Author Topic: Zasto posle 3 godine želim ponovo na brod? (malo motivacije za buduce mornare)  (Read 22222 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
A nije bas da idu okolo ne bi li ti nasli manu,vec hoce da budu sigurni da je u svakom trenutku sve savrseno,jer nikad ne znaju kada moze da prodje Ass.meterdi ili ne daj Boze meterdi,jer prvo ce njima da drze govor a onda i tebi.Imas debila koji bas i vole da se izdr*avaju a imas i normalnih likova,kao i ovde,u svakoj firmi.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #31 on: 11/June/2015 »
Najbolje je da probas da odes i osetis na svojoj kozi. Nikada ti niko nista nece docarati dok ne osetis iz prve ruke jer svako ima svoje ugao gledanja na nesto. "Izgubices" oko 6 meseci zivota ali ces cak i za taj mali period zaraditi u svakom smislu bogato iskustvo plus novac.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Da znate da otkako sam prosao intervju,prvo samo bio ushicen,covjece ja na brod,uvau...onda cujem price sa svih strana,a onda se i meni izdesavaju neke stvari,pa sam poceo da kriziram. I tako zadnjih mjesec dana sam htio pa i da odustanem od svega. Zamisljam sebe kako vec tamo radim,sta mi se desava,pogledam na sat vidim 21 15 i kazem sebi,covjece pa ti ces u ovom trenutku dok sjedis za kompom,da trcis 200kmh da zaradis koju paru i tako ,pogledam ujutro ustanem se u 11 i 30 i kazem,covjece na brodu ces u ovom trenutku da letis oko gostiju,a odje se izlezavas,aoooo kako ce tamo da mi bude vrh. Zasto ne nadjes odje nesto da radis za 300e,pa ces se snaci,za nesto bolje,+ radim privatno i iz svoje kuce,iz svog podruma,znam da uzmem taj minimalac mjesecni,sto je super,sa obzirom da nemam posao. I tako uvatim sebe da ubjedjujem da ostanem da nadjem bilo sto da radim. I onda rekoh sebi,alo probaj,pa ne drzi mi niko pistolj na glavu da me cera. Idem! Idem da izdrzim 3,4 mjeseca od 7,pa ako izdrzim ta 3,4 gledacu onda i cio ugovor. Idem da probam,da vidim to iz svoje perspektive,da osjetim na svojoj kozi,da vidim kako je to usluziti 1000 ljudi u jedan dan.Upoznavati 100 novih lica svake nedelje,obici lokacije,pa da ne znam kakav je oder tamo,oticu makar da zagrlim jedan put delfina. Idem da probam,idem da iskocim iz ove moje odvratne svakodnevnice,iz ovoga (nazalost)toksicnog okruzenja,u kojem se svi mi nalazimo. Idem za nekom novom energijom,da se promijenim,formiram kao licnost i ko zna mozda mi se bas i sve to svidi. Blagosloven bio ovaj forum,stvarno,sto bi cinjeli bez njega.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #33 on: 11/June/2015 »
Upravo to, svako me je potrebna promena a kamoli neka koja vodi ka necemu boljem. :)
Idi i ne osvrci se.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Jako je vazan nacin na koji posmatrate stvari,u samoj ljudskoj psihologiji cinjenica je da nam je mrsko sve sto MORAMO,a kada shvatimo da je to nesto sto mi sami zelimo i hocemo,i da smo tu jer smo tako odabrali,i da mozemo da se vratimo kad god pozelimo,stvari onda izgledaju drugacije .

Ovako često pomažem brodskim drugarima koji upadnu u krizu, objasnim im da NE MORAJU da budu tu, u toj kabini, NE MORAJU još toliko-i-toliko meseci da "robuju", NE MORAJU da odu sutra na posao. Vrlo je jednostavan i brz korak do potpune slobode - odeš do crew office-a i kažeš da hoćeš kući. I to je to, slobodan si čovek da odeš kući na ručak sa svojima.

Bitno je osloboditi se osećaja zarobljenosti. Treba stvari posmatrati kao vlastiti izbor i ne smetnuti sa uma da izbor uvek postoji. "Oćeš, nećeš, ne moraš".

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Pa upravo sam ja tako prebrodio krizu,pricajuci sam sa sobom. Niko me ne cera,idem da probam,ako mi se ne svidi vazda mogu kuci da se vratim. Pa nisam u logor nekakvi otisao. I nekako sam vec shvatio to kao nesto novo u zivotu sto zelim da iskusim da probam i kad budem tamo krizirao,kao sto ocu,sacekacu jednu cijelu nedelju i ako i dalje bude prisutna onda cu odustati,ali mislim da je sve to prolazno. Kad posle 15 dana teskog rada ti legne prva polovina plate,a umedjuvremenu si izasao u 1 port,pa reci ces daj jos ovih 15. Pa onda ponovo plata,ponovo izlazak u neki drugi port i covjek sebi vjerovatno kaze,aj kad sam izdrzao ovaj mjesec mogu i ovaj drugi,i tako sam sebe gura i prodju 6,7 mjeseci brze nego sto si se nadao.E sad,najgore je navikavanje na skucenost,na cimera,na sobu,na svakodnevnicu,hranu,pritisak....Psiha je glavni faktor...

A Prince,vidio sam nedje da si radio u IT na cruzerima. Mozes li mi reci,sva se treba da znam za najnizu poziciju u IT,da bih poceo vec sad da ucim o tome,pa za 7,8 mjeseci ako budem mogao da se spremim i da probam da se prebacim,koliko je to tesko ,da li se moze i na college sto naucit,koliko se cesto odrzavaju,jer me to stvarno interesuje. Hvala unaprijed.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Knight, ovo nije IT tema. Na ovome forumu, kao I na brodu, postoje pravila igre.
Hvala tebi unaprijed.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Izvinjavam se novi sam,pa se vec opustih,ne znam kako funkcionise. Znaci CEO odem na temu koju hocu i otvaram novi topic i to je to  jel?

Offline tigra

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Well I saw the english version in the site and there is now better way to describe this thing with the ships. And you know when you are young and dont have children and everything is fine - why not? Well thats why I am trying since four years(?!) with all kind of agencies, they were lying to me, there were some promises, some are trying to put you in the most miserable company, but you dont give up, you try and you try... and you know what - you dont miss anything when you are on board, for me - I dont have real friends here... well maybe one, but anyway, Every year I thought I will go onboard some ship - but no, here I am 29 almost 30, no ship, no children, no marriage, just a boyfriend, but we dont have enough money to marry and to have kids and to live "normal". Here for average person the salary per month is around 350$. THe job on the ship would help me to save some money, this year I found a way and maybe in couple of months I could work there, but ... And you know what - the most ugliest thing that the life could make to me is that my father died this year and then my stepfather died couple months after and now my mom says that if i go on a ship I will be a selfish person to leave her here... She is youg person, healthy and stuff but she says she dont want to live alone and I should stay here. So this is my life now, no people around (I wanted to work on ship to be surrouded be people, I love it), unemployed right now, no money, no kids and I should say bye to the dream of my life. 4  years goes in the wind.
So my thing is, if you want to do something just do it, before it is too late and your years are passing in front of your eyes with all the dreams ...
Sorry for the long post.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
The worst thing parents can do to their kids is to restrain them, to limit the choices in their life.

I'm sorry, but your mother is the selfish one.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #40 on: 12/June/2015 »
Bas kao sto kazes Prince, kako roditelji mogu da izdebilisu svoju decu to niko ne moze. Mene su moji donekle razmazili i zato imam tu zelju da odem na brod da se ostamostalim, budem svoj covek i radim ono sto mi se radi, kupim ono sto mi se kupuje bez ikoga da me osudjuje da li mi je to trebalo ili ne.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Супер је тема.  :clapping:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Meni bi najvise odgovaralo da sam posao u roku od 15 dana pa bih razmisljao tamo da li je trebalo da odem ili ne,a u medjuvremenu bih i zaradjivao :)

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile

I also think that your mom is selfish,but try to understand her,it's not easy to stay alone,you are the only person in her life.
When you go abroad you can send  some money to your mom,so she can enjoy life and maybe find someone for herself.
Where are you from?In Serbia, we also earn around 350$ per month,even less,and it's not enough even to cover the bills.

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile