Author Topic: Dali ima neko svjeze informacije u vezi sa Canyon Ranch Spa kompanijom?  (Read 11953 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Amy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Lijep pozdrav svima :wave:

Dali ima neko svjeze informacije u vezi sa Canyon Ranch Spa kompanijom, uslovima pri zaposljavanju i radu sa njima????

Bila bih zahvalna na informacijama jer sam htijela da apliciram za poziciju Massage therapist ali sam dobila informaciju da je Canyon Ranch izgubio neke ugovore a samim time i odredjeni broj brodova. Upucena sam da apliciram za Steiner kao bolju i sigurniju opciju.  -()-

HELP!  =""
Ja to ne mogu, nikada ništa nije postiglo! Pokušaću, stvara čuda!
                                                                 George P.Burnham

Offline Ariana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile

Ma jok! Obican trac!!! Da bi te navukli na Steiner!
Steiner je izgubio nekoliko ugovora I te brodove je preuzeo Canyon Ranch!
Canyon Ranch radi punom parom I drzi mnogo elitnije brodove! Slobodno apliciraj!
Ja se ukrcavam za 3 dana!

Offline Amy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Hvala puno na odgovoru. I mislila sam da je tako ali sam se kolebala jer sam dobila informacije od osobe koja radi u regruterskoj agenciji, a koju mi je preporucila poznanica koja vec radi na brodu. Mislila sam da ce me posavjetovati kako treba ali eto  :smack: u svakom slucaju hvala na informaciji  :yahoo:
Ako ti nije problem mozesli mi napisati proces koji si ti prosla pri apliciranju? Ja sam pronasla na FB njihove oglase i mail na koji se moze aplicirati ( belciu_mihai@canyonranch.com or belciu_mihai@yahoo.com )  :D svaka informacija mi je zlata vrijedna
Ja to ne mogu, nikada ništa nije postiglo! Pokušaću, stvara čuda!
                                                                 George P.Burnham

Offline Ariana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ma jok! Takve kompanije ce tek gledati da te zavrnu jer koliko znam jedino imaju dogovore sa Steiner (ne sa Canyon Ranch), a nadje se i neka sa MSC, ali fora je sto ce ti oni naplatiti uslugu, dok regruter nece! Ili si direktno kontaktirala Steiner regrutera, a naravno svaki cigo svoga konja hvali.... Tako da gledace da ti uvale svaku pricu samo da prodaju....jbga. Zato se svaka informacija uvek proveri  ;)
Proces je jednostavan, posalji tom regruteru mejl i navedi poziciju za koju si zainteresovana. On ce ti brzo odgovoriti (znam jer i ja sam preko njega) i trazice ti Cv.
Nakon Cv trebace mu tvoje preporuke. Inervju, meni je trazi snimak od 10 do 15 minuta deep tissue and reflexology, nakon cega ti salje dokumenta da podneses zahtev za vizu u usa ambasadi (c1d za mornare, ali za tvoju info imas pravo da trazis i turisticku istovremeno), takodje lekarski u instituciji odobrenoj od strane Canyon Ranch (mene je u Bg u BelMedic kostalo oko 250 evra), uniformu moras da platis (sto je bezobrazluk po meni) i to te kosta 220 dolara, ali to tek na brodu i mislim da ako nemas pare za to oni ti daju uniformu pa ti 3 meseca odbijaju od plate. Ako ti je lekarski ok i kada si gotova za vizu on ti daje brod, saljes mu papire skenirane sa potpisom (ugovor i sign on formu), karta do luke i ukrcavas se.
To ti je to  ;) (ah da poslace ti i neku gomilu prozvoda, to nauci od toga ti tvoja zarada zavisi  ;) )

Offline Amy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile

To sam skontala zato sam zeljela da provjerim informaciju.
U svakom slucaju saljem definitivno mail ovom regruteru  
Sto se tice US vise turisticku vec imam ali morala sam aplicirati za novi pasos jer mi ovaj uskoro istice tako da cu morati nositi oba ali to mi je najmanji problem trenutno  :nokti: U svakom slucaju manje se placa nego za Steiner sve ukupno.
Znam da sam mozda ko udav sa ovim pitanjima ali ako mozes samo da mi kazes u vezi ljekarskog, na sta obracaju paznju ( dali su najbitnije zaraze ili ih interesuje kicma, tezina i sl.), od cega se sastoji ljekarski????
Puno ti hvala na svim odgovorima  :-* ne mogu ti opisati koliko mi znace i kako se sad bolje i sigurnije osjecam  :-))))'
Ja to ne mogu, nikada ništa nije postiglo! Pokušaću, stvara čuda!
                                                                 George P.Burnham

Offline Ariana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Da, to ti je dobro sto si proverila I nastavi da uvek sve proveravas!  :google!:
Sto se lekarskog tice, to ti je generalno jedan sistematski pregled....izvadice ti krv da bi ti proverili secer, holesterol itd, ali i da bi te testirali na hepatitis a,b i c.
Proverice ti kapacitet pluca i uraditi rendgen. Izmeriti visinu i tezinu.
Proveriti vid i sluh, i uzeti urin na kontrolu za droge. Nista posebno. Sve je to brzo gotovo.
Kad budes zvala da zakazes gde ti oni budu rekli da treba da radis lekarski oni ce ti samo reci da 10 sati pred lekarski ne jedes slatkise izbegavas mlecne proizvode, voce itd, ma sve ce ti oni to reci, to je da bi ti analize bile sto korektnije.
Jao veruj mi, evo probudila sam se jutros i panika me hvata kad pomislim da se u nedelju ukrcavam. Obuku sada izvrsavaju na brodu, nekad je to bilo u Las Vegas, sada verovatno da bi ustedeli pare odmah te roknu na brod. Plus prva 3 meseca su probni rad....
Totalna panika  :pad:

Offline Amy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile


Vjerujem ti, mogu samo zamisliti kako se osjecas ali samo hrabro  :plovim: nadam se da se vidimo na jednom od brodova pa da ti zahvalim kako treba  :uzdravlje: bilo bi mi drago da ostanemo u kontaktu, naravo, citala sam da je internet i vrijeme cesto problem na brodu ali eto ako budes imala vremena javi se ostavicu ti svoj mail u pp. SRETNO  :plovim:
Ja to ne mogu, nikada ništa nije postiglo! Pokušaću, stvara čuda!
                                                                 George P.Burnham

Offline Ariana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Naravno bice mi drago! Poslacu ti u pp na kom sam brodu, a inace zaboravih da ti kazem, kad budes vadila nov pasos reci im da ti hitno treba jer za nedelju dana moras da putujes i kao dokaz samo im reci eto visdite da imam vizu u pasosu (I ja sam morala nov da vadim i imala sam vizu u njemu koju sam iskoristila kao izgovor i dali su mi nov pasos za 1 dan!).
Mali trik, da znas ;)
Hvala ti puno na divni zeljama I ja se nadam najboljem! :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Po sto jedanajesti put ... čemu "quote"? Šta fali "reply"-u?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Amy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ja to ne mogu, nikada ništa nije postiglo! Pokušaću, stvara čuda!
                                                                 George P.Burnham

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Replika na temu sa FB-a:

MB: Ja radim za Steiner....situacija je sljedeca.....Steiner je ajme ali jos uvik bolji od Canyon Ranch.....to znam jer par moji prijateljica je prislo tamo I pokajalo se.....manje novaca ....manje posla....I pripremite se da cete osim masaza tamo morati raditi I nokte ( iako nemate veze sa time morat cete) frizure da da nevjerojatno, prijevnije bio presing za prodavat proizvode ali zadnjih pola godine je ajme koliko su poceli ubijat isto kao I Steiner.....a znam I 3 managera sta su u toj kompaniji a prije su bile Steiner.....ja nakon svega sta sam od tih cura cula drzim se ipak Steinera
( naravno ako ti se posrici upast na neki superluksuzni brod di se sve samo od sebe prodaje onda si rodena pod sretnom zvjezdom ) sritno svakako!!!!!!!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Amy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
 :facepalm: totalno sam zbunjena  -()-
Ja to ne mogu, nikada ništa nije postiglo! Pokušaću, stvara čuda!
                                                                 George P.Burnham

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Radila sam dva ugovora za Canyon Ranch. Prvi na Celebrity Eclipse, drugi na Celebrity Silhouette. Za dva dana opet na Silhouette. Ima i tacnih i netacnih informacija. Kako ko moze da podnese pritisak rada u spa. Po mnogo stvari Steiner je i dalje bolji, a opet Canyon Ranch za neke druge. Pravi Canyon je na Regentu, Oceaniji i QM2. Samo na Celebrity kompaniji Canyon Ranch je vrlo slican Steineru. Razlog je sama Celebrity kompanija, koja ih pritiska targetima. Iako su se njihovi gosti ranije zalili na Steiner i pristali na drugu spa kompaniju, koja ne iskace od svuda, ne moze se drugacije. Celebrity hoce target, Canyon je pokusao da bude drugaciji od Steinera. Ali, njihov sistem na Celebrity ne funkcionise. Zato su se okrenuli, na zalost, vec proverenoj varijanti Steinera. Pushirati goste do maksimuma, gurati prodaju i sve ostalo. Mnogi maseri koji du radili za Steiner pre, ukljucujuci i samu sebe, vrlo smo razocarani sistemom. Pobegnes od Steinera, a sada je sve isto, samo je drugo ime kompanije.
Sigurna sam da ste prokomentarisali... Gle, buni se, a ide opet!!!
Jeste, idem opet. Zivim u Srbiji, gde bi imala platu u nekom spa oko 300-500€, a na brodu je to ipak mnogo vise. Volim svoj posao.  Stisnem zube na brodu i zivim mesec po mesec ugovora. Tako prezivim i nadam se da cu uskoro reci: ovo je zaista poslednji ugovor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Reakcija sa drugih medija:

Autor: Donal Byrne
Komentar:
Ja sam radio za Canyon Ranch 7 godina na svim linijama na kojima su prisutni. Da, stvari su drugačije na celebrity i ciljevi su veći.
Trebate imati na umu da je to biznis, a glavna svrha je da se zaradi novac.
Napor koji je potreban uložiti da se zaradi novac na drugim linijama poput Oceanije je manji i linija neće dopustiti osoblju promovirati proizvode u područjima za goste/putnike.
Na Celebrity je to praksa jer se SPA bori za pozornost gostiju pošto se svi drugi odjeli natječu u uzimanju novca od gosta, kao što su restorani photo shop, shore ex i tako dalje.
Na Oceanije i Regent nemate trgovace umjetninama, fotografe i male shop-ove tako da nema previše konkurencije, a "specialty" restorani sa su besplatni. Dakle, gost ima više novca za potrošiti u SPA.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
 Napises post i dobijem otkaz  :ban: :rtfm: