Author Topic: Zasto posle 3 godine želim ponovo na brod? (malo motivacije za buduce mornare)  (Read 22115 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Exept for you,for you will be always how I say  :rofl:

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
  ::yes:: of course miss I`m your lover boy  :rofl:

Offline rudi

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Ja koliko kužim tebi se, stara moja, baš ne radi, a voliš ''sve što vole mladi''. Razmisli dobro i presijeci, onaj spika daleko je familija to vrijedi za oženjene i udane, imaš 25 godina, ja sam sa 29 otišao prvi puta, ostao sam 11 godina i sada mi ništa ne fali.... LP iz Zagreba

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Zasto posle 3 godine želim ponovo na brod?
« Reply #48 on: 19/July/2015 »
Jovana moram priznati da si se jako razvila u nacinu razmisljanja u zadnjih godinu dana od kad sam zadnji put citao tvoje postove, prije je bilo, ja zaradjujem, ja miss ja ovo ja ono.... svaka cast! :uzdravlje:

"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
So this is my life now, no people around (I wanted to work on ship to be surrounded be people, I love it), unemployed right now, no money, no kids and I should say bye to the dream of my life.

Are you doing any better? There is always a way.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Drunken_Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • I want to breathe the air of new places
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Staff Photographer
Jovana mozemo li znati kakva je sada tvoja zivotna prica 5 godina nakon pisanja ovog teksta?  b00/

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Gde su, šta rade autori postova sa ove teme?

Sva je prilika da ja više neću ići na brod. Moram da priznam da mi nedostaje. Ipak je to jedna velika avantura. Toliko nacija i kultura smo upoznali na brodovima da, meni se čini, takvo iskustvo nigde dalje ne bismo mogli da steknemo.


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
i ja se pitam... dosta prica je bilo ispricano do neke 2016, ovaj forum je cvetao tih godina i pre toga ... ehhh, dobri lepi dani... :/

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zanimanje za kruzere je naglo opalo ulaskom HR u Evropsku uniju, otvorila se mogucnost odlaska na posao posvuda u Evropi, iste ili bolje pare za daleko manje posla.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Zanimanje za kruzere je naglo opalo ulaskom HR u Evropsku uniju, otvorila se mogucnost odlaska na posao posvuda u Evropi, iste ili bolje pare za daleko manje posla.
Da. Tacno.
Evo i ovih dana agencije iz Hrvatske, cak i u ovom uslovima pandemije, raspisuju konkurse za Skotsku, Irsku, Nizozemsku.
Puno manje se radi, imas slobodne dane. Nema safety traininga, IPM i sličnih stvari. Možeš živeti zajedno sa porodicom. Svaki dan možeš do prodavnice, restorana, da prošetaš.
Inače nisam upoznao puno ljudi iz Hrvatske u hotel departmentu na brodu.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Inozemstvo je puno bolje sto se tice imanja normalnih uvjeta za zivot, to definitivno, iako s financijske strane na kopnu se puno teze napreduje, na brodu se relativno brzo dodje do pozicije sa 2500-3000$, puno mojih frendova je otislo u Njemacku i tu su place od minimalca 1300€- 1800€, (naravno inzinjeri, dr. Medicine i sl zaradjuju puno vise i na kopnu i na brodu) ovisno o mjestu zivljenja ako je negdje na istoku Njemacke jos se moze mozda ustediti cca 1000€ mjesecno, ali jug Minhen i veci gradovi jako tesko... iako je i to daleko bolje od uvjeta nasih Uhlje*istan drzava, pogotovo ako se ide u paru...

"It always seems impossible until it's done"

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Da ali brod je izazov...ne moze zivot na kopnu da se poredi sa brodom...starim,ostavio sam okeance,razmisljao o Nemackoj,i na kraju zavrsio na recnom brodu..nekako taj sistem rada mako radis malo kuci mi se vise svidja od kopna-radis celu godinu za jedan godisnji...vise slobode nakon robovanja,posetiti nove portove,upoznati jos ljudi...za sada ima jos puno toga da se prica nareenim generacijama,mislim da ,Boze zdravlja,dok god budem mogao da hodam ostajem na brodovima..svima zelim da im se snovi ostvare -za buduce pomorce-pa da citamo Vase recenice za par godina ovde..

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Rad na brodu svakako donosi vise uzbuđenja nego rad na kopnu. Putujes puno, vidis razlicite zemlje, kulture, upoznajes razne ljude...
Rad na brodu i rad na kopnu se u mnogo toga razlikuju, imaju svoje prednosti i nedostatke.
Ja sam isto navikao nekako na brod i baš da vidim koliko će da mi nedostaje nakon par godina.
Inače je rad na brodu, prema mom skromnom mišljenju, jedno jako pozitivno životno iskustvo i mogao bih da preporucim mladim ljudima da se upuste u tu avanturu.

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
@Jovana_Bg
Kad stanes i osvrnes se, ako nemas decu da sa njima putujes tada ti je uzalud vreme protraceno. Pa ne znam sta da si osvojila.
Jer na kraju, sve se svodi na jedno.  To je da li si istinski zivela onako kako bi zelela, ali po tvojem postu bih rekao da nisi. Da li zaista zelis na brod? Istinska sreca se skriva u samom nacinu penjanja na vrh planine.
U gradovima 100% sam siguran da je vecina ljudi nije srecno, zato i zeli da ode. Prvo dodju sa sela u grad, potom iz grada odu ko zna gde i ko zna kad. Potom bi da se vrate, ali i da ostanu tamo gde jesu, velika je to nedoumica ne znati sta hoces, prodju 10 godina kao nista, kazu bas je brzo proletelo.
Da li ste znali da u jednom danu sporije tece vreme nego u godini dana, nakon sutrasnjeg dana znas sta si, dokle si stigao, i dokle jos uvek mozes da ides, jer znas istnski sta hoces, imas cilj pred sobom, i nista te ne moze da spreci da gajis ciljeve prema kojem bi svaku svoju trunku energije usmerio ka njegovom izvrsenju. Lutati morima da zivis onako kako drugi hoce ponizavajuce je, ma bio i kapetan broda ti brod ne mozes da vozis gde ti hoces vec kako ti kompanija od tog lanca kruzera odredi da ides, i ne mozes da biras kad ces da se vratis i koliko da budes na brodu, jer pre nego sto i krocis, nogom na brod imas izbor da biras.
Sta su sva ta putovanja ono sto ti zaista jesi?
Mozes se opredeliti da odes, ili da ostanes ali uvek nastoji da budes srecan, i uvek koracaj siroko, tamo gde stanes hrast ce izrasti.
Tamo gde hodas, potok ce poteci.
Nisu sve pare ovog sveta bitnije, jer da se ne lazemo to je samo papir, prema parama sam ravnodusan, zaista jesam i oduvek sam i bio.
Zelim ziveti mirnijim i ispunjenijim zivotom, bez briga, bez stresa, bez zurbe, samo to i nista vise, samo to. Ali uvek postoji nesto vise od toga, da mi je bar imati bastu pokraj kuce, da mi je bar otici u kafanu po jos jedno pivo, jer, bice malo. Potrosice se, bojim se.
Da mi je bar samo otici na taj kruzer! Da mi je bar samo okustiti koju drzavu na kruzeru, da vidim i sveta malo a i kazu da se lepo zaradi, ali ne znati ono sta ce ti to, jer ako bi samo isao cisto radi cilja, onda odustani, jer za ciljeve trebas imati vise ciljeve kao naprimer, kad bi otisao na taj kruzer i video sveta tada bih naucio i engleski kako treba, bio bih vredniji za jednog jos coveka sto prica neki strani jezik, kad bih naucio engleski na kruzeru i bio npr u njujorku ili video kip slobode tada bih mogao bez problema da procitam one reci sto pisu na statui o kipu slobode, tada bih mogao i deci svojoj da kazem da i oni znaju.
Kada bih zaradio pare na kruzeru, stekao bih poznanstava, mogao bih naucim jos neki strani jezik. Tada bih kupio kolibicu na Zlatiboru i tamo gajio pecurke ali bih predhodno pre toga naucio sve o pecurkama i starom siru kako se pravi i pije vino.
Kada bih sve to uradio, tada bi mi bilo malo, jer kad bih bar kupio neka bolja kola ili napravio sobu za sina, tad bih bilo jos nesto vece.