Author Topic: Social life na MSC?  (Read 8078 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Social life na MSC?
« on: 18/June/2015 »
Jel ima nekog ko moze da napise par recenica oko socijalnog zivota na MSC-u? kakva je ekipa, Crew party, uslovi za zivot i sve to...

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #1 on: 20/June/2015 »
Niko nista? :)

Offline misko ajkula

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #2 on: 26/June/2015 »
evo ja cu probati da napisem par rijeci, ali vec vidim da ce to biti mnogo sumorno, pa cu skratiti...

nisam dugo bio na forumu i nocas svratim da vidim sta se desava. Slatko me nasmije jedan kolega koji trazi kompaniju sa sto manje italijana  :rofl:, a MSC je italijanska kompanija tako da tu nema potrebe da ti objasnjavam, a i razloge zbog kojih je to pitao ces vrlo lako provaliti sam.

Kakav je social life na MSC??? Pa mogu da kazem da ga skoro i nema ...  Neznam u kom departmentu radis, ali jedino sto moze da te spasi je da ti se posreci sa ekipom, a to se ne desava bas cesto, ili da budes sa par nasih jugovica sto olaksa dosta zivot.

Crew party??? Mislim da ti je sve jasno kad ti kazem da je za poslednjeg mog ugovora vecina partija bila u LAGGAGE ROOM  :facepalm: , u kojem nema sluzenja pica naravno vec ides u crew bar da uzmes pice na koje cekas oko pola sata.

Uslovi zivota su odlicni, ako izuzmes cinjenicu da je hrana uzas, da te obezbjedjenje cima za svakakve gluposti, da ti se svaki gore pomenuti italijanski officircic ku*obeca za po nesto i tako.

Inace nije lose uglavnom, nedaj da te ove stvari zaplase, moze se i bez njih, naucis da plivas u mutnom

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #3 on: 26/June/2015 »
Crew party??? Mislim da ti je sve jasno kad ti kazem da je za poslednjeg mog ugovora vecina partija bila u LAGGAGE ROOM  :facepalm: , u kojem nema sluzenja pica naravno vec ides u crew bar da uzmes pice na koje cekas oko pola sata.

bezveze :( jel moguce drug da je na nekom drugom brodu ludilo? ja sam bio tih nekih desetak dana na fantaziji i prilicno blesavo mi izgleda onaj kru parti. kako sam skonto bude svakih 7 dana. na ovim krugovima sto sad pice utorkom bude. a i ako ih nema na nekom drugom brodu jbg, ionako nisam ja za te plesove i partije te vrste, vise sam za sjest i pit vupiju. valjda ce se nac par raje da to radi samnom

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #4 on: 26/June/2015 »
a meni je bash neko reko da je zbog talijana opustena stvar... da su oni kao fleksibilni i tako to... to bar neki ljudi kazu... znam da su razlicita iskustva, zato sam i otvorio ovu temu kako bi svi rekli nesto pa da se dobije generalna slika, ipak je ovo kompanija za koju se mnooogo malo prica na ovom forumu, a i opcenito informacije na internetu nema puno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Social life na MSC?
« Reply #5 on: 26/June/2015 »
Talijani su ti sve do zadnjega poput onoga Ščetina što je drpo rumunjku dok se brod nasukavao. Najpametniji, najarogantniji.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline misko ajkula

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #6 on: 26/June/2015 »
moguce je da ima i takvih flexibilnih i opustenih italijana, ali ja ih do sad nisam upoznao, ajde sto nisam ja nego nijedan nas covjek sa kim sam radio do sad ce ti isto reci. stvarno , kao i uvijek ima izuzetaka i nailazio sam na nekoliko njih koji su bili extra i kao ljudi i kao profesionalci. U sustini sto italijan manje zna o svom poslu to je arogantniji i nadmeniji, a vecina ih nema pojma o svom poslu.

to sam i ja primijetio da se vrlo malo na ovom forumu priica o MSC, neznam zasto je to tako. Kompanija je inace mislim treca po velicini iza royala i carnivala, i vec duze vrijeme najbrze rastuca kompanija u svijetu. Skoro svake godine naprave po jedan ili dva nova broda. Najveci problem kompanije su sami italijani, nestrucni ljudi koji pokrivaju sve odgovornije funkcije.

a za druga SVASTA:  desi se na po nekom brodu da bude ludnica, sve ti zavisi od ekipe i od komande broda. Mada mislim i sve da je na brodu s**** ako imas neku svoju dobru ekipicu nadje se nacina za zezanciju. Ja sam promijenio nekoliko brodova do sada i vjeruj mi razlika izmedju jednog i drogog broda ti je nekad tolika da se ti pitas da li su ti brodovi unutar iste kompanije. Skoro da ne postoji pravilo koje se primjenjuje na isti nacin, od najbanalnijih do vrlo bitnih stvari.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 27/June/2015 »
Cuj ajkule treca..haha... kad pretekose NCL, Princess, Cunard, Disney  i Costu xD

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #8 on: 27/June/2015 »
Nije treca,ali je cetvrta,posle Carnivala,Rccl i ncl-a...a cunard ima 3 broda,a dcl 4 broda :yeah:

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Social life na MSC?
« Reply #9 on: 27/June/2015 »
MSC Cruises is the fourth largest cruise company in the world, after Carnival Corporation & plc,Royal Caribbean Cruises Ltd. and Norwegian Cruise Lines with a 5.2% share of all passengers carried in 2015

Izvor-Wikipedia
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #10 on: 27/June/2015 »
Suxaju... to ne pise na wikipediji. Izvor iskustva sa foruma

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #11 on: 27/June/2015 »
MSC social life ne postoji. Jednom u 3 mjeseca je bio crew party u crew baru, i tad bude dobro. U crew baru inace nema muzike, tj ima ali se pusta tiho i sa tv-a. Moj social life je i bio dobar jer sam na misice sredio da budem cimer sa zemljakom i u kabini smo se zezali pretezno. I po lukama. Prednost na MSC, u svemu imaju Italijani, i Izraelci posto su oni obezbjedjenje. Oni su uvijek u pravu pa i onda kad svi znaju da nisu. Toliko sovinizma i nacionalne diskriminacije nema ni na Balkanu. S jedne strane te negativnosti i taj javasluk mozes da okrenes i u svoju korist, ali moras da se slizes sa sefovima i oficirima i onda ti oni cuvaju ledja. Ma klasicna zabarska prica. Sto se tice hrane u mess-u, uzas, pola plate sam trosio ne klopu u lukama. Sjecam se jednom prilikom, radim i od silne price dok radim sa gostima, rikavam od zedji, odem u restoran u kom nema nijedan gost, i trazim casu vode od konobara. Lik mi ladno ne da casu vode, pod izgovorom da je to company policy. Radio sam kao fotograf, znaci staff pozicija, nismo mogli ni na veceru u restorane za goste, dok na ostalim kompanijama opusteno ides u main dinning ili speciality restorane. Pod uslovom da se fino najavis i da restorani nisu puni. Tolika neka disciplina prema posadi, a Italijani oficiri idu u makinu sa punim dzepovima piva, u crew baru kupuju pice za cash, iako svi znamo da se placa karticama.. Mnogo sam se izbijao na te neke sitnice koje su bile nevidjeno glupe. Na ostalim kompanijama na kojima sam radio, to se nije desavalo. MSC-u su prioritet kargo brodovi, imaju ih preko 400. Cruise line je osnovan da se pere novac, i cisto da gospodja Maresca eto bude CEO president. Da joj ne bude dosadno u zivotu. Ona je inace Izraelka i zato su obezbjedjenje iz Izraela i zasticeni su ko bijeli medvjedi. Maresca je milijarder iz Napolija, tako da mislim da je sve jasno sto se tice MSC. Eto par informacija koje sam ja iskusio i saznao kroz dva ugovora.. Pozdrav
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Social life na MSC?
« Reply #12 on: 27/June/2015 »
Ne mogu izguglati tu Marescu, ima ih više. Kako se zove gospodža?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #13 on: 27/June/2015 »
Ne mogu izguglati tu Marescu, ima ih više. Kako se zove gospodža?

Izvinjavam se. Nije Maresca, vec Aponte. Like zove Gianluigi, a zena ne mogu da se sjetim kako. A Maresca je ili neki vajs prezident, ili neka jaka njuska u kompaniji. Sjecam se da je kapetana i visih oficira, sefova, hotel direktora, koliko hoces da se prezivaju Maresca.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #14 on: 02/November/2016 »
Da...italijani..nisam upoznao dr..viju naciju od njih u zivotu gde god da sam otisao i sa kojim god italijanom sam radio bio je sj..an...
kargo im prioritet,nasi tamo tuku dobre pare ali brate i odrzavaju im brodove,da nema balkanaca potonuo bi svaki njihov brod evo kunem se...
nasi drze deck and engine i svi su super,rade veci eo dana nocu se cirka...restoran department je sje*an jer 99 posto restorana je indonezija..ko je radio sa njima zna o cemu pricam..ljubomorni su extra kada neko dodje prvi put od nasih na vecu poziciju i tu padaju koske,nema zezanja u restoranu,van njega jer indo je samo za rad i kabina...nama treba pivo posle posla...mislim da se svi slazu sa ovim sto kazem..dakle social life zero i to ona apsolutna nula...par likova koje sam direktno upoznao da su ok i da rade za msc nisu italijani,to su ameri koji su corporate,dodju na brod da vide sta i kako tada se svi italijani uzvrte,a kad odu nastaje haos...moja preporuka je idite ljudi na bilo koju drugu cruise kompaniju samo ne msc-bar i restaurant-jer nema tamo zivota za balkance-a za deck i engine-samo napred-plata euro,kraci ugovori,dobra lova,kargo je pola balkanski ako me razumete..
ziveli