Author Topic: Mediator spec. pomorska agencija - Dali je netko ?uo ?  (Read 40488 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Zoran

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Prije nekoliko dana na netu sam pronašao oglas: AGENCIJA Mediator spec. pomorska agencija zapošljava za rad na putničkim brodovima. Zapošljavaju iskljućivo bjelo osoblje: konobare, kuhare, sobare, odgajatelje itd.
Naime agencija je u Varaždinu, kako sam ćuo od jednog mog poznanika koji je razgovarao s njima ćovjek se ćini OK, ne traži nikakve pare unaprijed, te obećava ukrcavanje na brod ćim središ sve papire tj. ako imaš sve papire (pomorsku knjižicu, putnićka sigurnost, pasoš, lječnićki ) već za nekih mjesec ili dva garantira ukrcavanje. Mene zanima dali je realno moguće da te netko ukrca na brod već za nekih mjesec ili dva od prvog stupanja u kontakt s agencijom. Dali je netko ćuo za ovu agencij, otišao preko nje, ili ima kakva iskustva? Ako netko želi kontaktirati ovu ageniju može se javiti na moj mail xxxxxxxxxxxxxxxx pa ću mu dati sve kontakt informacije, pa da vidimo dali je to zaista istina ili se radi o nekakvoj muljaži.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Evo upravo sam vidio na stranici: moj posao.net neki oglas za  hotelsko osoblje na brodu,
i izgleda da je to ova agencija Mediator i doticni RM, samo ovaj put je promijenio ime agencije
i sad se zove agencija MSC.
Isprva sam mislio da se trazi osoblje za rad na MSC kruzerima, kad ono tako lik nazvao agenciju.
Uglavnom najpametnije svima koji su vidjeli taj oglas da se ne prijavljuju.

Živjeli :uzdravlje:

Offline nedozgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
I ja sam tamo vidio taj oglas, poslao sam im CV i nakon par dana, danas ujutro dobio mail :
POŠTOVANI /A UVIDOM U VAŠ CV . KONZULTACIJOM MOJIH SURADNIKA ODLUČILI SMO VAM POSLAT E-MAIL SA PODATKIMA KOJI SU POTREBNI ZA DOLAZAK KOD NAS NA RAZGOVOR ZA UPOSLENJE NA LUKSUZNE BRODOVE . MOLIMO VAS U KOLIKO SE ŽELITE ODAZVATI NA RAZGOVOR DA NAS KONTAKTIRATE NA NAŠE KONTAKT TELEFONE. LP. MSC

Oni su napisali mail velikim slovima, da nebi bilo zabune.
Dobio sam uz to neke priloge sa slikama od Royal C. kruzera, Getting Onboard prirucnik i još neke, da oprostiš, pi***rije.
ROMEO MATUŠIN se frajer zove a ''agencija'' je MSC - AGENCIJA ZA PROMIĐBU OIB.97338923 - bar je tako napisao u mailu,
a ovo nemre bit OIB nikako, to mu je MBO vjerovatno.
Ako ništa drugo barem me nasmijao za početak dana.
Pozdrav!

Offline Cece

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Ja sam prije tjedan dana poslala application za posao preko posao.hr, poduzece MSC ( kao sto sam citala ta se agencija prije zvala Mediator) kontakt s direktorom kako se on nazvao je bio preko skypa??..Ok.Povratni email koji sam dobila od njih zvuci krajnje neprofesionalno tako da mi je odmah bilo sumnjivo. Kad sam nazvala kao da dogovorimo intervju, reko je naravno da treba donijet CV,neke slike,kopiju putovnice, i da treba platit 400 kuna nekih troskova unaprijed.Tada mi je zvucalo jos sumnjivije.!Uglavnom zvuci predobro da bi bilo istinito, a s obzirom da agencija nema posebno dobar glas, niti profesionalnost koja se ocekuje od takvih agencija mislim da to na kraju ispade jedna velika prevara.

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile

Taj Romeo je svima koji su aplicirali preko njega poslao booklet od Royal Caribbean-a a tamo kolko ja znam kao security rade samo ljudi iz Azijskih zemalja.

Offline Dr.Quick1

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
@ Dr. Qiuck 

Ti ideš na intervju za security guard-a?
Za koju kompaniju. 
Jer taj Romeo je svima koji su aplicirali preko njega
poslao booklet od Royal Caribbean-a a tamo kolko ja
znam kao security rade samo ljudi iz Azijskih zemalja.


Prvo. za admina:  Imao sam problema sa logiranjem sa Dr.Quick i puno pokušaja i ništa  :hmm: pa sam regao sa Dr.Quick1 pa ako mi se može vratiti original  ;)

Drugo. odgovor : Ja sam aplicirao za security personnel
Materijal koji dobiš na mail je općenita stvar samo da se vidi o čemu je riječ i gore su pravila koja su na brodu.
Romeo mi je rekao da je imao sreću što je dobio pravo da nalazi ljudske resurse u security branši,
jer kako je rekao da je jedini u hrvatskoj koji može poslati zaštitare na brod.
Njegov kolega ali i glavni u tome je čovjek iz Slovenije (on je zastupnik za SLO),koji je dobio pravo za pronalaženje ljudi od glavnog šefa osiguranj iz Izraela.
Interview je obavljen sa Eric-om Friedmanom i dao mi zeleno svjetlo.
Slijedi 5 dana slušanja teorije za dobivanje dozvola (temeljna sigurnost na brodu), s početkom u ponedjeljak u 9:00h, 20.8.2012.
Ispit je u ponedjeljak  27.8.2012. ne znam točno još u koliko sati.
Jučer sam se najavio u nautički centar i rekao da me šalje Romeo i ovaj me je zapisao i vrlo pristojno objasnio o čemu se radi (malo preopširno hehe)i cijena je 3050kn+70kn biljega+200kn pristupnica+4slike...
Evo sad čekam pon. da to sa kolegom obavimo i onda će se to kopirati i poslati i čekati na odgovor ...
Kad dođe Romeu obavijest za polazak na bilo koji cruzer, on organizira i naručuje nas za pregled par/desetak dana prije polaska.... eto to je do sada tako rečeno i obavljeno.

Offline Dr.Quick1

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile


Evo ja potvrđujem,jer moj kolega zna djevojku koja je otišla i sad je trenutno na drugom ugovoru...
Zato smo i odlučili da nam on to radi...
Na početku smo bili jako sumnjičavi jer sam pročitao baš na ovom forumu post o njemu,ali kažem poslije, kad smo vidjeli da je poslao djevojku,
nema razloga da ne probamo kod njega a i jako nam je blizu... ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
@Dr.Quick1, ja sam posao Security Supervisor dobio za 0 kuna. Sve treninge smo obavili u 5 dana na brodu. Početna plaća $1.800.
Sad ti vidi koliko ti se isplati.
Kod mene su security guard imali oko $800 - iz Indije, Nepala, Tailanda

Ja sam se javio tom tipu iz Mediatora, čisto da vidim hoće li mi išta ponuditi, mada nisam rekao da ne bih išao bez $4.000 i ugovora 4-2. Nije mi odgovorio.
Što je sumnjivo do jaja, jer imam vrhunske preporuke, certifikate i godine iskustva.

Radoznalo očekujem što će se sa tobom dogoditi. Mislim, oko posla.

ps. ako se registriraš na forum sa nepostojećim emailom, banirat ću te bez obzira na moju radoznalost.

EDIT
"znam kolegu koji zna djevojku ..." - ne pali to kod mene. Nekidan jedan iz Zagreba napisa na forumu "pozdrav iz Kine" ... no no no no  :neceici:
Ovdje prolaze samo iskustva iz prve ruke, i još k tome provjerena iz najmanje 2 izvora.
Message has to be authenticated!
Why? Because I am commander of this fuc*ing ship!

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dr.Quick1

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
U vezi reganja...nisi razumio...uspješno se regam jučer i danas hoću login i nikako da prođe,zatražim novi pass i neće i onda sam se ponovo regao.
Kako se mogu registrirati sa nepostojećim mailom ako se pomoću istog dovršava registracija  ""]]

Nije  "znam kolegu" nego .. kolega koji se prijavio kod Romea Matušina zajedno sa mnom zna jako dobro djevojku koja je otišla,pa kad ju je spomenuo
Romeo nam je pokazao njenu aplikaciju sa slikom i kolega se tada stvarno uvjerio da je ovaj ok.
To nam je pobilo sumnju u njegovu kompetentnost...
Kažem opet...AKO slučajno Romeo ne bude mogao/htio ili bilo šta negativnoga...nije smak svijeta...uzmemo sve dozvole i papire
(jer to sve vrijedi) i damo drugoj agenciji i ćao... 400kn popušili,opalim mu šamar za laganje i odem doma i spavam kao beba.

1800 bucksa za početak je meni više nego dobro jer sada sa oružjem i sa službenim (a kakav bi bio) psom imam 2.500 KUNA (da se ne zabuniš) mjesečnog plača,pa ti sad reci. oT

Molim sve u security branši a pogotovo početnike da napišu što više o njihovim iskustvima,jer na ovom forumu toga nema(znam da je najviše ugostitelja,ali).
Bio bih zahvalan,puno hvala unaprijed.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pazi, $1.800 sam ja imao kao Security Supervisor. Ti, ako se ne varam, ideš kao Security Guard, što je po pravilu duplo manje love, na kompaniju koju još nitko nije spomenuo imenom.
To bi mogla biti jako sitna lova, ako uopće i bude.
Čitam zastupnik, Slovenija, Izrael, .. ali za koju kompaniju konkuriraš?

U vezi reganja... ne znam drug, nitko mi nije prijavio sličan problem u 5 godina, pa ti to riješi sa forumom. I only work here.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dr.Quick1

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Pazi, $1.800 sam ja imao kao Security Supervisor. Ti, ako se ne varam, ideš kao Security Guard, što je po pravilu duplo manje love, na kompaniju koju još nitko nije spomenuo imenom.
To bi mogla biti jako sitna lova, ako uopće i bude.
Čitam zastupnik, Slovenija, Izrael, .. ali za koju kompaniju konkuriraš?

U vezi reganja... ne znam drug, nitko mi nije prijavio sličan problem u 5 godina, pa ti to riješi sa forumom. I only work here.

Dobro,u vezi reganja sam rješio i sad ću sa ovim acc-om pisati...
Da.. ja idem za Security Guard poziciju (na bilo koji brod-kompanija) a rečeno mi je od strane agencije da je plaća za mjesec dana 1200$,a na interview-u izraelac spomenuo 1300$,
a kako i ako budem napredovao,na recimo, officer onda se naravno povećava.

Offline Rusalka

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
I ja sam tamo vidio taj oglas, poslao sam im CV i nakon par dana, danas ujutro dobio mail :
POŠTOVANI /A UVIDOM U VAŠ CV . KONZULTACIJOM MOJIH SURADNIKA ODLUČILI SMO VAM POSLAT E-MAIL SA PODATKIMA KOJI SU POTREBNI ZA DOLAZAK KOD NAS NA RAZGOVOR ZA UPOSLENJE NA LUKSUZNE BRODOVE . MOLIMO VAS U KOLIKO SE ŽELITE ODAZVATI NA RAZGOVOR DA NAS KONTAKTIRATE NA NAŠE KONTAKT TELEFONE. LP. MSC

I ja sam dobila takav mail.
Po formi izgleda jako neprofesionalno i nepismeno pa sam odlučila potražiti agenciju na netu i vidjeti kakva iskustva imaju ljudi s njima.

Dr.Quick, sretno! Javljaj novosti.

Offline Dr.Quick1

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
I ja sam dobila takav mail.
Po formi izgleda jako neprofesionalno i nepismeno pa sam odlučila potražiti agenciju na netu i vidjeti kakva iskustva imaju ljudi s njima.

Dr.Quick, sretno! Javljaj novosti.

@Rusalka... evo javljam da trenutno obavljamo kolege i ja u Zg-u D2...
Još sutra pa ispit u ponedjeljak...  :moli:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
@Rusalka... evo javljam da trenutno obavljamo kolege i ja u Zg-u D2...
Još sutra pa ispit u ponedjeljak...  :moli:

Zašto meni nitko ne odgovara na mail...?  :waiting:  Možda sam djelovao previše informirano  :haha:
Once a sailor, always a sailor.