Author Topic: "Muškarci" koji pla?u na brodu  (Read 30391 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #90 on: 01/January/2016 »
I žene se počupaše... :rofl:
:uzdravlje:

Taman posla, nema cupanja vec samo sukob misljenja, sto se mene tice. Ja savesno radim svoj poso, ponosna sam na njega i trudim se da ga obavljam najbolje sto mogu i vidim ga kao jedini smisleni posao koji sam do sada obavljala i koji mi se finansijski isplatio i necu da dozvolim da mi neko degradira nesto cime se ja ponosim. A to sta drugi ljudi misle o njemu, pogotovo oni koji ga ne obavljaju, zaista je besmisleno i degutantno da ga komentarisu. Zamisli kad bi svaki praznoglavac ovde iznosio svoja vidjenja nekog radnog mesta bez toga da zna sta je zapravo opis duznosti ili bez toga da radi isti.Vidis sa strane kako nesto izgleda i mislis: " Ma sta koj moj, to je smesno! " E pa nece moci, nije korektno! Bez generalizacije molicu i sve je ok. Naplakulja ima u svakom departmanu. Ako vam se ne svidja, pravac HR i uradite nesto sa sobom. Ja zaista ne mislim da bilo ko od nas ima "easy life".

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
"Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #91 on: 01/January/2016 »
Zanimljiva novogodisnja rasprava nema rhs

Ljudi ( a pogotovo oni što nikad nisu bili na brodu ) ne shvaćaju da je posao na brodu nešto specifično i ne može se usporedivati sa poslom kod kuće, počevši od konobarenja pa sve do posla direktora hotela. Kompanija svakog zaposlenika gleda samo kao broj (od 1 do 100 000 ) i vi ste za nju obična krpa, koju želi zavrnuti tako da iz nje iscijedi i zadnju kap! Uvijek u pričuvi ima 10 ljudi koji vas mogu zamijeniti u roku od 24 sata. Mi na Dizniju smo uvjereni da citav dinng room od 150 servera i asistenata moze biti zamijenjen u roku 24 sata, a to smo zakljucili kada smo razmisljali bi li se zainatili kompaniji i priprijetili nekakvom tihom prosvjedu ili štrajku. Uvjereni smo da bi nas sve otpustili i zamijenili u roku 24 sata. Znači npr vi ste fotograf, i svatko bi pomislio da imate najbolji posao na brodu, da setate brodom, skljoc, skljoc i to je to. Stvarnost izgleda ovako: 5 dana tjedno je port day, gdje vi 4-5 sati dnevno stojite na gangwayu , na zvizdanu i plus 40 stepeni i slikavate goste. Nakon toga sat dva pauze pa u dining roomu idete od stola do stola slikavati goste, gdje vam svi zivi smetaju; drugi gosti, kobobari,... Nakon toga radite u galeriji i prodavate slike, ma imaju jos i masu drugih duznosti, a da ne govorimo o pranju mozga od vaseg managera o kvalitetama slika koje ste napravili, kao: zasto vam je konobar u pozadini, zasto je ovo lijevo anovo desno, pricali su mi fotografi da je to klsicno pranje mozga. Uglavnom skrenuli smo s teme dosta, ali hocu samo da porucim da ne moze nitko ocjenjivati zahtijevnost i težinu odredenog posla bez da ga je i sam radio, i tocka. Iz hastalavistinih zakljucaka vidim samo zavist prema konobarima, da nosaci tacne od tocke a do tocke b imaju duplo ( u mom slucaju  cak i 3x platu od youth act ) . Ja sam odgojen tako da svakog covjeka cijenim i postujem, bez obzira koji posao radio. Netko radi neki posao jer ga voli, a netko radi neki posao jer mora, cijeniti ljude prema poslu koji rade je totalno degutantno ! Ja sam konobar i ponosim se svojim zanimanjem, imam i zavrsen americki faks, a isto tako ne mislim da sam iti malo bolja ili uzvisenija osoba od momaka koji dolaze sa raznih egzoticnih otoka i drzava i rade u dishwashu 14 sati dnevno za mizernih 800 dolara mjesecno. Odijelo ne cini covjeka !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #92 on: 01/January/2016 »
Sve sto si rekao, ne bih mogla vise da se slozim sa tobom. Ziveli  :uzdravlje:  :plovim:

Offline Bobby

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #93 on: 02/January/2016 »
као што би наш друг ИВАН ДИРЕКТОР рекао, "сто жена, двесто сиса"

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #94 on: 02/January/2016 »
tri covjeka - jedno oko (halid beslic i braca matici)

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #95 on: 03/January/2016 »
Ma znas sta je meni fascinantno? Kako si ti uopste dosla do zakljucka da ja kukam da je moj posao najtezi, s obzirom na to da nigde to nisam napisala, i s obzirom na to da ni ne poznajem dovoljno tudje opise poslova, a niti me iskreno interesuju?! Moja poenta je bila da posao konobara nije lak, i nije cisto nosenje tacne od tacke A do tacke B. I da na brodu ne vazi pravilo " Zavrsi visoku skolu i radices to za sta si skolovan i imas easy life. " I ti si uspela da od ta dva zakljucka zakljucis nesto trece  :rofl: I posle kazi da nisi ogranicena? Pa ja bih 7 puta procitala tekst koji je namenjen meni, pa onda krenula u polemiku... Zaista nemam nameru u dalju raspravu da ulazim, umorila si me svojom niskom inteligencijom.

ja se necu sa tobom takmiciti u  vredjanju I ulicarskom zargonu jer tu bitku gubim u startu, takav nacin razgovora uglavnom nasi ljudi koriste kad ne znaju sta bi rekli pa krenu u ofanizivu I misle sto su drskiji I bezobrazniji to su dominantniji pa ti zivi s tom mislju ako ti je lakse

ne radi se samo o tebi, ovo je vrlo popularna tema za prepirke na brodu I meni vas vas je vise preko glave s tim kukanjima

ako neki od vas misle da je vas posao kako rece neko gore " odgovorniji od nekih menadzerskih pozicija" verujem da bi negde dosli do zakljucka da verovatno I kapetan samo seta za vreme elegant najta I objavljuje kakvo je vreme dva puta za vreme kruza......
I sad sam ja kao zavidna na konobare..? Da sam htela da budem konobarica bila bih konobarica verovatno (kao vecina pocetnih pozicija gde odlaze ljudi bez ikakve spreme I iskustva)....ali ne zelim da u CV imam 5 godina konobarisanja vec nesto drugo jer imam druge zelje I planove...konobarisanje mi nas nece otvoriti mnogo vrata ne zemlji.....(razmisljala sam ja o svim pozicijama ne brini).....Radi se upravo o tome vi imate vise sati=vecu platu....I bas zato kazem da nemate nikakv prava da kukate jer ste placeni za to.....srazmerno.....
Ako neko skuplja pare za biznis ili sta ja znam= nek bude konobar neka zaradi vise..meni pare nisu na prvom mestu.......
Tako da svako radi ono sto zeli ....ali ne mozete da pricate kako je vas posao najtezi jer sam posao kao posao svako moze da radi bez skole I ikakvog radnog iskustva....ta sama cinjenica govoro o slozenosti posla, koja je skoro nikakva
(Nemojte pogresno da me shvatite ja ne mislim da je moj posao neka filozofija I njega moze da nauci svako)

#ovojegorenegostosammislila  #scary

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #96 on: 03/January/2016 »
#ovojegorenegostosammislila  #scary

hehehe.. Poceli hashtaovi i ovde. Mislim da je vreme da se napusta Forum lagano.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Muškarci" koji pla?u na brodu
« Reply #97 on: 03/January/2016 »
Zaključavam topic. Niska razina komunikacije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)