Author Topic: Anthem of the Seas treba izbjegavati, ra?e pri?ekajte opening Harmonya  (Read 3031 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Dragi kolege,

Volio bih vam dati samo par savjeta ukoliko vam to moze kako pomoci.
Anthem of the seas je brod kojeg treba izbjegavati u sirokom luku. pogotovo oni koji idu na re-hire.. mozda za new hire to bude ok, ne znam, ali para nema ni za ljek a tu smo svi zbog para.
Ja u specialityu zaradim kao sto bi zaradio kao asst na allureu ili na manjim brodovima jos i vise.

Menadment je u k... brod vode rumunji, amdri new hire iz rumunjske isto tako i head waiteri new-hire-i.
Natjeravaju ekipu okolo i ispituju sta ove tri kante rade usred restorana... a ono upitnici iznad glave... pa reko gospodine to je tri bucket sistem... uzas uzas.

Vaš je izbor ali ako mozete rade pricekajte opening harmonya u petom mjesecu pa tamo.

eto.

pozdrav sa shi(t)pa

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: anthem of the seas savjet
« Reply #1 on: 24/December/2015 »
nije bas ohrabrenje, možda me upravo dočeka taj brod. sad, ne znam koliko je pametno odbijati taj brod ako me dopadne i kakve su posljedice toga.

Offline Cattaro

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
 Odbijanje se u svakom slucaju ne preporucuje. Ne obeshrabruj se tako lako, sefovi su tu do isteka ugovora kao i svi ostali, na brodu nista nije konacno a utisci su individualni. Gledaj to sa vedrije strane - veci brod, vise clanova posade, vise drustva, bolje zurke. Sem toga ko garantuje da na harmony nece biti losih sefova ili na bilo kom drugom brodu. Svaki ugovor je iskustvo vise, a posebno losi ugovori koji ostavljaju utisak da svaki sledeci moze biti samo bolji. Meni je npr prvi sef bio k****ncina neopjevana i treobao je da ostane do kraja mog ugovora.. razmisljala sam o otkazu jer je bio ne podnosljiv. Dva mjeseca kasnije dobio je transfer, a ja sjajnog sefa  :plovim:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Odbijanje broda je odbijanje posla. 'Ajde kasnije, sa iskustvom i karijerom, još i postoji mogućnost donekle da se bira, ali za prvi ugovor je to ili hoćeš posao ili nećeš.

A Cattaro dobro kaže: svako iskustvo je individualno i sve na brodovima je promenljivo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Da, ne treba brodove kriviti, oni su samo hrpe plovećeg željeza, a šefovi se mijenjaju, ja se sjećam da sam neke ispraćao sa veseljem, kao da sam dobio na lutriji  :banana:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Koji kog brod da me dočeka prihvatit ću ga, bio to Oasis, Allure, Anthem, Navigator ili neki stariji brod. Uglavnom, za Oasis i Allure slove da su najveci brodovi ikad, snimljeni su i dokumentarci, no dobro, to veseli putnike, mi smo tu da radimo, to je odma druga perspektiva i doživljaj.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Da, ne treba brodove kriviti, oni su samo hrpe plovećeg željeza, a šefovi se mijenjaju, ja se sjećam da sam neke ispraćao sa veseljem, kao da sam dobio na lutriji  :banana:

Za neke sam se molio da im se avion srusi... ostalih par stotina ljudi je kolateralna steta.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tek sad vidjeh da je Flavius oživio post iz 11-06-2015, svenkran je vjerovatno već završio ugovor i sad je u pola drugoga ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
a tko zna na kojem je brodu sad svenkran, javio sam mu se, ne odgovara nesto. vjerovatno se ubija od posla.

Anthem of the seas je brod kojeg treba izbjegavati u sirokom luku. pogotovo oni koji idu na re-hire.. mozda za new hire to bude ok, ne znam, ali para nema ni za ljek a tu smo svi zbog para.
Ja u specialityu zaradim kao sto bi zaradio kao asst na allureu ili na manjim brodovima jos i vise.

Ovo me malo zbunjuje. Kako to da na allureu zaradis vise nego na anthemu? Obadva su broda približno velika, s tim da je anthem noviji. znaci li to da je veci brod manja para i manji brod veca para? Ili da je svaki brod priča za sebe u smislu šefova, uvjeta rada i plaće?

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Cao ekipa. Je sefe imas pravo upola sam drugog ugovora i idalje sam na anthemu. Nista se nije promjenilo, para nema nigdje, prosjecni asistent waiter zaradi oko 1500 do 1700 dolara, tu i tamo neko ko je opasan tigar moze doci do 2000 dolara, radi se minimum 12,13h. Ja kao waiter svako vecer dodem do ILO od 14h jer se radi dorucak rucak i vecera. Portovi su takvi da se stize kasno, rucak se radi, a ako je rani port onda je to manje vise labadee ili coccocay di opet radis vani. Sve skupa je lose izorganizirano, nema rotacija, nema uopce znaka da ce ici na bolje. Dobra stvar ovog broda je sto smo mi tu balkanci stvarno ekipa, ima nas brat bratu jedno 40tak ako ne i vise. Svako vecer se topi tuga sto smo tu pa bude lakse. Cinjenica je da svi znamo za bolje brodove i "laksu" lovu. Ali ako netko dolazi ovako kao new-hire mozda mu ne bude toliko lose, a kad ode na neki transfer bit ce ne tigar nego zmaj :) eto pozdrav iz new jersia.

Flavius nisam dobio uopce tvoju poruku, inace bi odgovorio jer pokusavam svima odgovoriti koliko god stignem. Nije da se ubijam od poruka al kad dobijem odgovorim hahaha.
Ne postoji pravilo di se zaraduje vise. Svaki brod je koncept za sebe, koliko se daje iz poola to zavisi od broja ljudinkojinrade na brodu, povucenih gratuitija i naravno menadmenta. Znaci anthem ti je brod po kojem se secu 2 metrodia, 2 windjamer menagera, amdr imas bar 15 na brodu, 2 msi a. To je ovdje presmjesno. mada sad su platili porscheu da napravi neka mjerenja ne znam ni ja koliko miliona to je sve iz poola broda, a to sve mi osjetimo na svojim ledima. Galley je u ku*cu totalnom, brod nema provision area za 5 dana kruzeve a radi ih 12, 14 dana, zadnje 5 dana se crvenis i sta god gost naruci ti govoris da nema, a na kraju kad treba dat rejting bolje da ga ne dobijes. Kazem ti brod kao brod je dosta los, ja sad vjerojatno idem na ovation u Kinu malo, isti brod, ista banda, ali losije mi nemre bit idem malo vidjet kinu i australiju a onda ako se nesto ne promjeni kartu u jednom smjeru za kuci kupujem. Ti vjerojatno dolazis 15.01? Nakon blackouta?

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Flavius nisam dobio uopce tvoju poruku, inace bi odgovorio jer pokusavam svima odgovoriti koliko god stignem. Nije da se ubijam od poruka al kad dobijem odgovorim hahaha.
Ne postoji pravilo di se zaraduje vise. Svaki brod je koncept za sebe, koliko se daje iz poola to zavisi od broja ljudinkojinrade na brodu, povucenih gratuitija i naravno menadmenta. Znaci anthem ti je brod po kojem se secu 2 metrodia, 2 windjamer menagera, amdr imas bar 15 na brodu, 2 msi a. To je ovdje presmjesno. mada sad su platili porscheu da napravi neka mjerenja ne znam ni ja koliko miliona to je sve iz poola broda, a to sve mi osjetimo na svojim ledima. Galley je u ku*cu totalnom, brod nema provision area za 5 dana kruzeve a radi ih 12, 14 dana, zadnje 5 dana se crvenis i sta god gost naruci ti govoris da nema, a na kraju kad treba dat rejting bolje da ga ne dobijes. Kazem ti brod kao brod je dosta los, ja sad vjerojatno idem na ovation u Kinu malo, isti brod, ista banda, ali losije mi nemre bit idem malo vidjet kinu i australiju a onda ako se nesto ne promjeni kartu u jednom smjeru za kuci kupujem. Ti vjerojatno dolazis 15.01? Nakon blackouta?

Zbunio si me malo sa ovim brodskim pojmovima :O Ja se tek spremam ici na brod, znam neke osnovne informacije. Mozda za 15 dana ili 30 dana mi stigne poziv za ukrcaj. Stalno saljem mailove agentima, dosadjuem malo, ali svaki put mi govore da se strpim. Proslo je 2 mjeseca od glavnog intervjua, s tim da su uletili bozicno-novogodisnji praznici pa se sve to malo oduzilo, no nebitno sad.

Sto je to windjammer? Što je to pool (bazen -eng) u brodskom terminu? Sto je to blackout? Sto je to provision area?

Galley je kuhinja, ajde to znam ;)

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile