nista propustila ,to je jasno, a ne bih ni bila u ovakvoj poziciji, to je jos sigurnije.

     Poslednjih mesec dana, u mislima, ja sam vec otisla.     
Znate sta mi najvise nedostaje? Nedostaje mi budjenje svakog dana u drugom gradu, svaki dan suncan i topao. Ispijanje kafe po svetskim metropolama, sopinzi u istim.
Ja nisam osoba koju ispunjava radno vreme od 9 do 5, letovanje jednom godisnje, i povremeni izlasci. Takvim zivotom nisam potpuno zadovoljna, jer uvek imam utisak da mi nesto fali, a da ne znam sta je to, a ustvari znam vrlo dobro.
 Na brodu se zivi 200 na sat, za 6 meseci prozivite i dozivite ono sto ovde necete za 3 zivota. A ja se uzasavam na pomisao da su zivot i mladost prolazni, i zato mi je zao da vise tracim vreme ovde.
Kad sam odradila ugovor, imala sam stav da ne zelim da ostavim mladost i najbolje godine tamo, da ne zelim da bacim vise ni 6 meseci zivota tamo. A sada ,iz ove perspektive, posle 3 godine nicega ovde, ne mogu da prezalim 3 protracene i bacene godine zivota. Na brodu ni jedan jedini dan nije protracen, sada tako mislim.

   Naravno ,postoji jedna jako losa stvar vezana za  rad na brodu, a to je udaljenost od porodice i prijatelja. To je nesto sto svakom coveku padne jako tesko, nemate vise onaj osecaj ususkanosti i uljuljkanosti, sve dok ste tamo. Ja recimo imam konstantan ,nerealan strah da ce se nekome od mojih najblizih nesto desiti, i da se tamo ko zna sta desava, a oni nece sve da mi pricaju da se ne brinem, ili ne daj Boze ne vratim na sred ugovora.
Moji su bili bas zadovoljni dok sam bila na brodu, tj.tata vise nego mama. Nikada mi nisu trazili ni jedan dolar, bukvalno, ali im je bilo drago da ce njihovo dete ,eto mozda da nesto uradi od svog zivota, pa makar bila daleko od njih. U vreme kada 80% mladih nema nikakav posao, a ovi preostali i ako imaju, zaradjuju toliko da mogu da jedu svaki dan ,i to je sve, ni dinar preko toga. Gde su tu putovanja, sopinzi, kola i ostale stvari, stvari koje su ovde nazalost luksuz, a u svim razvijenim zemljama ,samo propratna stvar koja se podrazumeva.

Osamostaliti se u Srbiji, je ravno dobiti sedmicu na lotou, a ja to zelim vise od icega. Imam 25 godina, necu ni da se udam dok ne stanem na svoje noge, a kamoli da imam dete.
Zasto sutra da trpim neku budalu, samo zato sto imam dete ,a nemam gde. Ne zelim to nikada.
   Mnogi su brodove poredili za plutajucim zatvorima, u jednu ruku i jeste tako, sto se tice fizickih ogranicenja. ALi sto se tice osecaja koji vam zarada na njemu pruza, vi ste mentalno potpuno slobodna i nezavisna osoba.
   Eto toliko za sad, rekla sam najiskrenije sve sto mi je na dusi.
Pisite i vi ,sta vas najvise usrecuje na brodu, a sta vas ubija u pojam, i kako uspete da napravite balans izmedju ta dva.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam po dolasku na brod radio I bespogovorno izvrsavao cesto glupe zamisli svojih sefova, sve dok sam skupljao $$$ da se osamostalim. Mislim da kupnja stana ili gradnja kuce mora biti najvisi prioritet svih koji se upute u pricu o brodovima. Prije toga, ne razumijem zasto ljudi uopce otpocinju rasprave tipa "gdje je zivot, gdje je sreca" itd
I zivot I sreca je kada zivis pod svojim krovom, I po svojim pravlima. Eto, ostvarenjem toga cilja, ja sam postigao balans. Zadnje 4 ponude za posao na brodu sam odbio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Jovana,vidim da je rjesenje tvoje zivotne price : krpica i shooping . Slobodno odi na brod , svaki port shooping i krpice,za brodske negativnosti nema mjesta ,ako te krpice cine sretnim i ako to trazis od zivota . Materijalistima je lako jer zive u pogodnom sistemu,potrosackog drustva ,opsjednutog, " imanjem stvari " . Slazem se sa CEO da je imati svoj dom,sreca . Nema tko da te zeza . Imati svoj dom je imati mjesto pod zvijezdama .
Ja sam zahvalan svom tati koji je sagradio 2-katnicu u perifriji grada,gdje pticice pjevaju i gdje imamo zasad jagoda  :pilot: .

I ja sam isto kao ti otisao s broda i rekao sebi : nikada vise, i kako se sjecam to je bilo bas jedno uvjerljivo : nikada vise, never ever ,
ali nakog pola godine monotonije naseg drustva...

Jovana,mislim da jednostavno imas osnovni poriv svakog covjeka : zelja za promjenom .
Na brodu neces da nadjes balans na duge staze,ali ako van broda imas neki aktivan plan, onda se mozes balansirati ,ali opet zivjeti mislima na dvije strane i nije ugodno .
Po meni je najbitinije da covjek zna sta hoce . Zapitaj se sta na kraju krajeva hoces od zivota ?

Mene ne brodu najvise ubija ebanje u mozak na dnevnoj bazi tokom citavog ugovora,dnevno objasnjavanje : kako obrisati sto !?
Nisam netko tko trpi i suti,a jos uzimajuci u obzir da nalazim da taj "brainucking" nije vrijedan tih vrazijih dollara ,koji ce otici kao vjetrom odneseni,koji mi ne znace pisljiva boba, dok covjek u isto vrijeme gupi svoj integritet i ponos .
Stavljati se u ulogu sluge za nekog drugog covjeka zbog komada papira . To mi je najveca boljka .

A ostalo je ok :pilot: .
Da fak I am doinn" on this place ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Quote
"brain*ucking" nije vrijedan tih vrazijih dollara ,koji ce otici kao vjetrom odneseni,koji mi ne znace pisljiva boba,

Nitko neće potrošiti tvoje pare. Dolari neće otići kao vjetrom odnešeni. Samo od tebe zavisi kako, kada i gdje ćeš ih potrošiti.
Ako ne znaš ili nemaš sposobnost oplemenjivanja para, jednostavno priznaj. Zašto optuživati vjetar.

Isto tako, "brain*ucking" nije ništa nepodnošljivo. Tvoj ugovor je jednako dugačak, radio ti ono šta želiš, ili ono što ti kažu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 11/June/2015 »
Iako nisam za to da ja rmbacim i ostvarujem tudje snove dok svoje potiskujem, sve vise po tom pitanju menjam misljenje. To vazi za Srbiju gde radis za bednu platu od koje ne mozes ni da zivotaris dok tamo neki nepismeni sto ima u i na glavi 3 padeza i 2 mladeza debelo zaradjuje na tebi. Na brodu je malo drugacije, jeste da rmbas ali ako si odlucan i mentalno snazan, radi dok ne zaradis da ne zavisis ostatak zivota ni od koga, uostalom, isto ti se vata da li radio ovde ili na brodu, da li za tih 6 meseci lezis u krevetu ili si u zatvoru, vreme ide i ti se tu samo pitas kako ces ga iskoristiti i sta ces uraditi za to vreme.
Bezi odavde sto pre!
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Pa da CEO ,u pravu ste,ali zasto izvrcete moje poetske misli u nesto povrsno,kao : "nece vjetar odnijeti tvoje pare " ,znate sta sam htio reci !?
Je li Vi ne shvacate da neki ljudi ne zele isto od zivota kao ostala populacija ?
Tako da te Vase rijeci mozete tehnikom : copy-paste,preusmjeriti nekome drugome .
Ja sam po dolasku s broda,ove jeseni pokusao suicid i lijecio sam se od odredjenih poremecaja koji su isplivali po dolasku s broda.
Idem opet tamo , da aktiviram jos neki poremecaj  pa da okoncamo ovaj suvisli zivot  :pilot: .

Postovani sefe,Vase rijeci odisu iskustvom i zivotnom spoznajom ,volio bih da sam kao Vi .
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Jovana,vidim da je rjesenje tvoje zivotne price : krpica i shooping . Slobodno odi na brod , svaki port shooping i krpice,za brodske negativnosti nema mjesta ,ako te krpice cine sretnim i ako to trazis od zivota . Materijalistima je lako jer zive u pogodnom sistemu,potrosackog drustva ,opsjednutog, " imanjem stvari " .

Kako si  ti to zakljucio majke ti,da sam neko koga samo materijalne stvari cine srecnom?Ja sam navela samo banalan primer kako se zivi u Srbiji,i to ako pripadas nekom srednjem stalezu.AKo se i u srednji moze svrstati.Navela sam stvari koje mi ovde nedostaju,pored svih onih nematerijalnih koje imam.Kapiras,pravim paralelu,ovde imam porodicu,prijatelje,duhovni mir i sklad ali nemam nesto drugo,na brodu nemam ovo prvo ali imam ovo drugo.Da sam povrsni materijalista ,ne bih posle prvog ugovora odlucila da ipak ostanem u Srbiji.

Quote

Po meni je najbitinije da covjek zna sta hoce . Zapitaj se sta na kraju krajeva hoces od zivota ?

Daleko od toga da zelim da provedem zivot na brodu.Od zivota jasno znam sta hocu,a to je da uparim materijalno i nematerijalno na jednom mestu.
Trenutno jedino resenje vidim na brodu,vidim put ka ostvarenju cilja u Srbiji.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mujka, izbjegavaj poetiku kada pričaš o radu i životu na brodu. 99% ljudi je tamo zbog para, nema tu nikakve poetike.
Ono što sam ja primjetio, je da ljudi koji nemaju čvrst stav prema ostvarenju ciljeva, a nalaze se u priči o brodovima, često pribjegavaju praznim riječima, defetizmu i frazama poput npr. "moderno robovlasništvo".
Moje je skromno mišljenje, da čovjek treba odrediti cilj, saznati koliko će ga to koštati, prihvatiti tu cijenu, i krenuti u realizaciju.
Na taj način, ne može se uz put izgubiti i/ili početi se pitati "šta ja to radim", "je li to vrijedno" ...

Kod tebe, izvinjajem se, primjećujem u postovima jaako puno lutanja, uopćavanja, beznađa ..
Ono što je mene vodilo kroz mnoštvo poslovnih uspjeha je slaganje prioriteta, inspiracija, motivacija.

Quote
Je li Vi ne shvacate da neki ljudi ne zele isto od zivota kao ostala populacija ?
Opraštam ti ovu opasku. Zašto ne bih shvaćao? Zato što se ne slažem sa nekom tvojom tvrdnjom?
Kao ilustraciju moje sposobnosti shvaćanja, navešću da veliku većinu posjetitelja ovoga foruma (populaciju) zanima kako se negdje zaposliti, dok mene to uopće ne zanima. Yet I am here. Jer shvaćam populaciju. Razumijem tematiku bolje od mnogih.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Enzo86

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Verovali ili ne većina ljudi koja se vrati sa broda ima slična razmišljanja (među njima i ja).  Mnogo faktora utiče na stvaranje tog efekta a među neki od njih su npr. brod je veoma precizan sistem koji radi u svakom trenu/ znaju se pravila koja se poštuju kao i jasno definisana hijerarhija, dok na kopnu u našim matičnim zemljama toga nema. Potom tu je šansa da se vide mesta o kojima se mašta, svi znaju kako je lep osećaj dok nekome pričate o dalekim mestima kako vas pažljivo slušaju i pomalo ljubomorno - moglo bi se reći određena vrsta poštovanja se stiče. Tu je i porodica takođe čije ste poštovanje stekli, za njih je ipak velika stvar kada dete ode 10.000km samo da radi. Novac, mada mišljenja sam da većina zarađuje novac koji ne menja život iz korena (mislim da novac koji bitnije menja stvari je 2500$ i više) ali opet novac koji se kući ne može zaraditi. Gustina događaja - kao i što ste sami rekli život na brodu je 200 na sat i mislim da nema ista dva dana - koliko ste različitih dana povezali na kopnu?

I tu je možda i najveći problem, kada iz života koji je 200km/h ubacite u rikverc povratkom u matičnu zemlju, probajte to na kolima pa ćete videti šta se dešava sa mašinom. Smatram da se stvara određena varijacija blagog Vijetnamskog sindroma ili PTSD (post traumatic stress dissorder) ili ti post-traumatski stres. Znam dosta ljudi koji su otišli sa broda ili npr kao stjuardese i nisu se okrenuli. Bukvalno, posle godina rada skoro nikada ne možeš da ih čuješ da pričaju o tom životu ili egzotičnim mestima. Prethodne dve godine sam radio sa koleginicom a nisam ni znao da je bila stjuardesa u FlyEmirates 5 godina.  Jednostavno ona je tip osobe koja vrlo lako nastavlja dalje i ne razmišlja puno o takvim stvarima, niti o eventualnom povratku (imali smo dobro plaćen ali dosadan posao). Elem tu je i druga grupa ljudi sa PTSD-jem. Npr. ili moja bivša koleginica, koja je ostavila brodove ali se vratila vrlo brzo zato što jednostavno ne može normalno više da funkcioniše na kopnu. Ako ste ostavili posao na brodu npr. pre 2-3 godina a skoro i da ne prođe dan da ne pomislite u nekom obliku na brod upitajte se da li je normalno da posle toliko vremena ne pređete preko toga? Zar to nije postala opsesivna misao? Dobar deo ljudi sa kojima sam radio, a među njima ja prolazi tu krizu i ako sada imaju porodice ili državne poslove... Verovali ili ne plata na kopnu mi je za 100$ manja nego što je bila na brodu i to za upola manje radnih sati ali opet sam nezadovoljan i želim da se vratim.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile

I tu je možda i najveći problem, kada iz života koji je 200km/h ubacite u rikverc povratkom u matičnu zemlju, probajte to na kolima pa ćete videti šta se dešava sa mašinom. Smatram da se stvara određena varijacija blagog Vijetnamskog sindroma ili PTSD (post traumatic stress dissorder) ili ti post-traumatski stres.


Uf,jedva sam se izborila sa depresijom koja me je zadesila po povratku kuci.Ali ne depresija u smislu jao nije mi dan,smorena sam itd.Patila sam od teskog oblika depresije,ja koja sam ceo zivot bila srecna i pozitivna.
Sreca pa sam se sama izvukla iz toga,bez strucne pomoci,uz pomoc  odlicnih knjiga i jake volje da nastavim da zivim.


 Ako ste ostavili posao na brodu npr. pre 2-3 godina a skoro i da ne prođe dan da ne pomislite u nekom obliku na brod upitajte se da li je normalno da posle toliko vremena ne pređete preko toga?
Zar to nije postala opsesivna misao? Dobar deo ljudi sa kojima sam radio, a među njima ja prolazi tu krizu i ako sada imaju porodice ili državne poslove...
Verovali ili ne plata na kopnu mi je za 100$ manja nego što je bila na brodu i to za upola manje radnih sati ali opet sam nezadovoljan i želim da se vratim.

Skoro pa mogu da tvrdim,da kad bih imala ovde lep i sredjen zivot ,stalan ,siguran i dobro placen posao,brod bi ostao u mom secanju samo kao lepa uspomena,koju bih povremeno ozivela mozda nekim krstarenjem.
Nije brod kriv za "opsednutost",vec teska ekonomska situacija u zemlji,zivot nedostojan jednog zivog bica.
Enzo86,cime si konkretno nezadovoljan?

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Nista veliko i od zivotne vaznosti nisam uradila. Nisam se udala, nisam rodila dete i nisam postala milioner. A proletelo je za cas.

Jovana , skorz sam se pronasao u tvom postu, istog smo i godista, i razumem te.
Ali postoji razlog zasto si odlucila da se ne vratis, i do nekle verujem da nije sve samo splet okolnosti, odluka i tvog uticaja.

Za ove tri godine ,neki moji prijatelji su se znacajno ostvarili na  polju karijera, resili su neka zivotna pitanja, i ti ljudi su mi motivacija da uspem i ja.

Mozda, ali ti ne vidis sve, ne vidis sta se krije iza tih fotki sa letovanja na fejsbuku, ne vidis sta se krije iza osmeha i radnih mesta, ljudi otkrivaju i dele samo lepe stvari, one ruzne se kriju iza lajkova i instagrama....


Ja, na primer, znao sam da se necu vratiti iz par razloga, shvatio sam da mogu bolje, da postoji drugih prilika i bio sam spreman da pokusam.

Sta me je sprecavalo: rizik (u smislu gubitka dosta para), i strah od neuspeha.
Sa druge strane, sada kada se osvrnem jedino sto mi nedostaje jeste to lakse zblizavanje sa ljudima sa svih strana sveta, ta druga, lepsa strana brodskog zivota, izlasci u raznim zemljama itd. sve je to bilo zabavno, medjutim jako kratko i u odnosu na sve ostalo, zanemarljivo,
 i zrtvovati sve sto druga ''losija'' strana tog zivota sahteva od tebe, zdravlje, psihicku stabilnost, itd. zarad par krpica, par kafa u portovima,  i zurki u crew baru veruj mi nije vredno , nije ukoliko je jedino to sto te usrecuje, i ako nemas nekih mnogoo vecih ciljeva, da osnujes porodicu, pokrenes neki biznis, kupovina nekretnine itd. a da pritom nemas ni jedno drugo resenje.

Ja imam dosta prijatelja koji su i dalje na brodu i kad god ih pitam: ''jel se vracas'' , pa znas, ''mozda jos jedan ugovor da odradim i to je to'' evo ih na sestom vec, ocigledno da se neko vise bori i da imaju te ciljeve, uglavnom im se dan svodi na kabina - posao -kabina - spavanje pa sve iz pocetka, ali niko mi do sad nije rekao da je sjajno, super, cak sam primetio da su se znacajno psihicki promenili , da nekako vise nije to moj isti prijatelj koga sam video pre par godina, vec samo izbledela krpa, ispijen od rada, umoran sa ''par dolara'' vise u novcaniku i nadom da ce mu biti bolje nakon tog jos jednog ugovora, najgore od svega je sto ni on sam sebi ne zeli to da prizna.

(dobro ajde mozda sam sad jbg previse mracno to opisao) ali govorimo o stvarno teskim poslovima, kuhinja itd. Sa druge strane ljudi koji rade manje zahtevne poslove, mislim da je njima zaista OK. da oni mogu da iskuse taj lepsi deo i da se u tom slucaju ne bi razmisljao da li da se vratim ili ne.


E sad pazi, nazalost rodila si se u Srbiji i to momentalno znaci da si bar 50 % hendikepirana u smislu da nemozes nigde bez vize, obrazovanje je jednako nuli kao i sve nase diplome, a prosecna plata je nekom dzeparac.

Da nemam izbora, DA vratio bih se i promenio department koji mi odgovara ili bih gledao da to bude bolje kompanija sa boljim uslovima,  
u svakom drugom slucaju  ne.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Jovana osecam da si prava zena za mene ostavi mi broj u pp da  te nazovem  :-*

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile

 i ako nemas nekih mnogoo vecih ciljeva, da osnujes porodicu, pokrenes neki biznis, kupovina nekretnine itd. a da pritom nemas ni jedno drugo resenje.

Glavni motiv mi je pokretanje sopstvenog biznisa,brod mi nije bas jedino resenje,ali je bolje jer bih raspolagala sa vise para.Od normalnog posla u Srbiji sam digla ruke,tako da mi ostaje samo da pokusam nesto sama da radim.Druga opcija je dizanje kredita,ali tu postoji rizik od ne tako lepih posledica ukoliko biznis pukne.
Krpice i kafe po portovima naravno nisu nikakav motiv,samo sam navela da je to neka lepa strana koje te ispunjava dok si tamo,i cini da potisnes sav onaj svakodnevni stres i lakse prebrodis ugovor i stignes do krajnjeg cilja,koji je naravno mnogo iznad sopinga i provoda.

   U Srbiji imas uspesnu devojku-zenu koja je dosla do uspeha na 4 nacina :
1.Ima bogate roditelje
2.Ima bogatog decka,dedu,j*** se za lovu ,budimo realni ,toga je sve vise ,
3.Uspela je da se preko veze ubaci na neko dobro radno mesto  
4.Otisla je na brod ili negde preko  :)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Jovana osecam da si prava zena za mene ostavi mi broj u pp da  te nazovem  :-*

uuu ovaj forum se pretvara u neki dating site :-* lepo je kad se ljudi vole :D salu na stranu mislim da vecina ljudi koja dodje sa broda,a zivi u Srbiji ima kratak period da nadje neki posao ili nesto da ga ispuni(decko,devojka,porodica...),a oni koji dodju sa odlukom da nece nazad na brod,a ne znaju sta ce da rade kuci posle odredjenog perioda pocinju da premotavaju film i zele nazad na brod,jer im u sustini nije bilo toliko lose,zaradjivali su,putovali,isli na plaze,pili,nasli zanimaciju :-* nebitno sta ih je ispunjavalo,dobro im je bilo.ja sam radila sezonu 2008-e na Hr primorju,uzasno mi je bilo,samo rad bez trunke zabave,da li mi je to nedostajalo i da li sam htela da se vratim sl sezone...NE,nikada nisam ni pozelela nesto slicno da trazim. Tako da te razumem,Jovana,ratni druze :wave:

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Apropo price o sopinzima i avanturama po portovima,neko pametniji od nas je rekao :
"Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."
 :-* za ratnog druga