Author Topic: vratio sam se pre par dana sa Quantuma i Freedoma posle 9 dugih meseci...  (Read 6469 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fika Glisin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Pozdrav svim dobrim ljudima na forumu...vratio sam se pre par dana sa Quantuma i Freedoma posle 9 dugih meseci... oT..pa posto sam mrtav umoran ne mogu da pisem sve sto sam proziveo imam samo 7 nedelja odmora tako da... ako imate neka pitanja odgovoricu na sve vezano za Royal,sport staff,Ifly ili bilo sta za brodove u Royal fleet...tako da pisite pitajte a ja cu se potruditi da vam odgovorim...ipak je ovaj forum meni puno pomogao a ja sada kao vec iskusan moreplovac zelim da bar malo pomnognem svima koji imaju neke sumnje nedoumiceili slicno...znaci jos jednom bilo sta vezano za Royal izvolite...... :run:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pozdrav Fika,

drago mi je da si se vratio živ i zdrav. Osobno me zanima SVE o toj poziciji pošto uskoro završavam sa studijem i namjeravam se prijaviti, bilo bi lijepo da ispunis upitnik za veterane i napises sve dojmove. Konkretno pitanje - kako biraju koga šalju na obuku za iFly? Ima li prethodno iskustvo s padobranstvom prednost za dobivanje posla? 

Hvala što si se javio, još jednom - iščekujem budno tvoj upitnik za veterane i sve ostale informacije koje ti padnu na pamet. Živio  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Fika Glisin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Druze moj pozdravljam te puno....trenutno na Royal ne primaju nase al mislim da je pitanje vremena kada ce da ukinu to...Sport staff je posao vezan za flowrider,rock wall,turnire i tako nista spektakularno sem sto flowrider mora da se nauci i da se vezba al nije problem nauciti...za Ifly to je nova prica na brodu,interesantno je..pitali su nas ima Ifly,mi se prijavili,radili testove (zgibove min.6,burpees min.20 u minuti i blip test trcanja min.10 nivoa istrcanih) i izaberu te...ja sam bio prva grupa obucena na brodu i potpisao da moram da odradim 2 ugovora posto kompanija placa obuku u vrednosti 10 000 dolara...generalno je zahtevno fizicki i koordinaciono al je interesantno i zanimljivo....i moze posle na kopnu da se nadje posao jer nema puno ljudi licencu...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Druze moj pozdravljam te puno....trenutno na Royal ne primaju nase al mislim da je pitanje vremena kada ce da ukinu to...Sport staff je posao vezan za flowrider,rock wall,turnire i tako nista spektakularno sem sto flowrider mora da se nauci i da se vezba al nije problem nauciti...za Ifly to je nova prica na brodu,interesantno je..pitali su nas ima Ifly,mi se prijavili,radili testove (zgibove min.6,burpees min.20 u minuti i blip test trcanja min.10 nivoa istrcanih) i izaberu te...ja sam bio prva grupa obucena na brodu i potpisao da moram da odradim 2 ugovora posto kompanija placa obuku u vrednosti 10 000 dolara...generalno je zahtevno fizicki i koordinaciono al je interesantno i zanimljivo....i moze posle na kopnu da se nadje posao jer nema puno ljudi licencu...

Hvala puno za info, a zar ni s hrvatskom putovnicom ne primaju??  :waiting: I je li zavrsen fakultet uvjet za dobivanje posla?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Fika Glisin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Generalno faks jeste uslov ali ako imas neko iskustvo u sportu i tako moze ili ako si radio u sportu a na kraju krajeva mozes i da prikazes da si radio negde.....za Hrvate nisam siguran,posto inzenjeri su vecinom Hrvati za nih to ne vazi ali za ostale sto rade u Hotelu nisam siguran...neko prica moze neko da ne moze...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Čemu nagađanja? Royal je na svojoj stranici jasan:



I drugo, Hrvati nikada nisu imali obustavu/zabranu za Royal.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Fika Glisin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Pozdrav Sefe...nisu nagadjanja oni su jasni na stranici a kada odes tamo i vidis ko sve radi shvatis da je to sve sto oni zvanicno pricaju obicna glupost pa ja u timu imam coveka koji je copav a radi kao sport staff,znaci covek koji ne moze da potrci je primljen na tu poziciju a o ostalima da ne govorim..tako da savet za sve je sve je to tamo smesno i ako hoces da ides mozes samo da se pripremis dobro za intervju...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Znam ja, to važi za 90% poslova na brodu, ali legionnaire007-a već duže vremena zanima da li traže fax, pa evo traže, (degree or diploma) tako su napisali.
To što neke agencije šalju ćopave i ćosave, treba zahvaliti Royalovoj opredijeljenosti za multikulturalno okruženje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Šefe, radi se o tome da su napisali da je diploma "preferred", pa me zanima kakva je situacija tamo iz prve ruke, jer svi znamo da ako treba ljudi - cak i ono sto je obavezno postaje fleksibilnije, a kamoli ne "preferred"... Hvala obojici na odgovoru  :uzdravlje: Pri kraju sam sa studijem pa ću ispuniti i taj uvjet ali ima profesora koji toliko zagorčavaju život studentima da izgubim volju za nastavkom obrazovanja...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Fika Glisin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Poenta price generalno je da sa diplomom apliciras ali kljucna stvar je da se pripremis za intervju najvise vezano za rock wall i da ti je engleski dobar kao i da si prijatan kad razgovaras...iako imas diplomu to ti ne garantuje nista samo se prijavljujes na osnovu toga...na intervjuu prolazis ili ne...a ako neko nema diplomu sa bilo kakvim iskustvom u sportu moze da se prijavi a na kraju krajeva znam mnoge koje su otisli a nemaju diplomu ili su "nabavili" rada u sportu...za faks ti verujem...izguraj to i slobodan si covek..raspitaj se za Hrvate za zabranu..bio je skoro na dry docku jedan od predsednika kompanije i pricao o zabrani ali nisam shvatio na koga se sve odnosi...znam samo da na Srbe sigurno...

Offline bondula

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Pozdrav, da ne otvaram novu temu, uvezi Sport staff pozicije, koliko cesto Royal radi intervjue za tu poziciju po vasem iskustvu, tipa u kojim mjesecima ako to ima ikakve veze, da li postoji lista cekanja i da li se tesko upada obzirom na broj prijava, koliko dugo prodje od javljanja ag, intervjua sa predstavnikom Royala pa do samog odlaska na brod. I bitna stavka di je tu spomenuto uvezi faxa, nemam dif nego zavrsenu fitness akademiju u zg, skolu sportskog penjanja i iskustva rada u fitnesu u hotelskom komplexu (1500 ljudi, 4*), pa koliko je to otezavajuca okolnost? Hvala

Offline besty

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav, evo samo da se i ja nadovezem na temu, ugl. bio sam u agenciji Uspinjaca prije nekih hmm 2 mjeseca i zanimalo me isto dali
mogu bez faksa prijaviti se za sport staff ( i ja isto imam certifikat Fitness ucilista u ZG ) i rekli su da nije moguce bez diplome faksa, te
da moj certifikat ne vrijedi za navedenu poziciju..hmm nakon procitanih info ovdje mozda bi trebalo se pokusati prijaviti direkt na Royal?!
E da, preporucili su mi da idem za Personal trainer, ali iz procitanog o poziciji nije bas da se trgam za to hh :)

Offline bondula

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
po pročitanome na forumu čini se da ima koji su išli bez fakulteta, a na ova druga pitanja još čekam odgovor

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Šefe, radi se o tome da su napisali da je diploma "preferred", pa me zanima kakva je situacija tamo iz prve ruke, jer svi znamo da ako treba ljudi - cak i ono sto je obavezno postaje fleksibilnije, a kamoli ne "preferred"... Hvala obojici na odgovoru  :uzdravlje: Pri kraju sam sa studijem pa ću ispuniti i taj uvjet ali ima profesora koji toliko zagorčavaju život studentima da izgubim volju za nastavkom obrazovanja...

Royal jako cijeni faks tako da će ti to biti veliki plus... i Hrvati nisu imali nikad zabranu a vidio sam i newhire-e iz Srbije prosli ugovor tako da ne znam kako im funkcionira ta zabrana...  :airquotes:

"It always seems impossible until it's done"

Offline bondula

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Uz fitness akademiju, imam zavrsen i fax zastita na radu 3 god., znam da nije u toj oblasti al je fax  :)