Author Topic: Carnival (employment power) ili Princess (safe cruise)  (Read 4158 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Pozdrav ljudi,
Imam jednu dilemu, naime prvo sam se prijavio za carnival preko ep, ali posto mi je sve nekako delovalo neozbiljno, da li zbog velikog broja kandidata ili zbog neceg drugog, ne znam. Od njih nisam dobio skoro nikakve informacije osim da bi interview trebao biti krajem meseca i na koju cu mozda biti pozvan a mozda i ne. Posto je meni stalo kao i vecini kada ste prvi put isli, samo da sto pre odem ja sam se ponovo prijavio ali ovaj put za princess preko sc. Sa njima sam odmah obavio skype interview, dobio datum za donosenje dokumenata kao i datum finalnog interviewa. Sad me zanima vase misljenje, da li je bolje cekati (godoa) kod emp powera ili ici preko safe cruise. Da napomenem da se radi o pozicijama assistant waiter odnosno poziciji assistant buffet steward

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zašto ne maximiziraš šanse za odlazak gurajući na dvije strane?
Tko ti prvi ponudi LOE, tamo idi.
Iz perspektive nezaposlenosti, sve su kompanije i svi kruzeri isti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Slažem se sa Šefom, bolje je otići tamo gde pre ODEŠ. :giggle:
Nemoj sebi da ograničavaš prilike za odlazak.

Pri čemu naglašavam ovo "odeš" - ne ko ti pre uzme dokumenta ili gde pre imaš intervju, ne živi se od intervjua. ;D

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Ljudi da se ne lazemo, svaki taj odlazak to agencije kosta i kad na to jos dodam da svaki put treba izvuci slobodan dan na poslu, a znamo kakvi su privatnici, onog trenutka kad bi saznali da za to trazim slobodan dan dobio bi otkaz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nema zbora. Puno je teže tražiti posao kad si zaposlen.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Ipak cu poslusati vas savet i pokusati sve to nekako iskombinovati i izmanevrisati pa kud puklo da puklo. Neki dan sam bio u Bg na preliminarnom interview za princess a u petak idem u Bl da radim marlens test za carnival

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Svaka ti cast sto ides u dve agencije! Zelim ti da prodjes za obe kompanije pa da mozes da biras!  :D

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Bilo bi to fino :D za sada se nadam makar jednom LoE :D pa sta bude

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
S obzirom na trud, ja verujem da ces dobiti jedan sigurno! A optimista u meni se nada da ce biti dva  :D
Sve najbolje i cekam da cujem radosne vesti!!!  :uzdravlje:

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Nazalost ni sreca ni trud nisu puno pomogli, barem sto se tice Carnivala, izgleda da se nisam dopao gospodinu Ericu, tako da nisam prosao, ali idemo dalje, Cunard i Princess cekaju :D

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
ma bit će!  :uzdravlje:
:)

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Pa jel' te nesto zezao intervuer tj. da li je bio nezadovoljan tvojim odgovorima ili sta?
Evo, drzim palceve da sto pre javis da si prosao!!!!!!

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Kad uporedim sa pitanjima koje je postavljao nekim kandidatima koji su prosli, imam utisak da mu se nisam svideo na prvu i da je trazio pitanje na koje.cu mu dati odgovor koji se njemu nece svidjati. Pored svih pitanja o restoranu, kuhinji, hrani, dosli smo do odnosa gost konobar i tu me je pitao da li konabar treba da ima friendly odnos sa gostom, odmah sam skontao da je to trik pitanje i sta god da odgovorim mogu pogresiti. Ja sam odgovorio da treba ali do odredjene granice, i ponovo mi je postavio podpitanje koja je to granica... Odgovor sam zapoceo sa I don't know, i onda sam skontao da je to to otprilike, poceo sam se izvlaciti ali bezuspesno kao sto se moze zakljuciti :(

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Sve je moguce pa i to da se nekome ne dopadnes na prvi pogled. I ako neko hoce da te zeza, uvek moze da ti postavlja pitanja za koja je teze naci pravi odgovor. Jedino sto ja nikada ne bih rekla "I don't know" i pre bih rekla ono sto mislim iako to mozda ne bi bio odgovor koji intervjuer ocekuje da cuje  :)
Ali totalno je glupo da ne dobijes posao zato sto se ne dopadnes nekome na prvi pogled. Bezveze...
I ko zna zasto je to dobro, mozda te Bog cuva samo za Princess  :D

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
I ja sam skontao da to nisam trebao reci, ali sekundu prekasno. Malo mi je smesno da nekom postavlja pitanja kao meni, a nekom koji si film poslednji gledao.