Author Topic: Mercy Ships - The Africa Mercy - Hospital Ship (Volunteer positions available)  (Read 3310 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Nisam siguran gde da smestim ovu temu, tako da se nadam da ce joj Sef naci bolje mesto.

Iducega leta ili krajem godine planiram da se prikljucim brodu Africa Mercy kao volonter (po oko mesec dana, tokom odmora, kako mi druge obaveze dozvole).

Radi se o brodu-bolnici koji je baziran u Africi i radi na misionarskom principu. Posadu cine volonteri koji provode na brodu od par nedelja do par godina.

Istina da je ovo forum za ljude koji traze placeni posao na brodu, al eto i jedna ideja za vas veterane koji bi mogli da doprinesete jedoj ovako lepoj misiji, a da usput provedete vreme u Africi i steknete neka nova iskustva. \\

Oni uvek traze volontere, tako da bi i za nekog pocetnika ovo mogla biti pocetna stanica za ulazak u pomorsku industriju. Za hotel departmant je lako otici na kruzer, al za tech npr. je to ipak malo teze sa kopna. Neko vreme odradjeno na ovom brodu bi moglo da vam bude dovoljno za pocetak karijere na moru.

Na sajtu pise da troskove avio karte snosite sami, al to se moze dogovoriti sa njima, ako predstavlja problem.

vise info na: https://www.mercyships.org/


No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pohvalno. Ne znam kako drugi, ali ja se ne bih Africi približavao bez kalašnjikova i 16 okvira.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Sefe al' si skeptican "Kao moja mati"...  :giggle:

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Zanimljivo . Hvala kolega . Dobra ,prije svega humana ideja . Ja cu da ozibljno razmislim .
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Sta znam. Videcemo kako ce ici to uklapanje sa mojim rotacijama. Verujem da Afrika nije idealno mesto, al idem na srecu.
Svaki odmor potrosim gomilu novca, a cesto ne znam ni na sta je otislo. Resio sam da probam, mozda ce ovo biti bolji nacin da se potrosi lova, a i da se nesto fino uradi.

U svakom slucaju, ovaj odmor imam bukiran kurs u Amsterdamu i nekoliko kurseva + ETO CoC ispite u Splitu, tako da nista od Afrike. Mozda tek tamo iducega leta...

Vise cu pisati o tome tada, nadam se...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
gde god sam bila protekle godine morala sam da odgovorim da li sam isla prethodno u Afriku oT?
neka hvala
paranoicni Amerikanci da me posle stavljaju u neke izolacije  :hmm:
#ebolaitakoto

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
gde god sam bila protekle godine morala sam da odgovorim da li sam isla prethodno u Afriku oT?
neka hvala
paranoicni Amerikanci da me posle stavljaju u neke izolacije  :hmm:
#ebolaitakoto

Nisam razmisljao u tom pravcu... Srecom ja ne idem u USD, ukrcavam se uvek u Australiji, tako da cu proveriti jos jednom koji je postupak ako stavim YES na taj formular...

Australijski formular isto tako pita "Have you been to the Caribbean?", pa ne verujem da ce to ikoga spreciti da plovi do Kariba.

Al dobro. Potpuno te razumem. Postoji 100+ humanitarnih organizacija i na ispod 100km od kuce, tako da ako neko hoce da volontira, nacice nacin i bez Afrike. (Ja sam volontirao od skolskih dana, tako da znam sta pricam).
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced