Author Topic: ognjenb, Ass.Buffet Stwd, Waiter, Cunard  (Read 4626 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ognjenb, Ass.Buffet Stwd, Waiter, Cunard
« on: 08/December/2010 »
Korisničko ime:ognjenb  
Država:Srbija
Spol:muški
Kompanija:Cunard,Queen Mary 2
Pozicija:počeo od assistant buffet steward i došao do waiter-a


* Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Čuo sam preko neta uglavnom, forumi su mnogo pomogli.
  
* Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Nedostatak novca u Srbiji, pošto dugo nisam u svojoj zemlji počevši od školovanja video
sam da u srbiji ne mogu ništa da uradim sa diplomom osim ako nemam vezu tako da sam se
odlučio za brod i nisam pogrešio to je jedno veliko iskustvo koje mora da se doživi.
  
* Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prko makedonske agencije Kouzon koju verujem svi znaju, inače ta i Sea agency u beogradu
su po meni dve najsigurnije agencije u srbiji pored dobro poznate zagrebačke employment power.
govorim isključivo za ocean liner-e.
  
* Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Nisam birao kompaniju, prvenstveno sam želeo da odem, tad nisam imao pojma
o razlikama izmedju kompanija, sad vidim ali o tome neki drugi put.
Dobio sam posao na Queen Mary 2, a ko se iole razume o radu na brodu znaju o čemu pričam kad kažem Queen mary 2.
  
 * Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Moj intervju je trajao svega 10 min, pitali su me samo moje iskustvo i praktični deo na kojem sam morao da postavim sto za večeru-a la carte.
A saznao sam odmah posle intervjua gde sam potpisao papir da želim da budem deo ekipe.
Posle nedelju dana sam dobio ugovor a posle mesec dana sam bio na brodu.
  
* Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Ukupno sve 650 evra, ali 400 evra su mi refundirali na brodu.
  
* Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam se spremao uopšte jer sam od svoje 17-te po svetu, što zbog školovanja što zbog raznih poslova. A nosio sam jedan kofer samo neophodnih stvari!!
  
* Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Iskreno osećao sam se izgubljeno, ja sam imao sreću jer Cunard organizuje takozvanu White star Academy session
to vam je kurs od dve nedelje gde se novi članovi upoznaju sa životom na brodu i maltene prolazite kroz sve
vezano za brod, nije kao u drugim kompanijama gde vas odmah bace da radite kako kročite na brod.
Ovde sam imao vremena da se organizujem skroz i znao sam šta me čeka, ali ni to ne pomaže, radi se stvarno
mnogo i ko nema živce i ko ne može da izdrži neka ne ide samo trošiti vreme.
  
* Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Odgovorio sam u proslom pitanju, meni je pomogla mnogo ali to je samo ovde ne znam kako je na drugim brodovima,
ja sam imao obuku dve nedelje pre nogo što sam počeo da radim i bio sam plaćen i za to.
  
* Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Uglavno su svi ljubazni ali treba se čuvati svih tamo, dobro otvoriti oči jer na svaki pogrešan potez možete snositi posledice.
  
 * Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Ko je bio u vojsci neće mu biti problem, organizuješ se lako jer ti je svaki dan maltene isti!!!
  
* Jeste li bili zadovoljni zaradom?
U početku ne jer sam počeo od najniže pozicije, a na kraju kad sam dogurao do glavnog
waiter-a moram priznati da sam prezadovoljan ni sami ne verujete da ste za jedan kruz toliko zaradili.
  
* Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da naravno da postoji, ja sam napredovao u proseku svakih 6 meseci, uglavnom, ako ste dugo na brodu i ako kompanija ne može da popuni dovoljan broj npr waiter-a onda možete očekivati da sledeći put kad dođete na brod da vas upgrade-uju!!
  
* Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Ja sam uglavnom bio sa balkancima, tj sa bosancima, makedoncima i hrvatima,
svi smo bili zajedno i činili smo veću grupu pored naravno filipinaca kojih ima najviše gde god da odete
  
* Opišite tip ljudi koji su sa vama radili na brodu.
Uglavnom su bili ljudi sa balkana i iz azije a bilo je južno afrikanaca, malo iz zapadne evrope, jer je to za njih teško, oni su uglavnom bili na višim pozicijama.
Ma sve je extra tamo samo ako znaš da se postaviš kako treba, a ako se praviš pametan brod nije mesto za tebe!
  
* Kako biste opisali putnike?
hahah putnike, pa uglavnom stari ljudi od 60-100 godina, imali smo ekskurzije za srednjoškolce i naravno jednom godišnje homoseksualci zakupe brod pa prave ogromnu žurku.
eto to je kao nešto zanimljivo hahahaha!! uglavnom stariji amerikanci koji hoće da dožive nešto lepo.
  
* Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
kruz u proseku traje 10 dana, poseti se 7 luka, ja imam vremena da posetim 3 i to izaberem koje želim, ali to nije uvek tako jer nikad ne znaš kada radiš, imaju cake da se to prevaziđe ali to ko želi da zna neka pita.
  
* Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Da naravno RIO, RIO i uvek RIO
  
* Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Jedno ogromno iskustvo, posle toga svuda možeš da se zaposliš, dobra zarada, vidiš malo sveta, upoznaješ ljude širom sveta i ostvaruješ kontakte.
  
* Opišite loše strane posla na kruzerima.
Radiš ko crnac, malo slobodnog vremena, ko nije navikao na vojni režim neka ne ide ali opet kažem zavisi od broda i kompanije.
  
* Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da naravno uvek posebno našim ljudima sa balkana jer to je najlakši način da dođu do neke zavidne zarade bez da se bave mutnim poslovima.
  
* Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Ako ne znaš engleski, makar da se normalno sporazumeš, ne prijavljuj se, nego knjigu u ruke i uči, bez engleskog nema broda, a onima koji znaju da se opuste intervju nije težak,neka malo pročitaju o kompaniji za koju apliciraju, o načinu života, o terminima vezano za brod i nema problema.
  
* Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Ko god ima pitanja vezano za prekookeanski brod neka me slobodno kontaktira.
Za kraj ljudi ovo je totalno ekstra stvar ko ima živaca i ko se ne boji izazova!!!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline marka91

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: ognjenb, Ass.Buffet Stwd, Waiter, Cunard
« Reply #1 on: 13/September/2015 »
Zanima me koja pozicija je bolja, ass waiter na NCL ili ass buffet steward na Princese?