Author Topic: Koja pozicija za starije od 35 god?  (Read 9796 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #15 on: 30/June/2015 »
Verovatno cita forum bez prestanka i zbrka mu je u glavi pa se zbunio  :)
@Slow, ljudi su ovde milion puta odgovorili na pitanja koja postavljas tako da jedino sto treba je da procitas forum. Procitaj kako su se ljudi pripremali i prolazili intervjue za pozicije koje te interesuju.
Ja sam forum citala kada god sam imala vremena (cak i na poslu :D) i zaista imas sve informacije ovde! Ako ti nesto ne bude jasno, pomoci ce ti, ali moras da zagrejes stolicu i citas ili ces dobiti :pp:    :giggle:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #16 on: 01/July/2015 »
niko ne zna kako je tesko biti waitress zarobljena u tijelu waitera

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #17 on: 01/July/2015 »
Pa dobro, greske se desavaju.  -()-

Ipak ima i pozicija Bar Waiter-a
Quote
Bar (Cocktail) Waitress / Waiter - responsible for serving alcoholic beverages to passengers in lounges and on decks - Some experience required. Good English Language skills required. Salary range: $1400- 2200 U.S. per month, depending on gratuities from passengers. Possibilities for promotion to Bartender.

Tolio stvari citam na forumu, da sam pomalo i pogubljen :)

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #18 on: 01/July/2015 »
Poslao si mi pm, ali evo odgovorit cu ti ovdje, mozda jos nekome pomogne (assistant waiter !  xD ne waitress).

Prvo, znam jednu osobu koja je sa 37 prosla interview za housekeeping, a eto sad u 38 odlazi na brod. No ima puno iskustva u toj bransi i odlican engleski. Tako da nije da si bas odrezan zbog godina.

Buuuuuut... ti nemas iskustva i engleski ti je.. hm.. ne mogu procijenit, kazes da si dosta radio WEb dizajn, SEO... to sam i ja radila i znam da moras znati engleski, tako da vjerujem da nisi tutlek onda.

Ako si citao forum, podforum CV/preporuke mogao si primjetiti da dosta ljudi uopce nema iskustva nego da svoj CV uljepsava. Morat ces i ti, ali s obzirom na godine moja topla preporuka ti je ne samo da uljepsas CV vec da krenes navlacit ljude za rukav i da ih trazis preporuke (mislim mozes ti i preporuku "napravit" sa cirilicnim pecatom  :rofl: ). Neka ti ne bude tesko ako si se toliko zagrijao za konobarenje na brodu da odes do kvartovskog kafica i zamolis vlasnika da ti se potpise i udari pecat (sam napisi preporuku, na engleskom da usput kasnije izbjegnes placanje prijevoda iste), kontaktiraj svu rodbinu/prijatelje jel imaju oni kakav restoran/kafic ili kog poznatog da to ima pa da ti tako pomognu. U kontakt vlasnika ostavis broj blizeg prijatelja, ako nazovu nek ovaj potvrdi da si radio, mislim da nece ici provjeravati, barem meni nisu :D

Da jasno mi je, ali koji je to nivo dovoljan za intervju?

Moras moci komunicirati. Negdje konobare odmah salju u dining tako da moras biti sposoban komunicirati kako bi to radio sa gostima na stvarnom poslu (procitao si moj post sa glavnog interviewa, mislis da bi sve mogao odgovorit na engleskom?).. Kako su ti vec ovdje rekli, uzmi si serije i filmove bez titlova i upijaj malo izgovor, preko neta mozes isto ucit engleski pa si uzmi svaki dan nekoliko sati, imas za mobitele aplikacije...

[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=HxCXl6aVBCQ[/yt]

Po meni je ovo los engleski (jbga, ja ga ucim od drugog razred osnovne i koristim na dnevnoj bazi), ali ocito je dovoljno  ;) ... Po ovome jesi ti bolji ili losiji od nje?

U prilogu sam ti stavila sablonu CVa koji sam ja slala za posao.

Ako imas jos kakvih pitanja, pitaj radije ovdje za buduce generacije :D
:)

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #19 on: 01/July/2015 »
Eto, pravi savet od prave osobe!  :clapping:
Cookie ti je rekla sve sto je bitno, a ti samo da sednes i da se pozabavis engleskim (i okretanjem telefona za preporuke)  :)

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #20 on: 01/July/2015 »
Hvala vam puno ljudi na odgovorima. 

Ostala mi je jedna nejasnoca, kako da prelomim oko pozicija:
Assistant Waiter / Bar Waiter

I nemojte me zezati za Waiter/Waitress, boze moj desilo se!  :D

Bolje da sam napisao za ""Assistant Giraffe", visok sam 2m pa bih mozda imao manju konkurenciju!?  :D

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #21 on: 01/July/2015 »
Definitivno onda bar waiter.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #22 on: 01/July/2015 »
Bas ste optimisticni... a da probas bar utility za pocetak pa izguraj jedan ugovor usavrsi engleski malo ako kazes da ti je los

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #23 on: 01/July/2015 »
Engleski se može fino srediti na način na koji sam napisao par postova iznad, bolje izgubiti i 4 meseca učiti engleski kod kuće i otići na malo bolju poziciju nego kao čistač da popi***š 6 meseci i da ti se ogadi brod za sva vremena, džabe posle što si ti naučio engleski...
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #24 on: 01/July/2015 »
Ako si zagrijan za brod i hitno ti je prijavi se za obje pozicije u vise agencija...
:)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #25 on: 01/July/2015 »
velika je razlika izmedju bar w i asst w,pocevsi od plate,tezine posla,razlika je nebo i zemlja,ja sam bila oba,lako je prelomiti,jer nema dileme,bar w uvek,ali zelje su jedno,mogucnosti drugo...za bar bi,pored engleskog trebao da ucis i koktele,internacionalna pica,ako nemas iskustva sa tim. Da li si ti vec kontaktirao neke agencije?

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #26 on: 01/July/2015 »
velika je razlika izmedju bar w i asst w,pocevsi od plate,tezine posla,razlika je nebo i zemlja,ja sam bila oba,lako je prelomiti,jer nema dileme,bar w uvek,ali zelje su jedno,mogucnosti drugo...za bar bi,pored engleskog trebao da ucis i koktele,internacionalna pica,ako nemas iskustva sa tim. Da li si ti vec kontaktirao neke agencije?

jos nisam kontaktirao agencije

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #27 on: 01/July/2015 »
Slow, ovo troje divnih ljudi (Cookie007, pcelica_maja i Euronymous) su ti lepo odgovorili tako da mislim da ti je jasno sta treba da uradis  :)

@mrgavi92, nemoj coveka da demoralises. Naravno da su svi optimisticni zato sto bez toga niko ne bi uspeo da dobije posao. Pa, i ti si citao kakvi su sve ljudi otisli na brod (i to ne za utility!), bez ikakvog iskustva i sa losim engleskim. Bolje je da sedne i da uci engleski  :uzdravlje:

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #28 on: 01/July/2015 »
Samo se strpi, ja isto dugo cekam i na preliminarni intervju i dan danas saljem mejlove i kojekakvim recruiterima i po engleskoj, al meni je problem doci do te odredjene tehnicke pozicije jer je nisam radio na brodu i spada pod engine a nije oficirska pozicija nego ja trazim neku entry level tj sansu da udjem na brod. 
Moj ti j savet da se prvo raspitas ko bi ti sredio preporuke da si neko vreme radio u restoranu, onda prema tome nadji neki cv sample za bar waiter i izmenis licne podatke kao i restorane gde si radio, onda kontaktiras agencije i ako ti traze cv ti ga salji, za to vreme sredjuj engleski jer ako prvo uzmes da ucis engleski pa tek onda saljes cv u startu si izgubio jedno 3 meseca. Posaljes cv pa kad zovu na intervju, ako te u medjuvremenu okrenu i kazu da ti je los engleski reci da se trudis maksimalno da ga obnovis. ali ne stizes jer i radis kao kelner ili u baru (iako uopste to ne radis ali s preko nekog poznanika sredio da to potvrdi sa recommend letter). I taman kad sredis engleski, naucis sastojke koktela, naravno sve na engleskom, mozda ti bas izleti finalni intervju.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Koja pozicija za starije od 35 god?
« Reply #29 on: 01/July/2015 »
@ Firefly To sam najmanje hteo da uradim tj. da ga demoralisem, mozda coveku gori pod nogama pa mu se zuri da ode, i na kraju krajeva ja bih pristao i na utility jer ne vidim svoj opstanak u dragoj nam BiH.  Sto bi sef rekao svako je u drugacijoj situaciji.