Author Topic: Cabin Steward. Vi ste 13. prase, svako vam naredjuje i na vama se izdr#ava ..  (Read 8274 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Mariovrbas, samo guraj koliko možeš, želim ti svu sreću balkansku :)
Znate šta se meni juče desilo... Zvali me iz G&P... još sam u šoku...
Valjda su se još neka sranja dešavala na mom brodu pa su odlučili da me nazovu i pitaju za moju stranu priče jer očigledno da nije bilo do mene...
Ja na kulturan i fin način objasnila šta je bilo, iako mi je na vrh jezika bilo jedno bar stotinu uvreda za sve strane ali sam ostala dosljedna svog odgoja i kulture...
I pazite sad : Ponudili mi posao za sljedeću sezonu  :pad:

A sad vi skontajte hoću li ići ili ne  oT

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Cestitamo  :clapping:

Kad je ukrcaj?  ;D

Offline mariovrbas

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Cao drustvo opet sa neplanskog Urlauba, raspustili su nas na 19 dana ybog navodno otkazanog kruza nekih Rusa, interesantno je da Mozart sad plovi jos jedan kruz, ali gle cuda sa posadom Emerald sun i njihovim gostima, u pravcu Holandije..... Cudna prica, od samog starta, u proteklih mesec dana HM je nekoliko puta drzao sastanke sa posadom u vezi ovog prekida, te bice, ter nece, te nedelju dana, te tri, ma vise niko nije znao nista cini mi se, svaki dan nove info, vrlo neobicno, ponudjeno nam je doduse da nam nadju plasman na druge brodove u ovom periodu, ali sam se ja sa jos dosta mojih kolega odlucio na put kuci i neplacene dane, bas iz razloga tog cimanja, te ovako, te nije, te bice ovo, ono, reko ja njima odo kuci, pa me cimali i sefovi i HM sto ne idem na drugi brod, u fazonu dobar si ti to mozes,  bla, bla, i tako dalje... Inace imali smo prva dva kruza sa Austrijancima, super prosli, ja sam za 2 nedelje imao preko 500e baksis, grupni plus personal, a onda dosli Kinezi, majko mila,  posla oko njih da se polomis  a tip smesan... Sve u svemu guram, sad je dosta lakse, nema vise cimanja, atmosfera na brodu je opustena, ne vlada vise ni bog zna kakva disciplina, i tako, guli se, kraj bi trebalo da bude pocetkom oktobra.. Hahaha, sad vidim York da su te zvali, tako ide, umesto da drze ljude koji govore Nemacki i  Engleski, jer imaju ozbiljnih problema sa radnom snagom jer jezik bukvalno natucaju, sad su te se setili.. Naravno da neces otici, ja prvi ovu kompaniju nikom ne preporucujem, sem ako je prvi ugovor ili ako se bas nema gde drugo, ima i drugih, a sa znanjem Eng i Nem ima i mnostvo drugih opcija. Necu da kazem nista, jer meni trenutno nije tako lose,uslo se u semu sto bi se reklo,  nije ni nesto posebno tesko, al opet ajde za prvi ugovor moze da prodje... Veliki pozdrav za ekipu sa foruma......

Offline adi33

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Ako mogu da se nadovežem na ovu temu,
lično iz svog iskustva znam kako stvari stoje na G&P kompaniji.
Kako iz ličnog i iskustva nekoliko prijatelja koji su poslije mene radili na istoj.
Čak i glavni Chef na Scenic brodu Opal je dao otkaz jer nije mogao da nametne svoj ritam rada u kuhinji jer se toliko radnih sati nakupi da kaže da je plaćen po satu isto bi i zaradio da radi u fast foodu.
Svi mi ne možemo da razumijemo kako to da nas ignorišu ljudi na riječnim brodovima koji su u raznim radnom segmentu slabiji od nas i ne prihvaćaju našu dobronamjernost .
Ja sam to shvatio da njihov posao a posebno Mađara njima dodje kao bilo koji posao koji se mora raditi a dok se mi za isti morali odricati raznih ugođaja da bi posao na brodu uopšte dobili.

Ja sam nakon 2 ugovora na 2je različite kompanije odlučio da se vratim na okeanca i da se ne blamiram sa primitivcima, jer si sa  primitivcima kompromitiran svaki ne dan nego skoro  svaki sat na riječnom brodu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
If you have to use quote, quote properly ..  :rtfm:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline uki

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Pogledao sam starije teme u kategoriji riječnih brodova. Vrlo slična iskustva su pojedinci imali još 2010-e.
Očito ne postoji interes da se stvori zdrava atmosfera među radnicima.
Koliko god se piše da je teško na prekooceanskim kruzerima, tamo se ovakve situacije sa dominacijom jedne nacije među radnicima ne bi mogle događati.


Sefe,  nisi bio na Norwegianu... NCL 60% filipinaca, niko te ne ferrma i prica se samo tagalog, engleski samo ispred gostiju i to ne uvek....   :nono: :tuctuc:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To je svugdje tako, I po meni nije ni priblizno problematicno kao ostale stvari, koje je u grupi od 8 radnika puno lakse uociti nego u grupi od 300 na velikome kruzeru. I srazmjerno teze otrpjeti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)