Author Topic: Social life na MSC?  (Read 7997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Electronic technician

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: MSC
  • Recruitment Agency: Shipping Agency Belgrade, MSC
  • Job Title: Electronic technician, eto
Re: Social life na MSC?
« Reply #15 on: 23/November/2019 »
Da...italijani..nisam upoznao dr..viju naciju od njih u zivotu gde god da sam otisao i sa kojim god italijanom sam radio bio je sj..an...
kargo im prioritet,nasi tamo tuku dobre pare ali brate i odrzavaju im brodove,da nema balkanaca potonuo bi svaki njihov brod evo kunem se...
nasi drze deck and engine i svi su super,rade veci eo dana nocu se cirka...restoran department je sje*an jer 99 posto restorana je indonezija..ko je radio sa njima zna o cemu pricam..ljubomorni su extra kada neko dodje prvi put od nasih na vecu poziciju i tu padaju koske,nema zezanja u restoranu,van njega jer indo je samo za rad i kabina...nama treba pivo posle posla...mislim da se svi slazu sa ovim sto kazem..dakle social life zero i to ona apsolutna nula...par likova koje sam direktno upoznao da su ok i da rade za msc nisu italijani,to su ameri koji su corporate,dodju na brod da vide sta i kako tada se svi italijani uzvrte,a kad odu nastaje haos...moja preporuka je idite ljudi na bilo koju drugu cruise kompaniju samo ne msc-bar i restaurant-jer nema tamo zivota za balkance-a za deck i engine-samo napred-plata euro,kraci ugovori,dobra lova,kargo je pola balkanski ako me razumete..
ziveli

Baš ste svi dobro nakrpili Italijane, što me je začudilo. Radio sam sa njima ranije neke druge poslove i nisam imao tako loš utisak.
Nego, malo si mi sada popravio raspoloženje sa tim da je Engine drugačiji i da kažeš samo napred. Počinjem da radim za MSC Engine department pa se nadam da će sve to ispasti ok. Posebno jer sam se dvoumio između tog posla i posla u Carnivalu kao Automation technician u Entertainment departmentu. Izabrao sam Engine MSC.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #16 on: 01/December/2019 »
Nisu italijani problem, nego Napolitanci :) to je posebna vrsta talijana. Ja sam imao shefa sa severa italije koji je bilo car, ali napoli i juzna italija, sacuvaj boze :)

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Social life na MSC?
« Reply #17 on: 01/December/2019 »
Meni su talijanke vrh!
Treba samo znati sa njima
:banana:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Social life na MSC?
« Reply #18 on: 02/December/2019 »
U sustini sto italijan manje zna o svom poslu to je arogantniji i nadmeniji, a vecina ih nema pojma o svom poslu.

Pa..tako nekako.

Nisu italijani problem, nego Napolitanci :) to je posebna vrsta talijana. Ja sam imao shefa sa severa italije koji je bilo car, ali napoli i juzna italija, sacuvaj boze :)

Nisam ljubitelj stereotipa, ali iz razlicitog iskustva sa gorepomenutom ljudskom vrstom, mogu se sloziti skoro sa tobom. Severnjaci su cesto OK, juznjaci retko. .
Nije cak ni samo Napulj problem, vec ceo taj jug, ukljucujuci i ostrvljane, Puljane, Kalabreze... ma sve od Rima pa dole.
Ima ih naravno dobrih na obe strane, ali u manjini su.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced