Author Topic: Zasto posle 3 godine želim ponovo na brod? (malo motivacije za buduce mornare)  (Read 22037 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Krpice i kafe po portovima naravno nisu nikakav motiv,samo sam navela da je to neka lepa strana koje te ispunjava dok si tamo,i cini da potisnes sav onaj svakodnevni stres i lakse prebrodis ugovor i stignes do krajnjeg cilja,koji je naravno mnogo iznad sopinga i provoda.
   U Srbiji imas uspesnu devojku-zenu koja je dosla do uspeha na 4 nacina : 1.Ima bogate roditelje 2.Ima bogatog decka,dedu,j*** se za lovu ,budimo realni ,toga je sve vise ,3.Uspela je da se preko veze ubaci na neko dobro radno mesto  4.Otisla je na brod ili negde preko  :)

Pa o tome i govorim, krpice, provod kao primer da potisnes stres, nebitan je primer, hocu da kazem jako malo je te lepse strane i da trebas sto kazu da ''izdrzis'' zvuci kao da odsluzujes zatvorsku kaznu a ne da radis. Jedan od razloga sto sam ja prestao jeste sto ne zelim da izdrzavam, zeleo sam da radim i da srecan odem sa posla i ujutro se opet vratim raspolozan.  :)  sto mi je i uspelo, Koja si pozicija bila?

btw. ja da sam zensko ja bih se opredelio za opciju 2 hahaha salu na stranu ja glasam da se vratis onda ukoliko imas cilj :)  ::yes::


Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Jovana osecam da si prava zena za mene ostavi mi broj u pp da  te nazovem  :-*
Pisem ti za koju godinu,a nadam se i pre,cim ostvarim svoje planove.Necu da se udajem dok se ne osamostalim,a ti ako si pravi,cekaces me do tad,eto stavljam te na test ,dokazi mi da si covek mog zivota  :rofl:

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
I ziveli su srecno do kraja ugovora ....  :D

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Blago tebi kada si ostvario to da srecan ides na posao i s posla,i jos uz to verovatno mozes sam da se izdrzavas i lepo zivis?Cime se bavis?
  Radila sam u  restoranu,buffet stw

Opcija 2. emituje se uzivo na tv happy  :facepalm:

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
eee to da li lepo zivim to je druga prica, ali se nadam u skorije vreme, hehe rekao sam da srecan idem na posao i volim to sto radim.
Zavrsio sam hotelijerstvo i gastronomski menadzment  F&B , time se bavim i planiram da preusmerim u potpuno drugom pravcu, ali pored toga imam jos 3 posla koje sam zapoceo iz hobija i planiram da nastavim dalje.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Cekam te i sada kada sam te docekao opet mora da te cekam, pa dokle vise??? :D


Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice

   U Srbiji imas uspesnu devojku-zenu koja je dosla do uspeha na 4 nacina :
1.Ima bogate roditelje
2.Ima bogatog decka,dedu,j*** se za lovu ,budimo realni ,toga je sve vise ,
3.Uspela je da se preko veze ubaci na neko dobro radno mesto  
4.Otisla je na brod ili negde preko  :)

Ovo sve vazi i za muskrace,samo izbaci broj dva, a i ne moras,ima ih raznih :)

Evo moj primer, nisam balavac blizu 30-te sam, zavrsio sam fakultet (nije da se hvalim da ne shvatite pogresno) i imao sam ok poslove u dosta ozbiljnim firmama koji su obavezno na odredjeno,gde ti ne mozes da racunas da si tu za stalno i eventualno neki kredit da uzmes ili slicno i kad pogledam zaradu na brodu i onu koju sam imao to ne moze da se poredi i kapiram da cu tu tavoriti dok se ne desi cudo.E sad da ne bih cekao da se cudo desi odlucio sam se na ovo. I imao sam dosta vremena da razmislim o svemu dok sam cekao na ukrcaj ali kao sto kazes nista se spektakularno nije desilo tako da ovo sledi kao logican korak.Ako cu izgubiti 8 meseci da vidim da li sam se za*****ao ili nisam ja mislim da nisam,videcemo... na kraju

u

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #22 on: 11/June/2015 »
Bas tako, bolje da se s vremena na vreme kad se setis da se jedes jer si pokusao i nije ispalo kako si planirao, nego da se do kraja zivota jedes pitajuci sta bi bilo da si malo skupio m*** i otisao i probao nesto novo.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Ja mislim da vise nema mesta pitanju da li otici ili ne ,iz prostog razloga sto vi niste ni na kakvom gubitku time sto ste tamo,cak naprotiv,na svim aspektima cete napredovati,napredovacete mentalno ,nadogradicete se sto je neprocenjivo,i naravno zaradicete novac,Nije to pitanje kupiti auto taj i taj i dati te i te pare,pa si u dilemi jbg ako ga kupis mozda ti se ne svidi ,a ako ga ne kupis ostace ti pare s kojima mozes nesto drugo.Ako odes na brod ,jedno znas sigurno,zaradices i putovaces,a ako ne odes isto znas sta ce biti-nista.Meni ne treba veci eksperiment od ovog koji traje 3 godine,u zemlji banana,gde sam samo zivotarila,ne kajem se sto sam,ali necu da se to nastavi. Veliki problem svih nas je sto uvek tripujemo da je nasa sreca tamo gde mi nismo,narocito na brodu kad smo,mislimo da se u nasoj zemlji desava nzm ni ja sta bitno,i da mi sve to propustamo i kivni smo i besni sto smo tu gde jesmo i sto "robujemo" na brodu.A ustvari desava se jedno veliko nista.   Jako je vazan nacin na koji posmatrate stvari,u samoj ljudskoj psihologiji cinjenica je da nam je mrsko sve sto MORAMO,a kada shvatimo da je to nesto sto mi sami zelimo i hocemo,i da smo tu jer smo tako odabrali,i da mozemo da se vratimo kad god pozelimo,stvari onda izgledaju drugacije .

Offline Enzo86

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Skoro pa mogu da tvrdim,da kad bih imala ovde lep i sredjen zivot ,stalan ,siguran i dobro placen posao,brod bi ostao u mom secanju samo kao lepa uspomena,koju bih povremeno ozivela mozda nekim krstarenjem.
Nije brod kriv za "opsednutost",vec teska ekonomska situacija u zemlji,zivot nedostojan jednog zivog bica.
Enzo86,cime si konkretno nezadovoljan?

Ovde sam nezadovoljan zato što npr. kompanija za koju sam radio (velika za naše uslove), je kompletno "rođačka" i to je jedini kvalitet koji se vrednuje. Npr. čovek koji je meni "upravnik"  ima preko 50 godina, nije uspeo da završi srednju za automehaničara (vodi se kao fakultetski obrazovan), radio je ceo život kao farbar/bravar, ne ume da komunicira sa ljudima, ne ume da rukovodi i što je najbitnije apsolutno loše radi svoj posao tačnije ne radi. Ja radim njegov posao a meni u ugovoru piše neka nepostojeća pozicija kako bi ispalo da on nešto radi. Iskreno za Srbiju primao sam lepu cifru, ali taj čovek koji se izdavao za upravnika primao je preko 2500$ što je blago rečeno frustrirajuće. Zamislite da neko za vaš rad prima enormnu platu godinama, a vi se stvarno trudite da date maksimum i to se vidi kroz poslovanje + plus u kompaniju sam došao sa svežim brodskim radnim navikama što je za ljude koji su, kroz celu karijeru, navikli na balkanski način rada bio kontakt sa vanzemaljcima i još taj pavijan uvek ima nešto da prokomentariše u vezi mog rada. Trebaš da budeš prilično tup da duži period trpiš to.

I druga i možda najbitnija stvar koja mi smeta je rutina, možda će vam biti smešno ali ja ne mogu da se setim cele jedne godine, pojma nemam šta mi se dešavalo u periodu 2012-2013. Evo iz petnih žila se trudim da se prisetim i jedino što se sećam je da sam gledao neki očajan alternativni film u KC Beograd. Mislim stvarno, da od jedne cele godine se sećam kako sedim u mraku poluprazne bioskopske sale i gledam neko slovenačko sr*nje, neke feministkinje/hipsteri suzu puštaju na najgori film ikada snimljen a ja u fazonu "jbt šta sam ja bogu zgrešio da zaslužim ovo?".  Bukvalno svaki dan mi je isti, osvrneš se i sve čega se sećaš je loš film, od 365 dana u godini, i nije nimalo prijatno kada tako život prolazi, nema tih novih stiuacija koje su na brodu svakodnevne. Na brodu je teže ali je drugačije... Mnogo drugačije.

Setio sam se i kako se zove film, "Sitna ptica" Daneta Komljena :D Potražite ako ste odlučili da na najgori mogući način bacite pola sata.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Upravu si potpuno,mislim razumem te,i mene ubija u pojam pasivan nacin zivota.Zasto 6 meseci ovde proleti za cas,a na brodu i ne bas tako,pa zato sto je u onih 6 meseci na brodu stala velika kolicina zivota,a u ovih ovde ravna linija,rutina ,svaki dan skoro isti.Na brodu se stvarno zivi punim plucima,i to ne samo u odnosu na nas iz slabo razvijenih zemalja,vec za ceo svet.   Dobro,ajde,nije Rusu  milijarderu koji ima sopstvenu jahtu,i njemu je zivot dinamican i uzbudljiv,svaki dan mu je drugaciji.    Ma preseci i trazi rehire,a tom auto lakireru se na**bi mame .Odradi par ugovora da te mine zelja,posle mozes i da otvoris nesto svoje.

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Ljudi mene interesuje,kad kazu ljudi stresan je posao,kakvi su to dani kad te psihicki maltretiraju??? Znam kako je bilo meni na mom prethodnom poslu,odje u svom gradu,ali me interesuje kako je to na brodu. I jos jedna stvar,kad kazu da progutate svoj ponos,kakve su i to situacije bile? Vidio sam takodje par klipova na YouTube-u gje konobari u restoranu pjevaju gostima i zabavljaju ih,jeli to mora da se radi li ne? Da li je to od broda do broda,ili samo do departmenta ? Hvala

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Za mene je dovoljan stres sto imam 5-6 supervizora oko sebe ,koji kao kobci vrebaju okolo i posmatraju svaki tvoj postupak.Ako im se nesto ne svidja onda krene da te smara,a ti se jedva suzdrzavas da ga ne oteras u tri lepe.Stresni su mi i dani kada ima vise posla nego sto ima inace,pa treba postici da obletis ,sa jos par kolega oko celog restorana i da u svakoj sekundi svaki putnik ima sve sto treba,da ne ceka dugo na pice,itd.Ma postoji milion situacija stresnih koji mogu da te zadese,od sefova a vala i putnika.Pricam o restoranu

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Hvala Jovana,dosta da mi makar priblizis,sto me ceka tamo. Ja sam u Bar,pa cemo vidjet kako je,ljudi kazu lakse je,mozda i manja plata nego u restoran,ali dobro. Znaci to je to,konstantno skakanje po glavi,pa kad uradis konacno da valja,oni nadju nesto novo,i tako u nedogled. A ovo pjevanje,jeli moguce da se i to radi?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
A ovo pjevanje,jeli moguce da se i to radi?

U baru nema toga. Samo u restoranima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)