Author Topic: "Muškarci" koji pla?u na brodu  (Read 29455 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
"Muškarci" koji pla?u na brodu
« on: 13/June/2015 »
Nisam siguran koliko je pametno da otvaram ovu temu, šta korisno može iz nje da proizađe, ali sam pomalo razočaran i začuđen sve češćom pojavom da muškarci na brodu plaču (za kućom, roditeljima itd). Evo, ovih dana se i na forumu dvoje-troje muških osoba izjasnilo da su plačljivci.

Možda to ima veze sa ukidanjem služenja vojske, možda ne; možda ima veze sa lošom ekonomskom situacijom kada mlad čovek nije u stanju da se osamostali na vreme (mada bi po meni u tom slučaju trebalo da ima razlog više da bude odlučan, da ima želju i potrebu da se roditeljima skine sa grbače, a ne da sedi kod kuće i ručka mamin pasulj).

Ali šta god da je u pitanju, moram ovo reći:
Bože, ljudi, koje ste vi pi*ke.

Za žene delimično i razumem, zbog tih njihovih PMS-ova i čega već, koji im sje*u unutrašnju hormonsku & logičku ravnotežu, one umeju da plaču i u normalnom okolnostima bez ikakvih razloga, ali zašto muško da plače? Za maminom suknjom? Maminim ručkom? Maminim džeparcem? Opranim gaćama u maminoj veš mašini?

Jeste li ikad bili van kuće (bez roditelja)? Živeli negde samostalno? Bili na nekom izletu? Letovanju? Na pecanju? U vojsci? Studirali u drugom gradu? Radili u drugom gradu? Stvarali svojom rukom? Bili odgovorni za sebe?

Da li je moguće da je odrasla osoba toliko vezana za mamu i tatu da plače kad se odvoji od njih?

Ne razumem.

Po meni je za odraslu zrelu osobu normalno da je samostalna i nezavisna. Još treba da bude radost odvojiti se, biti svoj, stvarati nešto svoje, biti ponosan, sposoban, razvijati se, suočavati se sa nevoljama i rešavati ih...

Šta je tih 6, 8 ili 10 meseci? Ništa. Kraće od nekadašnjeg vojnog roka. A još se može odustati bilo kada.
A oni plaču...

Brate, to je život. Napuštaš roditelje i stvaraš nešto. Od tebe se to i očekuje, ma ti bi sam od sebe to trebalo da očekuješ, zato si se i rodio. Odrastao si. Svoj si. Muško si. Domaćin. Glava. Alfa. Otac. Lovac. Drvoseča. Ratnik. Izviđač. Majstor. Graditelj. Testosteron. Logika. Snalažljivost. Preživljavanje. Ti si onaj koji otkriva i osvaja nove zemlje, otkriva i osvaja nove žene. Koji k* plačeš?!

Normalno da je težak trenutak rastanka i prvi dan "tamo negde" u novoj nepoznatoj sredini, ali od tog momenta pa nadalje ti si svoj čovek. Nezavisan, ponosan i jak. Kreiraš svoju svakodnevnicu, svoj svet, svoju hijerarhiju prioriteta, piramidu ljudi i odnosa sa njima, svoj stav, svoj položaj, svoju sliku, lupaš šamare, krčiš sebi put, krotiš divljinu, gaziš i pomažeš, okupljaš čopor, zavodiš i odvodiš u krevet, zauzimaš se za nekoga, doživljavaš i spoznaješ. A pre svega - odgovoran si za sebe. Da li je to to što vas plaši? Odgovornost? Kad te niko ne vodi za rukicu i ne obezbeđuje hranu, nošu i krevetac? (PS Na brodu su ipak obezbeđeni hrana, noša i krevetac, što je opet samo olakšavajuća okolnost, imate značajne brige i stresove manje od samostalnog čoveka na početku svog puta na kopnu.)

Da ne bude zabune, nisam ja nikakav alfa mužjak, odvaljen od stene - ja sam mršavi ćoravi intelektualac koga ne zanima fudbal, ne bih bio nešto posebno produktivan drvoseča itd. ali muškarac mora biti odlučan i čvrst, kakvo bre plakanje za mamom, ej?!

Šta je taj brod? Gde si to otišao? Šta se to strašno desilo?
Ništa.
Samo si izašao iz svoje comfort zone. To je sve. Sramoto slinava.

Ali dobro. Izašao si. Svojom voljom.
Dobar početak. Ne brukaj se dalje.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #1 on: 13/June/2015 »
Dobro prince...u pravu si dobrim dijelom, ali ja mislim da tu nema nista lose da se covjek zaplace, smatram takve ljude da imaju dusu.
Takodje moramo priznati da svako voli svoju domovinu, grad, majku oca sestru curu tetku druga...
Svi bi mi bili daleko sretniji da mozemo ovde nesto ostvariti (ex Yu) ali je*i ga kao sto kazes zivot je surov i to tako mora biti.
Ja imam strah samo da ne okinem na aerodromu kad me budu ispracali moji, i da budem iskren https://www.youtube.com/watch?v=D-qnNZkJgoI uz ovo mi malo fali u kafani.
Ili sto bi Hakala rekao u pjesmi "Isplaci se, bice ti lakse". Anyway, ne osudjujem.  :crying:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #2 on: 13/June/2015 »
Ne znam kako Srbija, ali u EU, Hrvatska je po starosti onih koji napuštaju mamu i tatu na samom vrhu.
Takav je valjda mentalitet ljudi kod nas.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #3 on: 13/June/2015 »
 :clapping: :clapping: :clapping:
Bravo Prince, odlican post, ovo bi trebali procitati svi, previse je muskaraca danas koji nose suknju...

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #4 on: 13/June/2015 »
U pravu si prince 100%. Ako momak od 24-5-6 godina place zati sto nece biti sa svojima koji mesec po meni to nije normalno. Ljudi ja sam svoje napustio sa 15. Citavu srednju sam ziveo sam, a evo i nakon srednje kad radim i sam sebi obezbedjujem sve sto mi treba. I u ovim uslovima svoje ne vidjam po 8-9 meseci a ni nakon 6 godina nisam pustio duzu ili pao u depresiju ???

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #5 on: 13/June/2015 »
Zasto je po defaultu muskarac koji place automatski pi**ka? To je tako kad gledas povrsno,po meni je daleko hrabriji i normalniji,onaj koji nema problem i da zaplace,kada situacija stvarno nalaze,naravno ne kada place za svaku sitnicu,nego onaj koji se jede u sebi ali se folira samo da bi ispao alfa muzijak .Bar nema komplekse .

Btw,bojim se da i bez tog ne plakanja,zene ipak malo vise vole ove sto teze ka drvosecama,nego intelektualce :D Ne pricam u svoje ime,vec to je moje neko zapazanje

Ma nebitan je brod ovde,ova tema je na globalnom nivou.

I bas me zanima jedna stvar,pitanje za princa ;Da li si ikada u zivotu bio tolko sje*an,da su suze same krenule ?I ako jesi, da li si plakao,i pustio da to izadje van,ili nisi samo zbog stava da su suze za p****?

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #6 on: 13/June/2015 »
Treba nekad čovek da se isplače jer se lakše oseća a i nakupe mu se svakakvi problemi u glavi i ili će biti da plače ili će se istresti na nekom drugom ko nema veze sa tvojim problemima (onda je bolje prvi slučaj).
To plakanje za napuštenim domom gde si živeo sa roditeljima koji su sve stariji i uglavnom sve nenormalniji, gde si živeo u skučenom prostoru bez privatnosti, sabirao se da li ćeš imati sutra za hleb ako ti se pri povratku sa posla prijela gurmansa pljeskavica zalivena tamnim ledenim pivom ili koka kolom itd, mi nije jasno jer se ja prvi nalazim u takvoj situaciji i brod vidim kao jedinu mogućnost da prekinem taj depresivan i oskudan niz nedelja, meseci a i da se osamostalim, budem svoj čovek i "pravo" muško. Da mogu da stvorim nešto i jednoga dana da kažem, ako bude sreće, svojim unucima da sam sve to sam zaradio od svojih deset prstiju.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #7 on: 13/June/2015 »
A *ebem mu lebac... Ne ide se negde za stalno. Nije čak ni godina kao što kažu u toj pesmi sa linka.

Šta je trebalo da rade ljudi pre pojave interneta, pre telefona na brodovima? Sad se sa svima bilo kad može ispričati, čak i videti. (naravno, ne kažem da to može zameniti susret, zagrljaj itd. ali koliko je samo lakše zar ne?)

Mnogi duže čekaju da odu, nego što budu na brodu. Nije da ih je neko spakovao preko noći, pa poslao na dalek put.

OK, svakako da su sam rastanak, put i prvi dani u tuđini puni emocija, stresa i preispitivanja, ali da se ta plačljivost i kenjkavost razvlače... to po meni nije zrelo ponašanje. Posle tog početnog "šoka" moraš se "sastaviti", nešto nisi dobro uradio u svojoj glavi ako često/dugo plačeš, ako si depresivan i zapravo nesrećan.

Kući se brzo vraćaš, znatno brže u odnosu na mnoge druge varijante gastarbajterskog odlaska u svet. Srešćeš gomilu zemljaka. Bićeš sa gomilom ljudi u istoj situaciji. Nije da si negde izolovan u nekoj Zambiji.

Muško si. Kome ćeš sutra biti snaga, inspiracija i oslonac, ako prvo sebi ne možeš?

Evo kako sam ja svoj prvi ugovor "podesio u svojoj glavi". Samohrana siromašna majka me je podigla u čoveka. Nigde nikog nema osim mene i ništa svoje nema, ceo život, zdravlje i crkavicu od zarade je podredila meni da od mene bude nešto i da uspem više od nje. Misliš da sam cmizdreo kad sam otišao na brod? Nisam. Bio sam ushićen, jer sam znao da nešto mogu da učinim za nju! Prvi deo prvog ugovora sam radio da joj ispunim san da svoju penziju provede u svojoj kući, u svom miru i tišini daleko od svih. I kupio sam joj kuću od tog rada na brodu. Umesto da slinavim za mamom, ja sam bio inspirisan da joj pomognem da ostatak života provede u miru koji je zaslužila.

Nakon toga sam se posvetio sebi. Još manje razloga da plačem, stvarao sam nešto za svoju buduću porodicu.

Umesto da plačete, učinite nešto za te ljude koje volite. Budite inspirisani. (naravno da niti će svakom trebati, niti svako može da kupuje kuće, ali uvek ima nešto, neki način da se pomogne, zahvali, usreći)

Pare nisu proklete i stare majke neće biti bolesne kada se vratite sa broda, 'ajmo bez patetičnih kafanskih pesama. Stvarate nešto, svojim radom i znojem. Za sebe i druge. Ko zbog toga plače je debil. Neka plače onaj ko sve napusti, ode, radi i sve potroši na gluposti.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #8 on: 13/June/2015 »
Ma većina ne shvata da ti roditelji neće biti doveka živi i da si na kraju iprak prepušten sam sebi.
Bolje se što pre navikni da zavisiš samo od sebe nego kad budeš konjina od skoro 50god pa znaš na kraju samo za flašu da se uhvatiš ispred lokalnog dragstora.
Ja jedva čekam da me pozovu da odem na brod da radim i za ovim ovde životom nemam uopšte šta da žalim kada živim kao pseto.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #9 on: 13/June/2015 »
Bravo, Prince!  :wave:
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #10 on: 13/June/2015 »
Odgovor za Jovanu, a i mnoge koji će u ovom "protestu" protiv plakanja misliti da pričam protiv emocija ili generalnog iskazivanja slabosti, imanja duše, srca itd.

Poenta je - šta je razlog plakanja na brodu?
Otišao si svojom voljom, valjda da iz nečeg goreg, sa nekog dna, iz neke tmine i sivila i ograničenja, sputanosti, nemogućnosti... postigneš nešto bolje, da vidiš neku svetlost. Svojom voljom, ponavljam. Imaš neki cilj - idem zbog toga, to vredi, zbog toga to radim. To ću postići. Ostvariti. Zaslužiti. I onda plačeš kad upravo to radiš? Pfffff...

Zato pitam te ljude, jesu li ikad bili van kuće bez držanja za maminu suknju? Treba da si samostalan i sposoban da svojim rukama stvaraš, da se odričeš, da se žrtvuješ, da i trpiš, ali da napreduješ, da svaka prepreka bude stepenik ka nečem boljem i da posle zbog tog nečeg teškog budeš zahvalan što si tu gde jesi i što imaš dalju perspektivu.

Dobro, rasplinjavam se... da se vratim temi.

Neka muškarac plače, plakao sam i ja, nije poenta u tome, nego ne treba da plače što je otišao od mame. E, TO ne treba. On i TREBA da ode od mame!!! I prava mama i treba tako da ga vaspita i da ga "gurka" iz gnezda kad mu krila ojačaju, da ne bi od njega pravila nesposobnog debila.

Jovana, moj stav nije da su suze za pi*ke, niti da su muškarci koji plaču pi*ke. Da, imao sam situacije kada sam bio toliko sje*an da sam se dooobro izridao i more suza prolio. Ne samo takve ultra-dramatične situacije, ume oko da mi zasuzi i na neku scenu na filmu, i na neku situaciju sa životinjama, decom, nemoćnim ljudima. Nisi dobro razumela moje razloge pokretanja ove teme.

Offline Frajla

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #11 on: 13/June/2015 »
Procitah sve i nemam ja tu mnogo da sta pametno da kazem,ali realno vise sam puta bila svedok da muski rod vise kvasi oke nego zenski ... to je od coveka do coveka,svi smo mi emotivci,svako na svoj nacin,i koliko puta receno-niko nas nije terao da idemo tamo,to smo sami izabrali...
Iako je na obali bezbednije,više volim da se borim sa talasima...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #12 on: 13/June/2015 »
Hehe, Frajla, konačno i ti da izađeš na svetlost dana. ;D
Čestitam na prvoj javnoj poruci. :uzdravlje:

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #13 on: 13/June/2015 »

Evo kako sam ja svoj prvi ugovor "podesio u svojoj glavi". Samohrana siromašna majka me je podigla u čoveka. Nigde nikog nema osim mene i ništa svoje nema, ceo život, zdravlje i crkavicu od zarade je podredila meni da od mene bude nešto i da uspem više od nje. Misliš da sam cmizdreo kad sam otišao na brod? Nisam. Bio sam ushićen, jer sam znao da nešto mogu da učinim za nju! Prvi deo prvog ugovora sam radio da joj ispunim san da svoju penziju provede u svojoj kući, u svom miru i tišini daleko od svih. I kupio sam joj kuću od tog rada na brodu. Umesto da slinavim za mamom, ja sam bio inspirisan da joj pomognem da ostatak života provede u miru koji je zaslužila.

Nakon toga sam se posvetio sebi. Još manje razloga da plačem, stvarao sam nešto za svoju buduću porodicu.

Umesto da plačete, učinite nešto za te ljude koje volite. Budite inspirisani. (naravno da niti će svakom trebati, niti svako može da kupuje kuće, ali uvek ima nešto, neki način da se pomogne, zahvali, usreći)

Pare nisu proklete i stare majke neće biti bolesne kada se vratite sa broda, 'ajmo bez patetičnih kafanskih pesama.
Sve je ovo 100 % realno,ovo je jedini ispravan ugao gledanja.Pa i ti isti roditelji,koliko god da im deca nedostaju,srecni su sto su negde tamo gde mogu da nesto urade sa svojim zivotima,i srecni su sto su im se deca spasila od ove jadne drzave.I jeste 6 meseci realno kratak period zivota,al bas bas,ovde proleti dok se okrenes,za cas. Ali ja bas imam zesci problem kad su moji u pitanju kad sam daleko od njih,i to me je mozda dosta i kocilo i uticalo na to da ne nastavim s brodom,a evo sad zelim opet da idem.Konstantno imam crne misli i nerealan i nicim izazvan strah dok sam tamo,vezano za njih,da ce im se nesto dogoditi a ja sam daleko od njih,i jos se unapred osecam krivom sto sam otisla,a da im se hvala Bogu naravno,nista lose ne desava.I tako,imam opsesivne misli ,sta ako im se nesto dogodi,jer realno ,nikome preko 20-25 godina ,roditelji nisu bas u cvetu mladosti,a svaki covek koji predje 50-tu ,ulazi u malo riziciniji period zivota.Razmisljam "sta ako im se nesto dogodi,nikad sebi necu oprosti sto nisam onda sto vise bila sa njima dok sam ih jos imala ",eto moje paranoidne misli.Uzas. Sta ce biti samnom kad postanem majka tek..

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #14 on: 13/June/2015 »
Ne možeš ni tako da gledaš, pre ili kasnije ćete se razdvojiti a bolje pre kad si u godinama i jači sa živcima da možeš da vodiš život onako kako ti želiš.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.